Skocz do zawartości

Dobór gramofonu...


Recommended Posts

Jestem zainteresowany kupnem nowego gramofonu w cenie do 600 zl. Zalezy mi przede wszystkim na dobrej jakosci dzwieku,choc spotkalem sie ze scott djx 60 TT , ktory ma wejscie USB (co dla mnie moze byc przydatne). Slucham glownie m.klasycznej i jazzu, na starej Diorze ws 442 i dynamic speakerach hx80 ( w ramach dodatkowej informacji). Bede wdzieczy za pomoc icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za taka kwotę moim zdanie trudno o przyzwoity gramofon. Jeśli pasuje Ci taki gramofon, który wymieniłeś i zależy Ci na wej. USB to go kupuj.
Zanim jednak to zrobisz poczytaj temat o gramofonach na forum i na spokojnie się zastanów do czego ma Ci ten gramofon służyć. Czy ma pełnić w systemie rolę istotną, czy ma być tylko sporadycznie włączanym urządzeniem.

W kwestii gramofonów mam trochę bardziej tradycyjne podejście i sądzę, że doświadczeni w tej materii Koledzy z forum podzielą moje zdanie. Za 600 zł, no może 100 - 200 zł więcej można już kupić niezłego klasyka wyposażonego w dobre ramię, przyzwoity talerz itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tamten gramofon mi pasowal to juz bym go kupil:p Gramofon z pewnoscia bedzie czesto uzywany,niestety nie zdecyduje sie na kupno uzywano gramofonu ( z roznych powodow). Wiem ze za taka cene ciezko o dobry sprzet, natomiast sprzet ktory juz posiadam (tzn.wzmacniacz,glosniki) jest bardzo sredniej jakosci( a wymieniac go nie bede z powodu funduszy etc) i zastanawiam sie czy bedzie mialo duzy wplyw na jakosc dzwieku jezeli podepne do tego jakiegos reloopa za 300 zl czy thoremsa lub pro-jecta. Mam dylemat czy warto wydawac 1000 zl wiecej jezeli roznica w dzwieku byla by niewielka (jak widac nie jestem audiofilem). Jezeli ktos ma jakies sugestie bede b.wdzieczny:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_b
Jest to najtańszy w ofercie firmy gramofon, ale moim zdaniem całkiem przyzwoity. Przerobiłem w swoim życiu parę gramofonów tej firmy i zawsze byłem zadowolony.
Preamp jest bardzo ważnym elementem w torze. Niestety mało jest wzmacniaczy, które mają wbudowany dobry przedwzmacniacz gramofonowy. A jeśli już taki znajdziesz to kosztuje nie mało.
Jak zwykle bardzo ważna rolę pełni w gramofonie wkładka. Jej odpowiedni dobór w dużej mierze decyduje o walorach sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wzmacniacz z wejsciem phono, ale slyszalem wiele opinii ze i tak lepiej miec preamp...prawda to?



Prawda, ale nie do końca .......
Jest wiele konstrukcji zintegrowanych w niczym nie ustępujących, dedykowanym urządzeniom.

Tak czy owak, na początek z pewnością wystarczy Ci preamp wbudowany we wmacniacz. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że zakupy możesz rozciągnąć w czasie a nie wszystko od razu kupować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...