Skocz do zawartości

harman kardon avr 255 i b&w 683


kicek23

Recommended Posts

czyli wg ciebie warto zamieniac na te B&W ? na tym harmanie te paradigmy ladnie graja , mi sie podoba,chodz czasami mi sie wydaje ze nie nadaja sie do muzyki typu trance bo tak jakby nie nadążały.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem dobrze bym sprawdził czy spełnią twoje wymagania. W końcu 683 nie są tanie. Dobre by było posłuchać ich razem, więc jeśli jest taka możliwość to z niej skożystaj.

Co do testów to fakt ,że jak raz nie szukałem na naszym portalu. I faktem też jest ,że różne normy, różne wyniki i inna polityka firmy wobec klijentów. Dlatego najlepszym testerem końcowym pozostaje nasze ucho i słuch, który najczęściej ma gdzieś wszystkie normy i pomiary.

A jeszcze na koniec. Znalazłem przypadkiem stronkę gdzie kolesie podają w jakich warunkach i przy jakich parametrach sprzęt był testowany i wyniki są całkiem inne niż te które znalazł Pacio , zresztą sam popatrz

http://www.soundandvisionmag.com/receivers...v-receiver.html

Te różnice dają troszkę do myślenia , przynajmniej jak dla mnie i są one niestety albi i nie bartdzo zbliżone do tych deklarowanych przez producenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mwoisz zeby wziasc te paradigmy i przesluchac je obok tych B&W. Jak maja one zblizone parametry czyli chyba avr 255 nie powinien miec problemow z tymi B&W ? Co do tej stronki to tak troche nie bardzo wiem o co chodzi ale przyjrzę sie bardziej to pewnie cos znajde.
Tak poza tematem to 4300tys/komplet tych B&W to dobra cena ?

PS. zeby sprawdzic czy amplituner daje sobie rade z kolumnami tzn ze starcza mju mocy to by trzeba bylo troche dluzej posluchac i glosniej ? czy na cichym sluchaniu tez bedzie to odczuwalne, sory ze sie tak wypytuje ale nie bardzo sie znam na tym icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej cena jest dobra. Ja wydałem więcej a i tak były w promocji. Co do testu to dokładnie o to chodzi. Postawić obok siebie i posłuchać w bezpośredniej konfrontacji. Może się okazać ,że wymiana nie będzie konieczna albo spróbuj wymienić ampli na inny.

Tu masz jeszcze coś w temacie 683
http://www.av.com.pl/index.php?art=668

A na tamtej stronce też na początku nie bardzo kumałem o co biega ale jakoś przebrnąłem przez ten problem. Swoją drogą jest całkiem ciekawa.

Na cichym słuchaniu nic nie wyjdzie. Trzeba troszkę popracować dłużej i głośniej. Sprzwdzić czy wzmacniacz nie grzeje na tyle mocno ,że przy jeszcze głośniejszym słuchaniu mogło by mu to zaszkodzić. Inaczej mówiąc czy nie parzy w rękę. Choć przyznam ,że takiego testu jeszcze nie robiłem nigdy bo jakoś zawsze wychodziło ,że mam trochę mocy w zapasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta stronke tez juz widzialem. Co do ampli to dziwia mnie rozne opinie, bo jak napisalem meila do TOP HIFI czy jak to sie tam zwie to mi odpisali ze avr 255 bedzie za slaby a juz 355 bedzie dobry takze juz nie wiem a Pacio pisal ze jesli chodzi o moc to niczym sie nie roznia i to mnie zastanawia czemu mi tak napisali i kto ma racje.
@Cooledit a jakiej muzyki sluchasz na tych kolumnach ? i czy masz jeszcze do tego subwoofer

Przegladam stronke tego sklepu co sie wybieram do niego i cena tego Yamaha Rx-v1900 jest chyba troche przesadzona, 4600zl ale pewnie tu nie mialbym sie co martwic ze zabraknie mocy.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4600 za rx-v1900 nie jest zbytnio przesadzona. Przesadą jest 6-7 tyś. icon_question.gif bo i takie ceny są na Ceneo. Tojuż jest chore i nienormalne icon_evil.gif
Co do suba to mam ASW 610 testowanego chyba niedawno w Audio( więcej szczegułów na moim profilu).

