Skocz do zawartości

Sprzęt audio za 4000zł


Qhorin

Recommended Posts

Witam.
Mam w planach zakup sprzętu audio ale jak na razie w głowie mam mętlik od nadmiaru informacji. Dodam też że nie wiem zbyt wiele na ten temat.
Nie mam pojęcia na jaki sprzęt sie zdecydować i w związku z tym prosze was o pomoc.
Do wydania mam max. 4000zł i w tej cenie chciałbym zakupić ampituner + CD + głośniki. Pomieszczenie w którym ma sie ten sprzęt znajdować ma ok 18m.
Słucham głównie cięższej muzyki (rock/art rock/metal). Zależy mi na wyraźnym, selektywnym brzmieniu. Co do marki to nie mam sprecyzowanych wymagań i zdaje sie na waszą wiedzę.
Czekam na propozycje i z góry dzięki za porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jest taka czy to musi być amplituner??? Jeśli nie to skoncentruj się raczej na wzmacniaczu, będzie lepszej jakości.

Propozycji jest tyle, że ciężko jest coś proponować. Z jednej strony nie wiem co wybrać, a z drugiej na najbardziej oczywisty zestaw do takiej muzyki (ROTEL + B&W) nie starczy ci budżetu. Powinieneś wybrać się do jakiegoś sklepu, posłuchać sobie różnej elektorniki (np. NAD, Denon, Harman, Cambridge) z kilkoma parami kolumn zarówno podłogowych jaki i podstawkowych (np. Monitor Audio, Canton, JBL, Mission czy Paradigm).
Rynek jest tak duży, że zaczynając od niczego (w sensie porównawczym; chyba, że masz jakiś zestaw to napisz i podsumuj co chcesz zmienić) ciężko jest polecać coś konkretnego. Nieraz tworzą się spory (u nas raczej to margines, ale bywa), bo jeden mówi, że to nie ma sensu, a dla drugiego było akurat icon_wink.gif

PS: Możesz uzupełnić w profilu skąd jesteś, może ktoś zaoferuje ci pomoc w słuchaniu, albo przynajmniej poleci dobry sklep.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Ja bezpośrednio swoich typów Ci podać nie mogę ............bo będzie to kryptoreklama.
Tym nie mniej.
I tu się z Pacio zgodzę lepiej celuj we wzmacniacz stereofoniczny, niż w amplituner (nie daj Bóg kina domowego). Jak potrzebujesz radio dokup oddzielnie tuner.

Nie podałeś, ważnej informacji - czy dopuszczasz sprzęt używany, czy wyłącznie nowy? Gdybyś decydował się na sprzęt chodzony masz zdecydowanie szerszy wachlarz możliwości. Gdybyś rozważał, sprzęt chodzony z lat 80-tych to w budżecie zmieszczą Ci się klocki których współczesne odpowiedniki kosztują 4-5 kzł za element........... moim zdaniem warte zastanowienia.......
Przykładowy Rotel proponowany przez Pacia też Ci się chyba zmieści w zakładanych środkach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rotela podzielam pogląd moich przedmówców. Jednak jednak uwaga. Rotel, szczególnie w tych gatunkach muzycznych, które wymieniłeś pokaże swoje walory pod warunkiem dobrego wytłumienia pomieszczenia. Może źle się wyraziłem wytłumienia, raczej zastosowania odpowiednich ustrojów akustycznych. Przećwiczyłem Rotela i uważam, że jest to sprzęt świetny, ale też chimeryczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.
Jeżeli chodzi o sprzęt to w grę wchodzi tylko nowy. Wynika to z tego że nie mam czasu na poszukiwanie i kompletowanie używek. Zawsze istnieje też pewne ryzyko przy zakupie takowych.
Troche sie ostatnio pokręciłem koło tematu i w związku z tym mam do Was takie pytanie. Co myślicie o takich zestawach?
Yamaha: RX-797 + CD397MK2 + kolumny Mission M33i lub M34i lub B&W 686
Yamaha: AX-497 + CD397MK2 +TX-497 + kolumny j.w.
Marantz: SR5023 + CD5003 + kolumny j.w.

Wiem że lepszym rozwiązaniem byłby zakup wzmacniacz + tuner ale nie moge przekroczyć za bardzo zakładanej kwoty.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli chodzi o sprzęt to w grę wchodzi tylko nowy. Wynika to z tego że nie mam czasu na poszukiwanie i kompletowanie używek. Zawsze istnieje też pewne ryzyko przy zakupie takowych.
Troche sie ostatnio pokręciłem koło tematu i w związku z tym mam do Was takie pytanie. Co myślicie o takich zestawach?
Yamaha: RX-797 + CD397MK2 + kolumny Mission M33i lub M34i lub B&W 686
Yamaha: AX-497 + CD397MK2 +TX-497 + kolumny j.w.
Marantz: SR5023 + CD5003 + kolumny j.w.



Kilka osób odradzałoby może sprzęt Yamahy, ale nie ja icon_mrgreen.gif Ten sprzęt naprawdę da się lubić.
Miałem amplituner Yamaha RX-497 i byłem z niego bardzo zadowolony.
Niestety icon_redface.gif jestem sprzęto-maniakiem, i musiałem wypróbować także innego brzmienia aniżeli Yamaha.
Próbowałem kolejno sprzętu firmy Marantz, a obecnie firmy Arcam.
Podobnie z kolumnami - miałem kolumny Epos ELS303, a teraz Monitor Audio RS6.

Kolumny które sobie upatrzyłeś tj. Mission mają jedną sporą wadę w Twoim przypadku - wymagają sporo przestrzeni wokół tzn. odsunięcia od ścian tylnej i bocznych. Jeżeli na swoich 18 m2 nie masz dużego pola manewru w ustawianiu kolumn, to raczej poszukaj kolumn mniej wymagających w pozycjonowaniu.
Kolumny B&W 686 są to małe monitory w porównaniu do Mission M33i / M34i.

Jeżeli Twoje preferencje nie są jeszcze zbyt dokładnie sprecyzowane, to polecam rozważenie także innych propozycji:
Monitor Audio BR2 , monitor - otwór rezonansowy z przodu
Monitor Audio RS1 , monitor - otwór rezonansowy z tyłu, ale nie jest to kłopot
Monitor Audio BR5 , kolumna podłogowa, otwór rezonansowy z przodu
Ponadto warte uwagi są kolumny firmy Mourdant Short, ale tylko monitory lub kompaktowe podłogówki.

Koledzy może jeszcze dorzucą jakieś propozycje, bo ja niestety mam rozeznanie tylko w brytyjskim sprzęcie icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Marantza- ujdzie, ten wzmak 2.1 już niekoniecznie. Missionów bym nie kupował do rocka. W ogóle ciężki temat jeśli masz tak sprecyzowany gust. Nie wiem co dobrze gra przede wszystkim rock i ciężkie gitarowe brzmienia... i do tego ma być selektywnie... na pierwszy odsłuch poszukałbym cokolwiek Kef'a i raczej małe podlogówki niż jakiekolwiek podstawki. Sorszczak, ale nie doradzę Ci tak jakbym chciał, nie czuję się kompetentny, a rzucać nazwy firm bezsensu nie wypada. Sprawdź na wszelki wypadek czy pasuje Ci brzmienie kefa. Może Chario Silhouette...???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...