Skocz do zawartości

wieża + subwoofer proszę o pomoc


alexunder997

Recommended Posts

Witajcie, jestem świeżo zarejestrowany na waszym forum (za jakiekolwiek błędy wybaczcie), więc posiadam wieże Hi-fi ( Philips m777 ) ma 2 wyjścia na dwa głośniki, chciałbym dokupić sobie subwoofer, wydaje mi sie że w grę wchodzi sub pasywny, podłącze go zamiast np. jednego głośńika. Czy jeżeli podłącze o pod takie wejście to będzie ładnie grało?, 2 sprawa: czy może to być sub samochodowy ( różni sie napięciem czy czymś? ), spodobał mi się LTC BX112-F8 http://www.allegro.pl/item797177786_skrzyn...ep_rzeszow.html , jak sądzicie, będzie jakoś grał? może znacie lepsze suby (nie duże tak do 150 pln) ? w grę nie wchodzą samoróbki xD, z góry dziekuje za pomoc !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli szukasz ogólnie pojętego lepszego dźwięku to musiałbyś zmienić cały zestaw, a to się wiąże z dużo większymi kosztami (wzmak/amplituner + kolumny to przynajmniej 800-1000zł używki oczywiście, z nowych to 1700zł minimum), więc jeśli nie masz zapędów do lepszej jakości (tzn. wystarcza ci to co masz) to nie ma co kombinować, nic nie kupuj.

Jak masz wolne środki to odłóż je sobie i zacznij zbierać na konkretne stereo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmijmy że będe posiadał ok 1000 pln (dało by się wykminić), tylko teraz co i jak będzie mi potrzebne, oczekiwał bym duzo basu, i czystego przestrzennego dzwięku, mój pokój nie jest zbytnio duży, więc i kolumny muszą być raczej małe...

a pomysł z tym subem to napewno totalna porażka, mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie ile ma to pomieszczenie, bo jak chcesz dużo basu to monitory nadadzą się tylko do 11-12m2, a później trzeba kombinować z podłogowcami.

Tak ogólnie to potrzebujesz źródła (CD lub komputer) + wzmacniacza (bądź amplitunera) i kolumn (dwóch oczywiście). Za 1000zł możnaby złożyć już jako taki zestaw, jeśli przyjmiemy, że za źródło robi komp (czyli nie trzeba nic kupować; na razie, bo zawsze można dźwiękówkę zmienić). Za 1000zł można trafić wzmak i kolumny z środka stawki w niezłym stanie.
To wszystko jednak zależy, najpierw napisz jaki masz ten pokój i jakiej muzyki najczęściej słuchasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że masz małe pomieszczenie...Dlatego trudno zaproponować coś rozsądnego (poza słuchawkami icon_mrgreen.gif )
Zakładam, że liczysz się z pewnymi zniekształceniami dźwięku.
Co do przestrzenności - czy będziesz mógł prawidłowo rozstawić kolumny (odpowiednia baza, wysokość, odstęp od ściany...)?

Jak dla mnie - jeśłi masz 1000 zł na wzmak+koluny (a zapewne i sub), to można zrobić taki podział:
200zł na CD
400zł na wzmak/amplituner (napisz, czy potrzebujesz mieć radio)
400zł na kolumny
Wtedy można rozważyć podstawkowe kolumny Magnat Monitor 220 (obecnie Supreme) lub JBL E20 (E30 będą za drogie i chyba ciut a duże, ale ...). Jest trochę kolumienek podstawkowych w okolicach 500zł, ale które u Ciebie zagrają najlepiej i z jakim wzmakiem - ciężko tak dokładnie coś zasugerować. Wszędzie do tej pory grałem na większych powierzchniach, więc m.in. stąd problem z poradami... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się wyczytałem wzmacniacze są o wiele wydajniejsze od amplitunerów, jednak jestem zdecydowanie za amplitunerem. Co do CD to w moim przypadku nie jest to konieczne, muzyka najcześciej pójdzie z kompa czy laptopa, również będe mógł używać TV i PS2 xD . Co do subwoofera bym był skłonny, lubie gdy coś dudni, tyle żeby na mase nie zakłucało wyższych tonów..

Z rozstawieniem kolumienek raczej nia miał bym problemu, tylko nie wiem jaka powinna być odpowiednia wysokość, ale to też raczej wykonalne icon_biggrin.gif
Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia wysokość- przy odsłuchu głośniki wysokotonowe w kolumnach powinny być na wysokości uszu słuchacza.

Po raz kolejny - jak dla mnie to za małe pomieszczenie, by jeszcze subwooferem dodawać basu. Możesz mieć dudniące i nienauralne, przejaskrawione tony. Stąd propozycja, byś poszedł w kolumny mniejsze, ale dające się lepiej kotrolować. Ale oczywiście decyzja należy co Ciebie, a jak chcesz dudnienia to możesz sobie kupić nawet kolumny podłogowe. W każdym razie nie oczekuj neutralności (nie tylko mała powierzchnia, ale i niezbyt dużo środków), ale dudnienie niewątpliwie będziesz miał...
Poza tym skoro chcesz puszczać sygnał z TV na wzmacniacz, to czy masz odpowiednie wyjście audio w swoim TV? Cyfrowe w TV się nie nadaje, bo amplitunery stereo (a przynajmniej te które można kupić w tej cenie...) nie mają takiego wejścia.
Czy Ty nastawiasz się na dźwięk w MP3 z kompa?

Co do mocy amplitunerów i wzmacniaczy, to często są porównywalne w sprzęcie za taką kasę. Poza tym można kupić oddzielnie wzmacniacz i tuner - więc będziesz miał radio.
No ale zostańmy przy użwanych amplitunerach stereo - potrzebujesz do niego zdalne sterowanie? Jeżli nie , to będzie większy wybór.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif Ogłaszam wszem i wobec i każdemu z osobna, że zostaje przy starej wieży (philips m777), doszedłem do wniosku, że za kwotę ok 1000 zł nie zaszpanuje, i niczego sensownego nie osiągne. Z subem też przemyślałem i to totalna porażka.... Także dzięki Wam za pomoc... Narazie będe zbierał kase na coś sensownego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...