Skocz do zawartości

MAM PROBLEM CO DODAC MAŁYM KOSZTEM DO


Recommended Posts

SIEMKA ODRAZU DODAM,ŻE JESTEM KĄPLETNYM LESZCZEM ODNOŚNIE CAR AUDIO..2 MIECHY TEMU KUPIŁEM W IRLANDII SWOJE PIERWSZE AUTKO PEUGEOTA 206 I NA WYPOSARZENIU MAIŁO RADIO JVC KD-S891R 45WX45 I 2 GŁOSNIKI Z PRZODU JBL GTO 628 MOC SZCZYTOWA 180W A CIAGLA 60W.I NAWET FEJNIE MI TO PYKA,ALE GŁOSNIKI SA Z PRZODU I CHCIAŁ BYM DORZUCIC COŚ NA TYŁ.ALE TAK,ZEBY NIE TRZEBA BYŁO WKŁADAC WZNACNIACZA..MOŻE ZAMIAST DORZUCIC 2 NA TYŁ WSTAWIC 4 NOWE?JASLI TAK TO JAKIE?DZIEKI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zadajesz trudne pytania. Napisz czego oczekujesz, jaki masz budżet. Oczywiście możesz sobie wstawić głośniki na tył, ale w sumie skoro i tak siedzisz z przodu to nie jest ci to niezbędne. Druga sprawa największe polepszenie jakościowe da ci wyciszenie drzwi, zrobienie dystansów, wymiana okablowania (o ile już tego nie masz) i podłączenie zewnętrznego wzmacniacza.
Wiadomo zmiana głośników i radia na lepsze także zmienia dźwięk, ale chyba lepiej najpierw zobaczyć na co stać obecny zestaw (nienajgorszy zresztą), a nie od razu kombinować z nowym. Dużo mniej wydasz, a efekty mogą być wcale nie gorsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... wyciszenie drzwi....


