Skocz do zawartości

Wieża


detroit

Recommended Posts

Witam,
Chce sobie kupić wieże, ale nie wiem niestety jak się do tego mam zabrać, nie wiem jaką moc ma mieć wzmacniacz-pomijam fakt,że mam zerowe pojęcie o
czym mowa:)-serio.

Czytam i czytam i gubie się lekko, najpierw chciałem kupić aplituner i cd ,ale jeden gość mi powiedział, że najlepiej kupić sobie wzmacniacz i cd.

jakby mi ktoś mógł wytłumaczyć jak głupiemu Jasiowi co i jak , na co mam zwracać uwagę, no i oczywiście co mam własciwie skompletować.

chciałem na to wydać około 2000 zł

pozdrawiam detroit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
najistotniejsze jest przeznaczenie sprzętu -> jeśli chcesz (jak się domyślam) słuchać muzyki to zdecydowanie wzmacniacz i cd. Rozdzielenie poszczególnych elementów (tu wzmacniacza od tunera radiowego) zdecydowanie działa na korzyść jakości dźwięku.
Żebyś mógł dostać tu sensowne wskazówki konieczne jest żebyś podał wielkość pomieszczenia i rodzaj preferowanej przez Ciebie muzyki.
Bez tego ani rusz, bo co innego będzie dobrze grało w dużym pomieszczeniu, co innego w małym pokoiku.
Warto też żebyś określił czy sprzęt ma być nowy czy bierzesz pod uwagę używany. Za te same pieniądze często można skompletować lepiej grający sprzęt używany (nawet kilkunastoletni) niż nowy.
Kupując nowy masz gwarancję czego z kolei nie ma przy używanym -> czyli prostych wyborów brak icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. poczytałem przytoczone tematy,
może na przykładzie mi ktoś wytłumaczy, np w tym wzmacniaczu:
http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...title=PMA-700AE

jaka jest właściwie moc wyjściowa? czytam o tym i czytam i im więcej czytam tym mam większy mętlik, jedyne co zdążyłem wykombinować to żeby nie dawać do wzmacniaczy 8ohm głośników o mniejszej wartości czyli np 4 ohm , w w/w jest wyjście na 4 i 8 ohm (tutaj już dostaje lekkiej paranoi bo nie wiem o czym mówie:)

pzdr
detroit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wyjściową najlepiej jest sobie samemu przeliczyć tzn. patrzysz jaki jest pobór mocy wzmacniacza (na tylnej ściance), bierzesz z tej liczby jakieś 60% i dzielisz przez liczbę kanałów (w przypadku stereo przez 2, a w kinie więcej). Tym sposobem można mniej więcej określić moc wyjściową przy 8ohm i 1% zniekształceń (tutaj masz test z pomiarami, jak widzisz mniej więcej się zgadza).

Jeśli chodzi o impedancję to czysta fizyka, a więcej poczytaj sobie w FAQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit
To może zamiast nowego sprzętu zastanów się nad pewnym, sprawdzonym sprzętem używanym - i ofertą Kolegi z Forum?
http://forum.audio.com.pl//index.php?showt...amp;#entry51264
Masz tam do wyboru 2 mocne i wysokie modele wzmacniaczy Yamachy AX-1000 oraz AX-1020.
Kaczor jako właściciel jest pewnym sprzedawcą, od razu dowiesz się szczegółów … - i jakich do tego kolumn warto szukać.
Mimo że chciałeś nowy sprzęt to wg mnie warto się tym zainteresować, bo masz możliwość zakupu z pewnej ręki i za bardzo rozsądne pieniądze.
Z kupieniem pasującego do kompletu odtwarzacza CD tej samej firmy (o ile chcesz mieć komplet 1 marki) oraz tunera radiowego też nie będzie problemów.

No a oba wzmacniacze bez problemu poradzą sobie dobrym nagłośnieniem powierzchni nie tylko 25m^2, ale i większych icon_mrgreen.gif
Poza tym możesz poszukać na Forum Jego relacji, jak grają te wzmacniacze i z czym grały...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...