Skocz do zawartości

kable i zaciski


zygy

Recommended Posts

czołem koleżanki i koledzy

zakupiłem mój pierwszy zestaw grający :grin: - m.in. głośniczki KEF 50 mają 4 zaciski. producent wskazuje, iż można podłączyć je dwoma przewodami (oczywiste 2R i 2L) lub jednym dwużyłowym. W tym drugim przypadku zaleca "spiąć" dwa zaciski (bezpośrednio zasilone) krótkim przewodem z dwoma pozostałymi. Wszystko to ma niestety znaczenie przy cenie całkowitej kabelka. Problem jednak z tym czy takie spinanie gniazd nie wpłynie na jakość dźwięku. To ma obecnie dla mnie piorytetowe znaczenia.

dzięki za podpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz obecnie kasy na zrobienie bi-wire'ingu (podłączenie dwoma kablami; moim zdaniem nie ma to sensu wogóle, bo koszty większe, a na ogół różnica niesłyszalna) to zostaw połączone. Wydaje mi się, że KEF daje w standardzie łączenie porządnym kabelkiem (a nie jak większość zworkami), więc nie ma problemu (jeśli nie ma kawałka kabla, ale zworki to odetnij kawałeczek na koncu z tego co masz i połącz tym).

Ojj, hybryd mnie wyprzedził icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie pomyślałem o otwieraniu wszystkich tematów na raz i odpisywania czegokolwiek w każdym - to zabiera czas icon_twisted.gif a jednocześnie odkrywa całą prawdę o paciu.
Co do nabijania postów -> popatrz młody kolego na daty dołączenia do forum (Twoja i moją) , potem na ilość postów (Twoich i moich). Twórcze będzie też porównianie tych samych danych z RoRo, audionet czy muzycznym gościem.
Przypomnij sobie ilość uwag od RÓŻNYCH forumowiczów dotyczących Twojego pisarstwa (nie ja jeden jestem taki czepialski, jak widać) i wysil się na refleksję.
Gdybym był tu moderatorem to odbywał byś wielokrotne wakacje od forum za produkcję pustych (względem treści) postów. Na Twoje szczęście i utrapienie wielu forumowiczów - nie jestem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...