Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam ogromny dylemat i pomimo tego, że naczytałem się wielu tematów o podobnej tematyce to tak naprawdę mało jest o słuchawkach nausznych (w moim przypadku). Mam do wydania 300 zł. Słuchawki będą używane głównie do komputera (z kartą dźwiękową Supremfex II) oraz z iPodem Touch 2G. Jak do tej pory bardzo wielu dobrych opinii przeczytałem o słuchawkach Sennheiser HD 555 oraz CAL(creative aurvana live). Dla wielu połączenie iPoda z takimi słuchawkami może być dość dziwne, jednak chciałbym mieć słuchawki które wykorzystam przy komputerze, a przy iPodzie to w sumie tak przy okazji(co nie znaczy, że nie będę słuchał). Co myślicie o tych słuchawkach, ewentualnie co innego polecacie. Podkreślę, że głównie słucham reggae/ragga/dancehall ; rock/hard rock ; metal. Ogólnie oczekuje jednak dość miłych basów(które w reggae/dancehall są dość często), jednak nie chcę aby grały tylko basy.
Jeżeli w znaczący sposób jakość dźwięku przy iPodzie mogłaby być zwiększona ewentualnym wzmacniaczem słuchawkowym to proszę mi jakiś polecić...ogólnie jakoś to przybliżyć bo chyba nie ogarniam tego ;D.
Proszę o rzetelne odpowiedzi, ponieważ nie chcę "wyrzucić pieniędzy w błoto".
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. icon_smile.gif

Zajrzyj np. na wątek obok.

W naszym domu do kompa, dobrych mp-trójek, ale i do Pianocrafta sprawdziły się CAL!.
Kwestia upodobań. Trzeba słuchawki (najlepiej wygrzane - u kogoś, kto je ma?) wrzucić na uszy i posłuchać. Ja brałem sprzęt ze sobą i szedłem do sklepu, aby tam posłuchać. I choć nie byłem do końca pewny, wybierając CAL! (wcześniej miałem już Grado SR60, których używam teraz zamiennie z CAL!, ale potrzebowałem też zamkniętych), to teraz nie żałuję. Ale wygrzanie też wiele im pomogło.

Sprawdź teź np. AKG K-530. Warto! Brzmią - w tej cenie - ciekawie. Choć mnie bardziej podpasowały CAL!...

P.S. CAL! dobrze jest przymierzyć. Są bardzo wygodne, jak na zamkniete,. Ale: tutaj rozmiar uszu ma duże znaczenie! Mają niezbyt duże nauszniki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...