Skocz do zawartości

Instalacja głośników w suficie


rafalmikus

Recommended Posts

Musisz mieć jakiś wzmacniacz (w zależności od tego ile głośników tyle musisz mieć wyjść), oczywiście sporo kabla (długość) i te głośniki. Co do wzmaka to pewnie zwykły stereo z wyjściami na kolumny A i B ci starczy w przeciwnym wypadku, albo musisz kombinować coś estradowego, albo multi room (tutaj koszta znacznie wzrosną).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz musisz dokładnie określić czego oczekujesz tzn. stereo/mono (myślę, że pod sufitem jeden ci starczy, bo efekty przestrzenne i tak będą żadne przy stereo); CD/radio/MP3,USB/AUX itd.; czy źródło ma być jedno dla obu pomieszczeń; najważniejsze to ile wogóle jesteś skłonny wydać.

To wszystko pozwoli nam rozstrzygnąć czy wystarczy ci trochę dobrego planowania (budowa na zwykłych komponentach stereo), czy trzeba coś bardziej zaawansowanego (podstawowy multi-room).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to przedsięwzięcie jestem w stanie wydać 10,000 zł. Wolałbym coś bardziej rozbudowanego na zasadzie multi-room. Chciałbym , abym muzykę mógł wybierać w każdym pomieszczeniu z panela kontrolnego.
Najbardziej zależy mi na tym, by sie dowiedzieć, jakie przewody muszę pociągnąć przed założeniem sufitu

Znalazłem sprzęt, który by mnie interesował, ale nie wiem jak go zainstalować. Czy warto jest go zakupić, czy lepiej poszukać czegoś tańszego, o takich samych właściwościach.
http://www.cinematic.pl/multiroom/Russound-MCAC5-KIT.html
I co ewentualnie musiałbym do tego dokupić, by współgrało ( jakie głośniki, napięcie, itd )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szukasz dość zaawansowanych rozwiązań. W takim przypadku proponuję skontaktować się z Polpakiem (dystrybutor min. Russounda), oni maja ogromne doświadczenia w tym i na pewno przygotują dla ciebie cały schemat systemu. Jest nawet specjalny serwis, który stworzyli, o tego typu instalacjach.

link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...