Natomiast co do muyzki to jest tego dużo i różnie. Ale tak bardzo ogólnie: muzyka poważna, rock klasyczny(Genesis, ....), elektoniczna(Kraftwer,Tomita,....),ambient (Eno, ....), industrial, dark gothic i pewnie jeszcze inne wymyślne nazwy jakie się ostatnio pojawiają na określenie wesołej twórczości artystów muzyków. Generalnie dużo. Pełną listę mogę przesłać na mail`a jeśli chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem dlatego o muzyke bo myslalem ze sluchasz trance i chcialem uslyszec twoja opinie jak graja te twoje kolumny przy takiej muzyce, czyli to jest dobra ceny tej yamahy i przy niej nie bedzie problemu z tymi B&W ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest jak najbardziej dobra w mojej opinii oczywiście. Jak chyba już pisałem ja dałem tyle za model 1800 w kwietniu zeszłego roku i nie żałuje ani jednej złotówki na nigo wydanej.Poza tm możesz też sprawdzić konfiguracje podłączeń kolumn tzn. pojedynczy kabel, Bi-wire albo Bi-amp.

Dla zgłębienia tematu ... http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=2988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi-amp ani bi-wire nie wchodzi w gre bo kurde chyba nie napisalem na poczatku ze te B&W maja byc jako frontowe kolumny do kina domowego, bo posiadam caly komplet Paradigma i chcialem tylko zmienic te frontowe. Nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze najlepiej jak wszystkie kolumny sa tego samego producenta, i jak zmeinie te frontowe to zrobi jakas roznica, napewno jedna budżetową ;p Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie trzeba go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicek23
Cały zestaw nie musi być jednego producenta, jedyne co to kolumny frontowe i centralną stosuje się takie same dla spójności wokali, surroundy mogą być zupełnie inne.
Bi-wire/bi-amp dlaczego nie możesz zastosować tego??? Masz cały zestaw 7.0/7.1??? Jeśli nie to przecież będziesz mógł to zrobić (bi-amp, bo bi-wire można wyprowadzić z jednych zacisków, ale moim zdaniem to nie ma sensu), bo druga para dla frontów wychodzi z kanałów 6 i 7 (efektowych).
Ja będę obstawał przy swoim i radziłbym ci też przetestować Denona, jakiś czas temu był test w "AV", stwierdzili, że w KD grają na podobnym poziomie, w stereo trochę lepszy jest Denon, a sekcja wideo lepsza jest w Yamaszce. Moim zdaniem ważniejsza jest sekcja stereo od wideo, dlatego też Denona cenię bardziej (oczywiście to tylko test) icon_wink.gif

cooledit
Co do testów to norm z jakimi mierzą nie podaje "Soundandvisionmag", w "AUDIO" masz wyraźnie określone: "1% THD+N; 1kHz", a w tym amerykańskim nie podają najważniejszego czyli zniekształceń THD+N. To jest najważniejszy parametr, bo przy wysokich zniekształceniach to nawet zestaw komputerowy może mieć kilka kW!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr THD+N podali poniżej wartości mocy. Nie ma to jednak znaczenia , bo tak jak już napisałem to w temacie testów można długo dyskutować - kto , jak i czym dokonywał pomiaru itp. itd.. Najważniejsze jest ucho i nasze wrażenia z odsłuchu.
Nie mniej jednak proponuje podobnie jak Ty aby kicek23 posłuchał kilku urządzeń a nie tylko jednego o czym też już Mu wspominałem wskazując kilku kandydatów do testu. Wymiana głośników na pewno coś zmieni ale nie waidomo co i w którą stronę. Faktem jest ,że Paradigm`y są 2,5 a B&W 3-drożne i to może mieć największe znaczenie plus oczywiście różnice konstrukcyjne ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedzi, większość kolumn jest dobrych, a to co my myślimy o danym modelu nie powiększa twojej wiedzy. Nie wiem za bardzo dlaczego nie sprawdziły ci się w trance'ie Paradigmy (wydawać by się mogło, że one najbardziej lubią takie klimaty gdzie trzeba mocno łupnąć), Monitor Audio możesz przetestować, a Cabasse moim zdaniem wolą spokojniejszą muzykę, może spróbuj zapolować na JBLe LS60, albo przynajmniej L880/890... Naprawdę ciężko jest coś wybierać, jakieś doświadczenie już masz, a teraz pozostaje tylko odsłuch.

