Skocz do zawartości

Jak najlepiej przeslac dzwiek z Laptopa i przeslac w system Stereo


Recommended Posts



jestem w trakcie budowy syst Stereo
po dlugich odsluchach wybralem juz kolumny + wzmacniacz + kabel glosnikowy wiec prawie "..... witam sie z gaska":)
pozostal mi jedynie wybor CD playera - z tym chyba sobie poradze gdyz mam kilka modeli na oku - ale do czego zmierzam?
ale..., no wlasnie!
duza czesc moich zbiorow muzycznych jest na dysku trardym - wiadomo ze nie wszystko i nie od razu da sie zamienic na doskonala jakosc nagrania i druga sprawa to ich nikla dostepnosc /x finanse - dlatego jakas czesc mych zbiorow na pewno pozostanie na dysku twardym


-zakupilem rowniez karte dzwiekowa pod laptopa na USB (Audiotrak Prodigy Cube ) i utknalem !!!! jakby bo nie wiem w ktora strone
mam dokonac dalszego zakupu i zakonczyc juz dlugotrwaly zakup syst Stereo
- wyczytalem ze do muzyki z laptopa (jako jednego ze zrodel ) potrzebny jest dedykowany przetwornik D/A/C
jesli to prawda?? moj wzmacniacz (atoll in100) czegos takiego nie posiada
ale wiem ze niektore CD'ki maja wbudowany jakis przetwornik tylko laik ze mnie w tych sprawach i nie wiem czy to by wystarczylo zakupujac taki Cd player i dalo sie razem polaczyc???

a wiec utknalem w martwym punkcie gdyz na chwile obecna nie wiem czy??:

A) czy poszukac CD playera z wbudowanym przetwornikiem DAC'a i jakos to wszystko polaczyc- ale na moj rozsadek to
chyba wbudowany w cd player przetwornik nic nie da bo sygnal z karty muzycznej powiniem isc na wzmacniacz, a moj (Atoll in100) na pewno czegos takiego jak przetwornik nie posiada - no chyba ze o czyms nie wiem jeszcze??? czy tez wbudowany przetwonik w CD'ka nic mi nie da jesli wzmacniacz nie przetworzy sygnalu, wiec tym samym powinienem zostac przy polaczaniu karta dzwiekowa + wzmacniacz


B) pomimo karty muzycznej i wzmacniacza dokupic oddzielny przetwornik DAC i polaczyc go z karta i wzmacniaczem???
- jesli ow przetwornik DAC i jego jakosc ma / mialby tak znaczacy wplyw na jakosc muzyczna ( serwowana z laptopa) to
jestem w stanie (biorac pod uwage wiekszy procentowo -jak na razie- zbior muzyki na dysku twardym) wydac za niego dosc sporo tzn tyle co za naprawde dobre zrodlo tj.(dobrej klasy CD playera) i miec go "na LATA"!!!! i ucieche z jakosci rowniez
tylko nasuwajace sie pytanie czy pkt.B - jest prawidlowym tokiem myslenia i czy w tym kontekscie (przetwornik DAC + laptop jako czesciowe zrodlo) do Dobrego Stereo wartym zainwestowania ??? - jesli tak to jakie sa naprawde dobre?


caly watek napisalem pod katem laptopa ( jako czesciowego zrodla ) w DOBRYM systemie AudioStereo!!!
prosze o rade osob kt wiedza lub maja w tym tamacie jakies doswiadczenie i podobnie jak dobor komponentow do wlasnego systemu Stereo traktuja powaznie
pomoga mi rozwiac watpliwosci w jaki sposob najlepiej wydobyc dzwiek zzapisany na dysku twardym ( laptopie) i przeslac go w system Stereo
( tj wyciagnac jak najlepszej jakosci)

- zakup CD player'a i tak nastapi niebawem (to inny watek) , kwestie jakosci zapisu utworow na dysku czy tez roznicy w plytach audio a tych z HDD rowniez nie poruszajmy bo to oczywiste



dziekuje i prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...