Skocz do zawartości

harman kardon avr 255 i b&w 683


kicek23

Recommended Posts

Ja do napędzania 683 używam Yamahy RX-V1800 w konfiguracji Bi-amp. Z tego co wyczytałem w instrukcji do HK AVR 255(Stereo Mode Continuous Average Power (FTC): , 20Hz - 20 kHz @ < 0.07% THD, both channels driven into 8 ohms - 65 Watts per channel) to dysponuje on ok dwa razy mniejszą średnią mocą na kanał w trybie stereo niż Yamaha ma minimum (Minimum RMS Output Power for Front, Center, Surround,Surround back 20 Hz to 20 kHz, 0.04% THD, 8 ohms - 130 W) w trybie wielokanałowym i może mu być troszkę trudno sprawdzić się w tej konfiguracji. Niestety nie znalazłem nigdzie parametru średniej ciągłej mocy ale skoro minimalna jest w granicach 130 W to można przypuszczać ,że średnia będzie wyższa. Najlepszym wyjściem jest oczywiście odsłuch ale raczej do tego modelu HK polecałbym B&W 684 które nie stawiają tak dużych wymagań w stosunku do mocy wzmacniacza. Można ewentualnie pomyśleć o mocniejszym HK albo coś innego np. Yamaha RX-V1065 z minim. mocą wyjściową na kanał 105W.
Pozostaje jeszcze pytanie w jakiej wielkości pokoju mają one grać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam pokoj 20m2, czyli z tego co piszesz wychodzi na to ze ten avr 255 bedzie za slaby? a np model 355 ? z tego co czytalem to h/k podaje moc rzeczywista a nie jakas zawyżona i np 50W to w przypadku h/k to bardzo duzo.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma różnicy między AVR255, a AVR355 w kwestii zasialnia, więc nie ma sensu brać (patrząc na moc) 355. Napisz czy potrzebujesz tych najświeższych funkcji z 255 (dekodery HD audio, nowe systemy kalibracji itd.), jeśli na razie nie planujesz Blu-Raya (albo ten który masz zamiar kupić ma dekodery HD audio) to polecam wybrać coś z poprzedniej serii, za podobną kasę dostaniesz wyższy model np. AVR445 czy trochę droższy AVR645 oczywiście cenowo to nie jest ten sam pułap, ale zobacz jaka jest maksymalna cena 645 (mniej więcej taka jaka była kiedy był to nowy model).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie potrzebuje tych najswiezszych funkcji bo ampli mam podpiety pod ps3 i od czasu do czasu ogladam filmy na blu-ray.
Pacio czyli co sugerujesz?mi chodzi glowwnie o to zeby te B&W graly dobrze z tym amplitunerem, zeby mocy im nie zabraklo aponoc ten avr 255 jest za slaby ale jak piszesz ze sie nie czym nie roznia w sensie mocy to juz nie wiem. Pisalem meila do TOP HIFI i pisali ze bedzie ok z tym modelem 355 i ,,mozna juz poszalec''

