Skocz do zawartości

podłączenie głośników pod komputer


NieZnamSię

Recommended Posts

Witam wszystkich
Dostałem dzisiaj głośniki firmy Onkyo i zastanawiam się jak je podłączyć pod komputer. Odkopałem wysłużony subwoofer, ilość Ohmów się zgadza, pytanie tylko jakiego kabla/chinch'a użyć.
Zdaję sobie sprawę że moje pytanie jest iście laickie icon_smile.gif Zamieszczam foty do głośników i sub'a. Tak, wiem, że mam złą datę w aparacie.
Głośniki
Sub'ek

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, oczywiście i jak widzę sam sobie z tym poradziłeś. Musisz mieć kabel, który z jednej strony bedzie goły (dwie żyły "+" i "-"), a z drugiej strony zakończony wtykiem RCA. Ten sub (wbrew temu co napisał MatiMan) ma wzmacniacz dla satelit i nie potrzeba żadnego amplitunera. Mając już taki kabel podłączasz końcówki RCA do OUTPUT w subie i gołe kable do głośników (zgodnie z polaryzacją).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wspomniany przez Ciebie kabel nie istnieje u mnie w mieście, poradziłem sobie kupując 2 rozgałęziacze RCA oraz 2 kable 2RCA->2RCA. Głośniki jak wspomniałem dostałem za darmo, a póki co kosztują mnie 32 zł i jeszcze mnie czeka wymiana jednego tweetera, o czym były właściciel nie raczył wspomnieć...
Dzięki za odzew na GG pacio
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kabel nie istnieje to prawda. Szczerze mówiąc nie wiem po co nakupiłeś tych kabli RCA, ty musisz zabawić się w małe DIY. Kupić ile ci tam trzeba kable głośnikowego i dwa wtyki RCA, jak już to będziesz miał to kabel na pół (potrzebujesz dwa równe odcinki) i na każdej połówce na jednym końcu lutujesz sobie złączkę.

Jaki odzew na GG??? Widziałem, że pisałeś, ale byłeś niedostępny, więc nie odpowiadałem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...