Skocz do zawartości

YAMAHA RX-V640 znacie?


bos60

Recommended Posts

Niezły model ta 640ka, to typowy średniak ze stajni Yamahy, jakieś 5 lat już ma...
Natomiast niektórzy właściciele narzekali na metaliczność przy odtwarzaniu muzyki (w kinie domowym jest OK).
Tuner z RDSem, jest dość czuły - a jakościowo to właściwie to bez zastrzeżeń.

Ale wiadomo, im wyższy model tym lepiej...

Te kolumny Jamo (oraz sub), to właściwie najtańszy model Jamo który jakoś gra (w odniesieniu do tanich zestawów kd). W każdym razie reprezentują nizszy poziom (jakościowo) niż wymienione dwa RX-V.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo koledzy,
Sklejam sobie za stosunkowo (do 1500 PLN) małe pieniążki zestaw i kupując taki amplituner może i wystarczy on przy następnym zestawie kolumn. Zastanawiam się jeszcze nad korektorem graficznym za ok. 200 PLN... Warto kupić wg Was korektor, czy może lepiej zainwestować w coś innego? A wracając do Yamah wybierając z tych dwóch który byście polecili? Ceny podobne...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej model 800, ale nie ma przepaści między nimi.

Ale bardzo proszę - jak chcesz żyć, to nie pytaj się na Forum o korektory graficzne! icon_mrgreen.gif icon_arrow.gif icon_eek.gif
Lepiej te pieniądze zainwestuj choćby w lepszy kabel albo w CD...

Napisz, co już masz oprócz zestawu JAMO. Skoro piszesz o kwocie 1500zł za komlet - to już kupiłeś te kolumny, czy na razie się przymierzasz do nich oraz do Yamy?
Na jakiej powierzchni to gra u Ciebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeh,

W takim razie zapominam o korektorze i zdecyduję się na RX-V800:) Kolumny mam zakupione Jamo S 406 HCS i do tego jeszcze nie kupiłem subwoofera- kupię "na dniach". Wybór prawdopodobnie padnie na Jamo SUB 200 (za ok. 500PLN)...
Sprzęt stoi w pokoju o powierzchni ok. 22 m2, ale ze względu na nieustawność pomieszczenia i jego kształt nie będą przy ścianie (trudno to w kilku zdaniach wytłumaczyć...). Tak na prawdę, to nie wiem, czy subwoofer tej klasy da radę przy takim pomieszczeniu.

Nawiasem mówiąc, to warto wydawać kasę na lepsze kable?

Pozdrawiam i dziękuję za już udzielone rady!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jakie masz kable - i jakie docelowo bedziesz mial kolumny oraz ile masz kasy... icon_rolleyes.gif
Jeżeli grasz na najzwyklejszych drutach, to warto kupić (co najmniej na fronty) jakis firmowy kabel rzędu 15-20zł za metr (zakładam, że nie chcesz szaleć z wydatkami).

Jeżeli będziesz za jakiś czas zmieniał kolumny - to może odpuść sobie temat subwoofera (jeżeli wytrzymasz w kinie domowym) albo poszukaj wśród używek czegoś mocniejszego...
Model 200 to zdaje się najniższy obecnie model wśród Jamochłonów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł - Yamaha ma 2 ustawienia przełącznika!
W jednym - kolumny frontowe grające pojedyńczo (czyli 1 para kolumn frontowych, podpięta pod zaciski A lub B) mają mieć min. 4 omy, centralny oraz tylne - minimum 6 omów.
W drugim - minimum 8 omów dla wszystkich kolumn.

Więc ustawiasz na 4/6 omów i spokój. No prawie spokój, bo firmy od kolumn trochę oszukują przy podawaniu "omowatości" ( w rzeczywistości jest trochę mniejsza, poza tym jest rózna w zależności od częstotliwości). W każdym razie jak nie będziesz grał na full, to sprzęt przeżyje icon_wink.gif
No ale o tym poczytaj sobie w FAQ...
http://audio.com.pl/faq/audio-wspolpraca-z...e-wzmacniaczami

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być - bez rewalacji, ale ...
Jakiej długości kabli porzebujesz na fronty?
Poza tym spokojnie można poszukać czegoś z używek na Allegro czy na forach audio... Płacisz wtedy połowe ceny nowego kabla - więc często warto icon_wink.gif

Zdaje się, że już się zdecydowałeś na Yamę 800 icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie o pozostały sprzęt...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wybrałem i... kupiłem 800 icon_biggrin.gif
A jeśli chodzi o resztę sprzętu... Muzykę i filmy puszczam z laptopa z kartą muzyczną: http://www.komputronik.pl/index.php/produc...nd_5_1_USB.html
Oprócz tego słucham sporo radia- dlateo wybór padł na amplituner. Zastanawiałem się nad zakupem CD oraz korektora, ale chyba na razie zrezygnuję icon_wink.gif Także mój mini zestaw to laptop + karta muzyczna + yamaha 800 + Jamo 406 + ... być może kupię subwoofer, ale nie wiem, czy jest sens inwestować w sprzęt z niższej półki...
Muszę jeszcze zakupić kable po frntów (2x po 3m).

Możecie polecić, co jeszcze może się przydać icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w pierwszej kolejności kupić używany odtwarzacz CD - chocby Yamahę do kompletu.
Albo jakiegoś Soniaczka (tanie i łatwodostępne lasery - dla większości modeli, ale trzeba się przed zakupem upewnić co do modelu lasera).
I naprawdę odpuść sobie korektor- za 200 (może 300zł) można już nieźle wybierac wśród CDków.

Co do suba - też chyba nie musisz od razu się rzucać na najtańszy model, tylko poszukać (wśród promocji i również wśród używek).

Z kabli - choćby uzywane Audioquesty Type 4 kupisz poniżej 200zł, a to tylko jedna z propozycji. Wydaje mi się jednak, że lepiej będzie na razie kupić coś w stylu tych Profigoldów a ciąg dalszy dopiero po ew. wyimanie kolumn.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...