Te modele co podales nie posiadaja chyba dekoderow HD z tego co widze w opisach Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poszaleć" w sensie głośnego słuchania to owszem można ale chyba nie o to przede wszystkim chodzi tylko o to aby po podłączeniu kolumn wzmacniacz nie zaczął się pocić aby dostarczyć im odpowiednią dawkę mocya prze to wprowadzać zniekształcenia. Do ich wysterowania(683) wg. producenta trzeba wzmacniacza o mocy 25 - 200 W. Więc podłczając Harmana z 50 W na kanał w trybie 5.1 jest on w dolnej strefie wartości więc kolumny są dość trudnym partnerem do wspólnej mocnej zabawy. Ale wykorzystując amplituner np.Yamaha RX-V 1065 z mocą ok. 80W na kana w trybie 5.1 proporcje wyglądają już inaczej a więc i dobre wysterowanie kolumn jest dla wzmacniacza łatwiejsze. Tak jak pisałem ja używam RX-V1800 z moca RMS 130W w trybie 5.1 czyli mocą znamionową ok 100W i uważam ,że wzmacniacz wcale nie jest za mocny. Gdyby byl mocniejszy też by nie bylo źle. Dlatego musisz rozważyć czy kupić wzmacniacz słabszy i "męczyć" go dużym obciżeniem czy mocniejszy któremu będzie łatwiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg ciebie model 355 by byl lepszym rozwiazaniem czy nie ma roznicy pomiedzy nimi ?jakos do yamahy n ie jestem przekonany chodz nigdy nie mialem I TU GDZIE MAJA TE KOLUMNY NIE MAJA TEGO MODELU YAMAHY
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osov mi mowilo ze onkyo ,, nie gra'' chodz nie wiem w jakim to sensie. bede musial posluchac tych kolumn jak graja na tym harmanie ale mam pytanie, brak mocy bedzie odczuwalna nawet przy cichym sluchaniu czy tylko przy glosnym?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos takiego Marantz SR 6003, ciekaw jestem czy faktycznie bedzie tak jak mowisz ze temu avr 355 braknie mocy, bo jest tez taki model Yamaha RX-V1900 ale to juz cena przesadzona troche Moc: 7 x 180W pewnie by styklo Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V 1900 to następca 1800 . ma dokładnie ten sam wygląd , tylko pewnie w srodku powsadzali coś nowego ale co to nie mam w tejj chwilipojęcie bo się nie wczytywałem w opis. W każdym razie to na pewno by wystarczyło do napędu 683 . Nie m,niej jednak warto wypróbować jęsli masz taką możliwość jak HK ,Onkyo czy Marantz poradzą sobie z tymi 683 a potem dla porównania podpiąć rx-v1900. Poza tym Yamaha i Marantz mają funkcję Pure Direct czyli odsłuch z pominięciem wselkich układów regulacji dźwięku i kształtowania pola odsłuchu.Nie doszukałem się tego we wspominanych wyżej HK i Onkyo
A co do ceny to kupując go za cenę w okolicach do 4000-4300 PLN na pewno nie przepłacisz ale za prawie 8000PLN jak widziałem na Ceneo to już lekka przesada a nawet złodziejstwo.

I jeszcze w sprawie AVR 255. Z tego znalazłem na innych forach to ma parę przykrych mankamentów i jak wyczytałem nadal nie ma do niego polskiej instrukcji a przy tego rodzaju sprzęcie jest ona raczej dość potrzebna.


Ciekawą alternatywą może być jeszcze Onkyo TX-SR707B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sklepie gdzie mam zamiar sie wybrac na odsluch posiadaja amplitunery harmana ,marantza, nad,rotel,cambridge audio zreszta zobacz sobie tutaj
http://www.audiofil.szczecin.pl/sklep/index.php?cPath=22

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denona kiedya mialem jakis model 1709 i nie bylem zadowolony z tego jak gra, ten marantz sr 6003 wydaje sie byc ciekawy i posiada dekodery HD a na tym mi zalezy bo np NAD tego nie ma. Wszystko zalezy od tego ile bede musial doplacic bo oddam im tego avr 255 ktorego mam teraz a wezme inny za doplata
A sluchaj jak harman podaje moc to przewaznie w nawiasie jest FTC wiesz moze co to oznacza ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy to trochę Harman jest znany z tego, że nie daje powalająco wysokiej mocy na końcówkach przy pracy stereo, ale jego cechą jest też to, że dzięki dobremu zasilaniu potrafi z małym spadkiem zagrać w trybie wielokanałowym. Na potwierdzenie test H/K AVR255 i Yamaha RX-V1800. Jak widać w trybie stereo Yamaha daje ponad 100W, ale już w 5k "tylko" 77W; Harman 2x92W i 5x66W - jest słabszy, ale pamiętajmy, że kosztuje połowę.
Ja polecam ci Denona AVR2809, którego sam posiadam. Jest tańszy od Yamahy (to ta sama półka co RX-V1900), mocowo podobnie, moim zdaniem gra bardzo dobrze, nawet z tymi bydlakami ES100 nie ma jakiś większych problemów (a ich impedancja nie jest wysoka, więc teoretycznie dość trudne do ogarnięcia).

Ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz porównać moc amplitunerów to patrz na tylnej ściance na ich pobór mocy, bo to zasilacz stanowi o wyniku (ONKYO trochę zawyża ten parametr, nie ma co wierzyć w to >800W w modelu 80x).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio czyli co bys sugerowal, sprawdzic te kolumny na harmanie avr 355 i na czy nawet nie ma co startowac? a co do denona to mialem kiedys model 1709 i jakos bardziej mi sie podoba jak gra ten harman. Ja juz wogole zglupialem z tym wszystkim icon_sad.gif

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładałeś, że chcesz AVR255 to spróbuj go przesłuchać z B&W, moim zdaniem od powinien sobie dać spokojnie z nimi radę. Jeszcze raz powtórzę, że nie ma różnicy mocowej 255 vs 355, oba mają taką samą sekcję wzmacniającą (ten samo zasilacz - 400W), a sprzedawcom rzadko kiedy można wierzyć (niestety).