Chodziło zapewne o wygłuszenie drzwi icon_wink.gif - ma to za zadanie usztywnienie blachy aby nie wpadła w rezonans, oraz zrobienie jak najbardziej szczelnej komory do systemu głośników przednich.
Można pisać i pisać ale napisz jakie masz preferencje i wspomniany budrzet..no i czy jesteś fanem mp3..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ZA POMOC...NA POCZATEK BUDRZET..MAM DO WYDANIA 500-600 EURO..AUTO KUPIŁEM ZA 1500EURO NO I NIE CHCIAŁ BYM WKŁADAC W NIEGO 2 TYLE..DZRZWI BYM SOBIE WYGŁUSZYŁ,ALE ZABARDZO NIE WIEM GDZIE KUPIC MATY..JASLI SIĘ ORIETUJECIE ILE MOGA WARZYĆ TAKIE MATY NA 2 DZRZWI TO PROSZE NAPISZCZIE..ZA 2 TYG LECE DO POLSKI I JAK BY NIE BYŁY CIEZKIE TO MOŻE BYM SOBIE JE PRZYWIUZŁ..CO DO RESZTY MOŻE TEZ BYM ZAKUPIŁ W POLSCE..MIAŁ BYM NA TO OK 2500ZŁ,TJ 600E...TAK LUBIE SŁUCHAC MP3 I SZCZEŻE MÓWIĄC MAM TYLKO W TYM FORMACIE PŁYTY NAGRANE..CHODZIŁO MI O TO ZEBYM MIAŁ W MIARE FAJNY BASS I ZEBY NIE DUDNIŁ PROSTO MÓWIĄC..MYSLAŁEM,ZE JAK DODAM GŁOŚNIKI NA TYŁ TO BEDZIE LAPIEJ BRZMIEĆ..TARAZ NIBY GRA FAJN IE,ALE JAK WEZME NA 3/4 MOCY TO JEST DZWIEK JAKIS PRZYTUMIONY I NIE CZYSTY.DOPIERO NA POLOWIE MOCY JEST OK...ZABARDZO N IE WIEM JAK SIE MATUJE WZMAKI,ALE JAK JUŻ BYM JAKIS ZAKUPIŁ ZAWSZE MOGE POCZYTAC O TYM,ALBO POPROSIĆ WAS O POMOC...NIE MUSI MI DUDNIC BARDZO GLOSNO.WYSTARCZY,ZE BEDZIE FAJNIE GRAŁO..DZIEKUJE ZA POMOC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kup sobie te maty (poszukaj na allegro sprzedawcy blisko ciebie) np. STP, wymień kable głośnikowe na jakieś grube z miedzibeztlenowej (mogą być 2x2,5mm), spróbuj wykonać (albo zleć komuś) te dystanse. Zostanie ci jeszcze sporo kasy i masz różne opcje: dokupienie wzmaka (do tych głośników bez szaleństw jakiś JBL 2-kanał do 500zł)/kupienie głośników z tweeterami (2-drożne)/...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATY PRZWIOZE SOBIE Z POLSKI,ALBO POSZUKAM NA ALLEGRO ŻEBY ROBILI WYSYŁKI DO POLSKI...NIE WIEM WOGÓLE CO TO SĄ TE DYSTANSE,ALE POCZYTAM O TYM..WZMACNIACZ POSZUKAM TEZ PRZEZ ALLEGO.POSZUKAM JBL Z TAKA MOCA CO NAPISALEŚ..WYSLE WESTER UNIONEM KASKE KUMPLOWI NIECH MI Z ALLEGRO POSZUKA..CO DO KABLI TEŻ POSZPERAM..DZIEKUJE BARDZO ZA PORADE.ZA JAKIES 3 TYG ODEZWE SIE CO ZAKUPIŁEM I CO ZROBIŁEM,ALBO PODESLE FOTKI.NO I ZAPYTAM CO DALEJ..JESZCZE RAZ DZIEKI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse są nawet pokazane na tej aukcji STP, jest ta folia na drzwiach, a tam gdzie montuje się głośniki są dystanse (przykręcone, takie drewniane, okrągłe, odstaje jakieś 7mm).
Kable to takie jak masz na linku starczą, z resztą idziesz do pierwszego lepszego MM czy Saturna i na pewno coś znajdziesz.
Nie pisałem nigdzie o mocy wzmacniacza icon_wink.gif Jeśli chcesz wiedzieć to powinien mieć gdzieś 2x80W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na allegro wzacniacz JBL C560. 2 KANAŁOWY PASMO PRZENOSZENIA 10Hz -27KHz Moc RMS przy połaczeniu zmostkowanym 1x160w moc RMS2Ohm 2x80w Moc rms 4 Ohm 2x60w...Redukcja podbicia basu 0_+6dB przy 45Hz...Stosunek sygnal/szum <75 dBA...Zwrotnica bez filtra LP/HP(30Hz-320Hz)..CZUŁOSC WYJSCIOWA 100mV-6V....to jest urzywany za niecale 300zł..................znalazłem tez nowy JBL GTS-A402 za 299zł połaczenie mostkowe 1x120w RMS 2ohm 2x60w i RMS 4ohm 2x40w...Regulac ja basu 0_+6dB przy 50Hz..Stosunek sygn szum<85dBA....zwrotnica bez filtra LP/HP/ (20Hz-320Hz)...Ten drugi jest słabszy..Sa 4 kanałowe za 500 do 600zł..z wieksza moca..ale taki to odpada..mysle,ze tan pierwszy by ogarnał..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając swoje kase musisz zdac sobie sprawę, że jakoś dzwięku wychodzi od:
dobrze nagrnych płyt (dajmy na to płyty oryginalne)
źródło (czytaj radio z CD)
później zestaw przedni (separowany 2, w 3 way nie radze sie pchać) + kable + dobre zasilanie (aku)
(nie wspominam o montażu - maty mogą zrobić się ciężkie - a jeżeli chcesz targać to z Polski to w samolocie chyba masz ograniczone kg ?
dystanse pod głośniki obowiązkowo
Wzmacniacz - tu kwestia jaki ma być system jakie w ogóle są przewidziane kroki w car audio...

Nie ukrywajmy aby dobrze grało - trzeba wydać pieniądze jak pójdzie się po kosztach to i po kosztach będzie grało
i kolejna sprawa mp3 eliminują wogole ładne granie - ok mp3 zagra no bo dlaczego nie , ale poziom głośności zdecydowanie mniejszy, dynamika .. tu różnie, sopran często jest okaleczony.
Druga sprawa - wzmacniacze - hmm JBL to nie jedyna firma i nie bierz tego z wyznacznik, zerknij na wzmacniacze marki Audison, Brax, U-Dimension, JL Audio, jest tego cała masa.
Zadowolenie z grania = Twoje ucho .. u mnie stystem dopiero powstaje poniewaz up-grade spowodował - wymiane/zamine wszystkiego icon_smile.gif
Systemy przednie rozsądne to : Morel, DLS, u-Dimension, Dego, Rainbow.. wystarczy ?