Tak na marginesie, czy pomieszczenie masz jakoś zaaranżowane akustycznie??? Może zamiast wydać 3000 czy 4000zł na kolumn/amplituner warto byłoby zatroszczyć się o lepsze warunki odsłuchu. Sam się zdziwisz jak usłyszysz ile potrafią dać ustroje, producenci uważają, że bardziej kalkuluje się inwestować w akustykę niż w lepszy sprzęt (oczywiście z umiarem). Jest wiele firm, które projektują i doradzają, jeśli jest to pokój użytkowy to możesz kupić coś co nie będzie się rzucało w oczy, a jednak funkcję spełni. Poszukaj trochę w sieci, myślę, że warto icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na odsluchu i wybralem Monitor Audio rs8, sluchalem tez B&W 683 ale jakos nie przypadly mi do gustu. MA graja bardziej dynamiczniej i czysciej wg mnie a w B&W to praktycznie byl sam bass co mi sie nie podobalo. Wszystkim z gory dziekuje za rozmowe.

Teraz mam takie pytanie zeby nie zakladac nowego tematu, warto jest inwestowac w jakis odtwarzacz CD ? W sklpeie muzyka byla puszczana z odtwarzacza Maratnz ale nie wiem jaki to byl model i musze przyznac ze super gralo w tym ze muzyka byla nagrywana z formatu FLAC i to pewnie tez mialo znaczenie bo to format bezstratny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz oryginalnych CDków, a całe twoje zbiory są zmagazynowane na kompie to lepszym wyjściem jest odtwarzanie bezpośrednio plików (komputer lub serwer muzyczny), a nie nagrywanie tego na płytki i odtwarzanie. Chodzio o błędy w zapisie i odczytu. Za każdym razem jak modyfikujesz plik (nagrywasz/odtwarzasz z nośnika typu CD, nie na dysku) powstają pewne błędy przez co informacje są modyfikowane i zniekształcne.
Jeśli chcesz rozwinąć swój system w stereo to kup DACa z USB do kompa, ale pomyśl nad serwerem muzycznym (np. Squeezebox + QNAP).

Tak na marginesie, czy słuchasz muzyki tylko z formatów stratnych (MP3, WMA, AAC...)???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie masz oryginalnych CDków, a całe twoje zbiory są zmagazynowane na kompie to lepszym wyjściem jest odtwarzanie bezpośrednio plików (komputer lub serwer muzyczny), a nie nagrywanie tego na płytki i odtwarzanie. Chodzio o błędy w zapisie i odczytu. Za każdym razem jak modyfikujesz plik (nagrywasz/odtwarzasz z nośnika typu CD, nie na dysku) powstają pewne błędy przez co informacje są modyfikowane i zniekształcne.
Jeśli chcesz rozwinąć swój system w stereo to kup DACa z USB do kompa, ale pomyśl nad serwerem muzycznym (np. Squeezebox + QNAP).

Tak na marginesie, czy słuchasz muzyki tylko z formatów stratnych (MP3, WMA, AAC...)???




przewaznie samych mp3 slucham wrzucam z kompa na pen driva i potem wrzucam na ps3 i slucham:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...