Skocz do zawartości

Sprzęt Audio


X.2.6.r.

Recommended Posts

Witam !! Myśle nad zakupem sprzętu do pokoju ( ok. 30 m2 )!! Mam do wydania ok 800 zł ( troszkę może więcej być )... Myśle nad zakupem wieży, lub miniwieży. Chociaż Słyszałem że lepiej kupić jakiś zestaw głośników i podłączyć do kompa. ale ja wole żeby grało bez kompa>> Chce aby dzwięk był jak najlepszy (w tej cenie) i żeby było sporo bass-u... Oraz żeby fajnie wyglądało.. ( mam na myśli nowy sprzęt) jest tego pełno a ja sie zbytnio nie znam i nie wiem co wybrać ... Prosze o pomoc >> pozdrawiam ~> X.2.6.r.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG FB163 to rzeczywiście dobra wieża, mimo, że wygląd sugeruje tandetę to jest inaczej. Od razu napiszę, że ją słyszałem, dołoże zadowolonego kolegę, który ją kupił i dobre recenzje. Jednak w 30m2 taki sprzęcik zginie i o basie będziesz mógł tylko pomarzyć.
Niestety za 800zł nie kupisz, który zagra dobrze w takim pomieszczeniu. Najtańszą możliwością z niezłą jakością jest mikro-wieża ONKYO CS-325 i zakupienie do niej subwoofera.
ONKYO CS-325
SONY SAW-2500, albo większy i droższy TAGA TSW-6150
Wiem, że to nie mieści się w twoim budżecie, ale w sumie jeśli nie takie rozwiązanie to musisz szukać mini-wieży, ale one już jakością nie grzeszą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy będzie słabo?" - to kwestia względna. Na pewno nie poszalejesz, ale przy takim budżecie należy brać mocno pod uwagę kwestię jakości do ceny.

Nigdy nie słyszałem tej wieży. Pewnie od razu zrodziło się u Ciebie pytanie: "po co w ogóle się wypowiadzasz?" icon_wink.gif. Dużo dobrego słyszałem o tym sprzęcie i nagroda EISA potwierdza pozytywne opinie. Pomyślałem więc, że możesz zwrócić na LG uwagę. Łatwo można ją sprawdzić organoleptycznie, choćby w popularnych supermarketach. Oczywiście nawet gdybym słuchał jej godzinami, pieścił i pucował to nie znaczy, że Tobie musi przypaść do gustu.

Jeżeli chodzi o podłączenie do komputera, to się nie orientuję.

Życzę powodzenia w szukaniu mocnego sprzętu i dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój pokój jest bardziej wąski ale długi. Ma 3,5 m X 8 m . Ma to jakąś rożnice w jakości dzwięku w tym lg?? Też będzie słabo???


Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "słabo", jeśli brak basu to myślę, że będzie go mało. Zawężanie pola odsłuchu (w takim pokoju nie wykorzystasz całej powierzchni do oddalenia się od kolumn; zasada trójkąta równobocznego) może wpłynąć na lekką poprawę, ale dźwięk nie będzie mocno podbudowany raczej będzie stukać.
Najrozsądniej zrobisz jak kupisz to ONKYO, posłuchasz i zastanowisz się nad późniejszym zakupem subwoofera.

Snajk
Chodziło ci raczej o "wejście liniowe", a nie "wyjście" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...