Polecam system 2.1 - czyli przody separowane - tył subwoofer w bagażniku = najbardziej optymalne rozwiązanie na wydaną kase.

Pytania.. ? chętnie odpowiemy icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damek28
tylko nie pisz więcej dużymi literami, bo tak się nie robi na Forum!
... i popracuj nad ortografią.

Kufer w 206 nie jest zbyt duży (chyba, że masz kombiaka - w co wątpię icon_mrgreen.gif ), więc pytanie jak duży sub jesteś w stanie tolerować w bagazniku...
Bo chyba sugestia Muzycznego i system 2.1 będzie najlepszym rozwiązaniem dla miłośnika basu!
Poza tym zamiast 4kanałowego wzmaka kupujesz w tej samej cenie mocniejszy 2kanałowy icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie porady...Jak zaczynałem myśleć o mojm pierwszym audio w samochodzie.Miałem radio jvc i glosniki jbl jak napisałem na samym poczatku i chciałem małym kosztem dodac coś do tego.Żeby w miare fajnie grało.Zaczołem czytac troszke o car-audio i sie przeraziłem ile trzeba wydac kasy i znalezc czasu żeby złożyć fajny sprzęt.Wielki szacun dla Was maniacy bo tak chyba moge was nazwać.Ja szukam sprzętu tak do 2000tyś złotych (500euro)bez radia bo na razje nie będę zmieniał tego co mam.Ostatnio był u mnie kolega który miał z w aucie z tego co zapamiętałem,wzmacniacz hifonics 2 kanałowy ZXI-6000 MKII cena na ebay ok 180euro.Podobno mocny i z tego co gadał mógł by wstawić mocniejszy sprzęt pod niego,Wiecie coś o tej marce?miał kondensator 1 farad czy jakos tak.Skrzynie w bagarzniku JL..Porządne kable i głosniki fusion 240w,a rms 70w.Były z przodu i nawet fajnie mu to grało.Pewnie miał też inne dodatki o których nie mam pojęcia.A wiec kupiłem sobie też takie glosniki fusion,ale na razie ich nie wstawiam.Zamienie je za te co mam w aucie jbl.Glośniki kosztowały mnie 70euro.No i nie wiem czy mam dokupic ten wzmacniacz hifonics co ma mój kolega czy może w polsce kupie sobie jakiś tańszy za ok 400zł a też bedzie dobry.Bo poco mi taki wzmak co nie będę wykożystywał całej jego mocy jak tan mój kumpel.Kondensator tez przywioze z polski bo sa o połowe tańsze.A w to miejsce co zaoszczędze na kondensatorze moge nadac paczka z matami z polski tylko nie wiem ile mam ich kupić na 2 dzrzwi?(peugeot206)..Dodam dystanse i tu kupie skrzynie jl audio cena ok 120euro.Wiec zmieszcze sie w 500 euro..Jak myslicie..dam fotke tych głosników co kupiłem..Powiedzcie szczeże jaki model wzmacnicza nie drogiego mam kupić pujde do sklepu i bede szukał..Tak do 400zł

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te głośniki z większa wartośćią 70 rms i 240w..A więc głośniki i radio zostają 28-go lece do polski i 2-go grudnia wracam.Napisze co kupiłem za wzmacniacz i zrobie fotki oraz kupie tu skrzynie jl audio..Kable do wzmacniacza myśle,że za 100 zł kupie już nienajgorsze..Jeszcze raz dzięki

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damek28

Nie w temacie - ale już przesadzasz ze swoim podejściem do języka polskiego!!!
Masz chyba w edytorze tekstów podgląd błędów ortograficznych???
Więc przejrzyj lepiej co napisałeś i popraw się!


Jak nie będziesz dbał o język to dostaniesz szlaban na tydzień icon_evil.gif
Trochę więcej szacunku do osób czytających Twoje posty!

