Skocz do zawartości

Słuchawki do użytku domowego


Recommended Posts

Od dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek PHILIPS 2500. Moje szczęście jest jednak niepełne gdyż słuchawki oprócz tego że bardzo ładnie grają i wyglądają mają jedną istotną wadę. Słuchawki "przebijają" tzn. nie izolują dźwięku. Przy cichym graniu jest OK ale już przy średnim wszystko słychać "na zewnątrz". Nie po to kupuję słuchawki żeby ludzie naokoło słyszeli czego słucham 8| Po to je kupiłam żeby nie przeszkadzać współlokatorom. Skusiłam się na nie ponieważ mają długi kabel (aż 6m) na czym też mi zależało. Szukam słuchawek zamkniętych, szczelnie izolujących dźwięk i najlepiej o długim kablu (najlepiej do 100zł). Bardzo proszę o rade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie kupić firmowe słuchawki zamknięte - i nie przejmować sie długością ich kabla (długi kabel to mają zazwyczaj słuchawki przeznaczone do współpracy z telewizorami) tylko kupić przedłużacz. Wyjdzie przez to pewnie trochę taniej, a dzięki temu wybór słuchawek będzie zdecydowanie większy.

Pamiętaj jednak, że w słuchawkach zamkniętych często występuje lekki problem z wentylacją (czyli po godzinie warto zdjąć na chwilę słuchawki, by się to wszystko przewietrzyło...).

Poniżej parę linków do aukcji na Allegro - w cenie około 100zł masz 3 modele nieźle wykonanych i nieżle brzmiących słuchawek firmy KOSS (model UR-20 z dodatkowym przedłużaczem będzie kosztował poniżej 100zł, natomiast kolejne: UR-29 oraz Porta Pro przekroczą o kilkanaście złotych zakładaną kwotę)
http://www.allegro.pl/item806558221_slucha...nowe_ur_20.html
http://www.allegro.pl/item813993402_slucha...l_doz_gwar.html
http://www.allegro.pl/item813993407_slucha...nal_doz_gw.html

Pozdrawiam
PS. Słuchawki warto wypróbować przed zakupem! Na szczęście zazwyczaj nie jest to problemem - sklepy mają egzemplarze do próbnych odsłuchów...
No i oczywiście w tej cenie nie będą to najwyższe modele z oferty, tylko podstawowe lub średnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony trzeba też spojrzeć, że takie słuchawki w cenie takiej a nie innej często trzeszczą, mają niemiłosierny ucisk na głowei uszy tak jak wspomniał RoRo
W dużych sklepach jest cała plejada słuchawek i często można je wypróbować.

PS. Te ostatnie Kossy są zamknięte ?bo niby tak ale zawsze mi sie wydawały półotwarte ... hmm chyba, że jest jakiś podobny model
A co do głośności słuchawek - to też kwestia jak głośno się słucha...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSS Porta Pro - no to tutaj jest problem, jak je zakwalifikować... icon_rolleyes.gif
Ale o ile wiem nie mają wylotu na zewnątrz - jednak głowy nie dam. W każdym razie raczej nie są typu otwartego.

Ja polecam UR29 - są niewątpliwie zamknięte i nieźle wytłumione, poza tym kabel leci tylko do jednej słuchawki (i dalej w pałąku do drugiej) co jest wygodne.
Mają też regulację głośności na kablu (kabel ma ponad 2 metry).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głucha to ja raczej nie jestem. Rzadko kiedy słucham głośno muzyki. Trudno wytłumaczyć głośność dźwięku - każdy to odbiera inaczej. Jeśli na przykład na mojej wierzy mam 40 poziomów dźwięku. 40 to jest max. Jeśli teraz podepnę słuchawki to tak do poziomu 15 jest ok ale poziom 20 to już słychać muzykę na zewnątrz, poziom 40 rozwala łeb a ludzie naokoło spokojnie mogliby powiedzieć że słuchają radia - oczywiście na tym poziomie nawet nie mam zamiaru słuchać muzyki. Chodzi mi o ten poziom 20 - to już dla mnie jest głośno - ale na zewnątrz - "trzeszczy". Czy to jest OK w przypadku słuchawek zamkniętych ? Tak przynajmniej podaje PHILIPS że to są słuchawki zamknięte. Kupiłam "bubel" czy nie (w tym przedziale cenowym oczywiście) ?? icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobra - biorę "rudzielca" między słuchawkami... icon_razz.gif i kończę z Porta Pro!