Jeśli podoba ci się H/K to przesłuchaj i kup (o ile zagra, a moim zdaniem da radę), a co do Denona to nie można porównać 1709 i 2809 (między nimi są jeszcze dwa modele to duża różnica półkowa; np. u Pioneera modele 81x są słabe, a LX-xx uważa się za bardzo dobre icon_wink.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam teraz hermana 255 ale z tego co pisalem meile do TOP HIFI to pisali ze bedzie za slaby do tych kolumn a jak napisalem czy 355 bedzie dob ry to napisali ze tak takze badz czlowieku madry i pisz wiersze. Nie pozostaje nic innego jak przesluchac jak to gra i tyle
a co do avr 255 i 355 to jak nie ma roznicy mocowej to czemu jest roznica w cenie ?

255
# moc w trybie stereo (FTC)= 65 W x 2 # moc w trybie wielokanałowym (FTC)= 50 W x 7 #
355
moc w trybie stereo (FTC) 70 W x 2 * moc w trybie wielokanałowym (FTC) 65 W x 7 *

w stereo 5W roznicy a w wielokanalowym 15W na korzysc 355 ale czy w praktyce to cos daje ?

Pacio a miales doczyenia ze sprzetem firmy Marantz ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Harmana, jeszcze raz napiszę sekcja zasilania w 255 i 355 jest identyczna. Producent chyba specjalnie zaniżył dane (zauważ, że pomiary w teście wskazują na moc przy 5 kanałach taką jaką ma 355), żeby było łatwiej sprzedać wyższy model. Różnica między 255, a 355 polega na zmianie innej sekcji (o ile się nie mylę to chodzi o wideo).

Co do Marantza, to z ich amplitunerami nie miałem styczności, z tego co wiem przy ich konstruowaniu sporo do powiedzenia miał Denon (np. odtwarzacze 3800 <Denon> i BD8002 <Marantz> są identyczne technicznie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jedynie pozostaje mi sprawdzic przy odsluchu, a Pacio jeszcze taka sprawa, teraz posiadam kolumny Paradigm Monitor 9v5 i jak zmienie na te 683 to roznica bedzie duza ? i czy pokoj o powierzchni 20m bedzie dobry dla tych kolumn

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 20 m2 twojego pokoju to minimum z minimum . Ja mam 25m2 i jest jeszcze ok ale testowałem je w pokoju ok 30-35m2 i wiem ,że przy tej wielkości brzmiały zdecydowanie lepiej głównie w strefie niskiego basu. Wiadomo ,że im mniejszy pokuj tym gożej z odtworzeniem najniższych częstotliwości.
Co do tych mocy 1800 w układie 5.1 z testu do którego dokopał się Pacio to są one wyrażnie niższe niż podaje producent. Ale nigdy do końca nie wiadomo gdzie leży prawda bo każdy ma inne metody testowania. To już są dywagacje na temat raczej nie do rozstrzygnięcia.
Co do różnicy między Paradigmem a B&W to raczej nic konkretnego nie powiem bo tych pierwszych w akcji nie słyszałem ale za to widzę ,że mają bardzo podobne parametry do 683, więc nie wiem czy różnica w brzmieniu będzie aż tak kolosalna aby kusić się na ich wymianę. Poza tym do wysterowania Paradigmu potrzeba podobnego wzmacniacza jak do B&W więc ciekawi mnie jak teraz radzi sobie z nimi HK 255 ? Bo wygląda ,że podobnie powinien się zachować przy 683. Poza tym Paradigmy są dużo bardziej efektywne(96dB) niż 683(90dB). Jeden i drugima kopułkę z tytanu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi testami to żadne kopanie, przecież to wszystko "nasz" portal. Wiadomo, że producent może mieć swoje normy, ale jeśli mamy pomiary Harmana i Yamahy jednego źródła to myślę, że możemy je porównać. To, że producent zawyża to żadna nowość, a polityka Harmana może się wydawać dziwna (zaniżają) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...