Pozdrawiam
PS. Usunąłem Twój zdublowany post
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...Dam znać jakoś na początku grudnia co dokupiłem.Co do tych błędów to dopiero teraz wykminiłem co jest.Niewiem czemu,ale mam zamienione w laptopie "z" oraz "y".Jak wciskam "z" to mi pisze "y".Nie wiem co jest.Może inne też sa zamienione?.Pisze na czuja..Sorki od teraz będe sprawdzał przed wysłaniem..Sorki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z klawiaturą to albo naciśnij kombinację klawiszy [Ctrl+Shift] jeżeli nie zadziała ustaw Język Polski Programisty - zadziała i wszystko wróci i bedzie jak dawniej icon_wink.gif

Co do sprzętu - to powiem tak kompletujesz trochę tak ni jak..masz.. średnie radio.. chociaż może grać dobrze (w zasadzie nie wiem ) przody ..to hmmm
i ten JL Audio no i kable za 100zł

to tak dla porównania - jak byś chciał nową Lagune a w środku miał byś część od Daci Logan część od Merca ..a kable od Skody:)

Masz taki mega misz masz - jeżeli chodzi o dobranie komponentów

PS. Głośniki przednie masz z podbicie 12db na oktawę.. współczuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wkopałem się z tymi głośnikami?Lepiej zostawić na razie te JBL?Podbicie 12 na oktawe,to szais?Ile w takim razie musi być żeby było ok?Z tymi kablami za 100zł dam sobie wtedy spokuj i kupie jakieś lepsze.Kolego zostało mi 430euro,tj(1700zł)i zapytam szczerze co,TY bys kupił na mojm miejscu.?Co mam dodac do mojego radia żeby w miare fajnie zagrało?Dodam,ze to jest pierwszy mój zestaw i pewnie jaki on nie będzie to,nie będe miał rozeznania czy gra wystarczająco dobrze za tak mała kasę.I pewnie będzie mnie to zadawalać jak tylko nie będzie charczec itd..Radio zostawię i pokombinuję z tymi głośnikami fusion oraz JBL.Zostawie poprostu te co będą dawac rade.Może kupie jakieś lepsze kable i jakis wzmak audison??nie koniecznie musze kupić skrzynie.Jak myślisz 1700zł na wzmaka i kable oraz kondensator 1f styka?A może zmienić też te głośniki?Ale wtedy zaś zostanie mało kasy na kable i wzmaka.Nie wiem sam juz co mam robić czy kompletować sobie powoli lepsze nagłośnienie.Czy wstawić takie za ile wystarczy mi kasy(2000tyś)..Bo jak by nie był jest to moje pierwsze car-audio.I dopiero po którymś tam z rzędu zaczaję o co tak naprawde biega.Ale z drugiej strony jak mam wydac 2tyś na byle jaki sprzęt i niebyć z niego zadowolony to chyba wolę poskładac sobie za 4-5 tyś.Na razie tyle kasy nie moge dać bo jest ciężko przy 2-ce dzieci.Jak bym miał kase to bym nie jechał tyrać do irlandii..Ok męskie postanowienie..Napisz mi co mam kupić do radia za wzmaka i kable za te 1700zł..a radio i skrzynie wymienię po nowym roku..Jak na samym początku zadawałem pytanie co mam kupic do mojego radia.Myslałem wtedy,że pewnie nie będe miał problemu KOLESIE mi podpowiedza co mam kupić.Kupie wstawie i tyle.A tu Lipa..Im więcej czytam i dowiaduje się od WAS tym bardziej jestem skołowany..Ok pozdrawiam i czekam na porade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego misz-masz w kapletowaniu sprzętu.To lepiej wstawic wszystko jednej firmy i klasy?Czy może rużnych firm,ale danej grupy ?Sorki,że zadaje takie banalne dla Was pytania.Mógł bym poprostu isć do sklepu i i powiedzieć mam tyle i tyle kasy.Prosze mi cos skompletować.Ale obawiam po pierwsze tego jak sprzedawca bedzie się nie dokąca kierował dobrem mojch uszu i tym żebym miał w miare fajny sprzęt za niewielką kase.A tym żeby popchnąć coś co mu długo zalega na pułce od roku i normalny koles który jest opcykany by tego nie kupił.No a po drugie jeśli bedzie faktycznie kierował się mojm dobrem to czy akurat na sklepie będzie miał powiedzmy dobre głośniki do danego modelu wzmaka..Na samym początku chciałem zbudowac całe car-audio za 2 tyś,ale już wiem że za ta kase bede miał marny sprzęt.Więc wole poskładać cos lepszego.Dla mnie 4-5 tyś zł jest dużo bo mam 2-kę dzieci i kobiete na utrzymaniu.Ale myśle,że za taką kwotę złorzę jakiś super zestaw dla początkującego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać się jednej półki cenowej (może poza odtwarzaczem, bo on może być trochę na wyrost), nieważne czy dasz wszystko jednej marki, czy pomieszasz komponenty. Myślę, że za 5000zł złożysz przyjemny system, który swobodnie będzie konkurował z tymi "lepszymi-fabrycznymi" w większych autach.