Chyba celowo dałęm takie zdjęcie pokazowe icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

A co do słuchawek.. może po prostu sprzedać te owe dolożyć te 100zł i wtedy szukac ?
Np kupić : Phillips SHP8900 to taki przykład jaki posiadam i są bardzo miłe w odsłuchu..? tosini85 jak myślisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 200 zł to przesada - ja nie potrzebuje nie wiadomo jakiego sprzętu - po prostu nie chce przeszkadzać współlokatorom przy słuchaniu muzyki i mieć przy tym jako taki komfort.

Ps. O co chodzi z tym "rudzielcem" ?? ;P Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na zdjęcie pani ze słuchawkami... "lisek" jak nic icon_razz.gif

Nie posądzamy Cię o problemy ze słuchem ...

Co do głośności - różnie to bywa na róznym sprzęcie. I dotyczy to zarówno słuchawek jak i grania na kolumnach. Więc trudno porównywać.
Np. słuchawki podpięte pod wyjście słuchawkowe na odtwarzaczu CD SONY grają dla mnie w sam raz przy poziomie głośności 20%. Z kolei podpięte pod amplituner kina domowego - na głośności 30%. A kolumny przy tej samej głośności skutecznie wypłoszą większość ludzi z pokoju!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się podobają sugerowane przeze mnie KOSS UR-29?
Niezłe jakościowo, bez udziwnień, regulacja głośności na suwaku (duży zakres) oraz sympatyczne połączenie srebrnego i czarnego koloru, poza tym - składany nausznik (czyli trochę mniej miejsca zajmują). Krótko mówiąc - spokojny design i żadnej krzykliwości kolorów czy kształów! icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tu od razu spisywać wszystkiego na straty, bo zaraz Grado ktoś zapoda. Sama musisz stwierdzić czy są ok ? czy nie ?
Skoro za głośne i masz możliwość oddania to szybko bo jutro poniedziałek..a na oddanie sprzętu chyba jest tylko 10dni...
I na prawde w sieci jest sporo recenzji słuchawek - więc po przeczytaniu recenzji sama będziesz wiedziała co i jak...
Inna sprawa .. przedział cenowy.. po ile były te słuchawki często cena jak by nie było jest wyznacznikiem jakości no ale nie wyznacznikiem, że nie bedzie słychać dzwięku z słuchawek (w sensie dookoła)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rzadko kiedy słucham głośno muzyki. Trudno wytłumaczyć głośność dźwięku - każdy to odbiera inaczej. Jeśli na przykład na i. Chodzi mi o ten poziom 20 - to już dla mnie jest głośno - ale na zewnątrz - "trzeszczy".


O co chodzi z tym "trzeszczeniem"?
Jeżeli słucha się na maksymalnych poziomach głośności to często (w słuchawkach i kolumnach) pojawiają się zniekształcenia. Ale przy normalnych poziomach głośności powinno być wszystko OK!
Poza tym zazwyczaj coś słychać na zewnątrz (zresztą tak samo - słychać też odgłosy z zewnątrz), bo słuchawki w 100% nie separują od otoczenia!

Cytat

Czy to jest OK w przypadku słuchawek zamkniętych ? Tak przynajmniej podaje PHILIPS że to są słuchawki zamknięte. Kupiłam "bubel" czy nie (w tym przedziale cenowym oczywiście) ?? icon_sad.gif

Jeżeli coś gra nieprawidłowo, to należy oddać te słuchawki - jak już napisał wcześniej Muzyczyny_gość
Poza tym od słuchawek kosztujących kilkadziesiąt złotych (załóżmy dla uproszczenia że od 50zł) możemy juz oczekiwać poprawnej gry.

Poza tym w sugerowanym przez Ciebie zakresie około 100zł (no trochę jeszcze dokładamy, ale nie przekraczając 150zł) jest już trochę firmowego sprzętu. Więc nie trzeba wydawać 200 i więcej złotych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...