Skocz do zawartości

dziwne zachowanie amplitunera - prosze o rade


stawsz

Recommended Posts

Witam, jestem laikiem jesli chodzi o sprzet i stąd moje pytanie - kupiłem niedawno aplituner Denon DRA 545RD i wszystko niby jest ok, ale - mam podłączony cd-ka do ampitunera pod kanał CD i słucham sobie radia (tuner) , to jezeli w tym momencie przełącze np na kanał sąsiedni -Video lub Tape- to to radio (a raczej to co akurat w radiu leci) po odkreceniu petencjometru głośności powyzej połowy jest słyszalne na tych kanałach, a na kanale CD jest prawidłowa cisza (ledwie słyszalny szum ale to penie wina czincze) i stąd moje pytanie czy to prawidłowy objaw? wydaje mi sie ze tez powinna być cisza ale sam nie wiem, do tej pory miałem zupelnie inne sprzety niz duze "klocki" .

wczesniej miałem problem z CD, DCD -820 który mam podpiety pod ten ampli ale sam go juz rozwiązałem - gniazdo czincze było poluzowane i było buczenie w głośnikach , po odkreceniu cd-ka znalazłem tam taką plastykową płytke którą sie dokreca z góry srubką i gniazko przestaje sie ruszać a buczenie ustało, wiec mam nadzieję ze to pomogło ale nie jestem pewiem czy na stałe wiec dlatego o tym pisze

za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje i bede wdzieczny jesli ktoś mi wyjaśni to "zjawisko"

a no to pytanie na forum elektroda dostałem taką odpowiedz na maila i temat został skasowany

"Niestety, forum Elektroda, nie jest dla laików, tym bardziej zakładających tematy w dziale audio serwis!

Oddajesz sprzęt do punktu diagnostycznego i klarujesz jaki problem w działaniu zauważasz. Technik następnie sam precyzyjnie diagnozuje i usuwa usterkę.

Niema nic gorszego, jak klient przychodzący do serwisu RTV, opowiadający swoje teorie i sugerowanie technikowi jak ma pracować."




No poprostu nóż sie w kieszeni otwiera - załamka podejscie - ale człowiek uczy sie całe zycie niestety icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nieładnie Cię potraktowali icon_sad.gif
Ale do rzeczy to zjawisko o którym piszesz nazywa się przesłuch między źródłami. Niestety tak to już jest, że czasami przy większych poziomach głośności słychać sygnał z "chodzącego" źródła w pozycji przełącznika "zarezerwowanej" dla czegoś innego - zwłaszcza jeśli to coś innego jest niepodłączone. W amplitunerze radio (czy też tuner) masz włączone na stałe - więc niestety musisz chyba przyjąć, że ten typ tak ma icon_sad.gif i tak musi być
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...