Tak na marginesie, w ostatnich dwóch postach zadałeś tyle pytań, że aż ciężko się połapać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...Będe trzymał sie jednej pułki cenowej i powolutku skąpletuje sobie audio za 5 tyś..Na razie dokupie wzmaka i potrzebne do tego żeczy.A po nowym roku wezme się za radio i suba..No i lepsze głośniki..Sorki,że zadaje tyle pytań i trudno sie w tym połapać jak piszesz,ale chciał bym wydać dobrze nie małe dla mnie pieniądze.To jest jak wiesz moje pierwsze car-audio.I jak takie już skąpletuje to chciałbym żeby pograło mi pare latek.No może ze 2 latka.Bo tyle zamierzam jeszcze zostac w irlandi.Dzięki....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie z reguły nie daje takich przykładów ale teraz się pokuszę :
Opcja 1:
wzmacniacz u-D jr. 4.300
gł.przednie u-D el. comp 6
subwoofer InterTechnik MDS 08 w BR

Opcja 2:
wzmacniacz u-D jr. 4.300
gł.przednie Dego ST650
subwoofer InterTechnik MDS 08 w BR

Opcja 3:
wzmacniacz u-D jr.4-300
gł.przednie Dego ST650
subwoofer JL Audio 12W1v2-4 + obudowa closed

Opcja 4:
wzmacniacz Helix H400
gł.przednie Helix H236
subwoofer Helix P10 w ob. closed

Opcja 5:
wzmacniacz Helix P400
gł.przednie Dego SP650
subwoofer Helix P10 w BR


Zestawy od min do "max" wiadomo max nigdy nie ma..

W zasadzie zestawy do pięknego grania nie do łupanki, ale głośno i ładnie i czysto też można na nich zagrać.
Kable + wygłuszenie + dystanse - zgranie ze sobą wszystkiego - i gwarantuję zadowolenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo serdecznie za to,że znalazłeś troszkę czasu i napisałeś mi kilka korzystnych dla mnie opcji..Dziękuje Wszystkim,że pomagali jak mogli i mieli cierpliwość dla mnie..Dzięki czemu postaram się skompletować moje pierwsze car-audio.. A dzięki koledze który wytykał mi błędy ortograficzne poprawiła się moja polszczyzna heh..Kolego ja stawiam na opcje 4-tą..Chociaż 3-ja jest też dla mnie kusząca..Kolego znalazłem typa który chce sprzedać ten wzmacniacz Helix H400 5miesięczny (na gwaranci) za 1100zł a dał 1800.jak by nie było 7 stówek taniej..Ma do tego głośniki też Helix HXS206 80W/60W RMS za 500zł.Dokupił bym do tego kable za jakieś 300-400zł.I do lutego dał bym sobie spokój..W lutym właśnie znowu będę jechał do polski to dokupił bym jakieś radyjko za max 800zł i subwoofer Ten Helix P10 w ob closed..Znalazłem kolesia w redzie co ma go w sklepie w dobrej cenie.i po prostu nadam go paczką tak jak teraz będę robił z matami..Albo poszukam na e-bay..A jak nie to zapytam się ciebie co mam dorzucić z ogólnie mi tu dostępnych..Napisz mi czy mam brać te głośniki co ma też ten typ czy może kupić akurat te co ty napisałeś? Jak Sa droższe niż 600zł to kupił bym je a na razje jakies tańsze kable.Nie będę więcej zawracał wszystkim głowy,bo postanowienie mam i wiem co już kupić..Jeszcze raz dziękuje i uważam temat za zamknięty....Ps..koledzy jak już skompletuje ten zestaw to dam znać jak chodzi w mojej małej 206-ce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki od tego typa co ma razem ze wzmacniaczem w zestawie.16cm Helix HXS 80W/60W RMS.Czy te Helix H 236 co napisałeś?Bo tan koleś chce mi je za 500zł sprzedać.A wzmacniacz za 1100zł(Helix H400.)Jestem zdecydowany jak już napisałem na zastaw nr.4,ale nie wiem czy mogę zamienić ta dłośniki żeby było dobrze..Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawy jak są opisane z przykładami są od siebie uzależnione - każdego cechuje lepsze granie tak jak wersja 1 jest podstawowym Hi Fi tak zestaw ostatni przy dobrym zoptymalizowaniu całego systemu można strtowa w zawodach amator z powodzeniem.
Czy zmienić czy nie - a zapytam dlaczego chcesz zmienić? za drogo czy jak? czy za tanio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...