Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1065


kamoro

Recommended Posts

Witaj !
Rozpiętość cenowa dość spora a nie określiłeś czy to mają być podłogowe czy monitory. No i przydałyby się wymiary pokoju gdzie mają stanąć , żeby się nie okazało ,że są większe niż pokuj icon_wink.gif No i jeszcze nówka czy z lekkim przebiegiem.
Jeśli nówka to może coś co z Yamahą jak dla mnie powinno dobrze grać

http://www.allegro.pl/item789876316_znakom..._blueaudio.html

Choć raczej domyślam się ,że bardziej chodzi o zestaw 5.1 icon_biggrin.gif więc proponuję przeszukać też inne wątki dotyczące podobnego problemu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich propozycji, pomyśli czy jest ci potrzebny od razu ten subwoofer, pomieszczenie nie za duże, a dobre podłogówki na początku dadzą radę same.
Klipsch FC... - bardzo dynamiczne, szczegółowe
Mission M34i... - przyjemnie ciepłe, lekko podbity zaokrąglony bas
CANTON GLE470... - dość detaliczne, z uwypuklonym dołem, ale ogólny charakter to coś po drugiej stronie Missiona
JBL ES... - używam, moim zdaniem dobre, podkręcony bas (w sumie standard w budżetówce), przejrzyste, niezłe detale
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Redakcja w numerze 12/2009 testuje Yamahę 1065 podając, że moc dla 4 ohm jest mniejsza niż dla 8. Zapewne dla 6 ohm moc też jest mniejsza choć nie podają, interpolując 107 W, a może jest inaczej. Yamaha daje po hamulcach bo jest sporo kolumn 6 ohmowych, stąd zastanawiam się czy jest dobrym wyborem dla monitor audio rs8. Szukam czegoś uniwersalnego, ale raczej od 2.1 do 5.1 bo bez suba nie da rady. Może wzmacniacz stereo z wyjściem na sub. Proszę o opinie.
p.s. do Kol. Pacia - jak znajduje denon 2809?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery KD z tej półki cenowej mocowo są całkiem wydajne, mój Denon spokojnie daje radę ES100 (chociaż oczywiście może być lepiej, dlatego szukam końcówki do niego), a jak Denon daje to i reszta nie powinna mieć problemu.

Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego i niezbyt drogiego to może najpierw H/K 3490, jest to amplituner stereo bardzo dobrze wyposażony, ewentualnie z wyjściem na suba jest jeszcze HK990, ale to już znacznie droższa zabawka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W mojej okolicy jest problem z odsłuchem (pomorskie), może w trójmieście ale i tam w kilku punktach widziałem wzmacniacze na półkach, a kolumny rzędem pod ścianami bez kabli. Widocznie tu kupuje się nie uchem lecz okiem. Kiedyś w Niemczech widziałem pokoje do odsłuchu w akcji, ze dwadzieścia modeli kolumn i tyleż elektryki wyregulowane i przełączane pilotem od tańszych do najlepszych, aż klient nie chciał wyjść. I to w mieścinie 10 tys Helmutów. Może kiedyś i u nas. Na razie wspieram się opiniami, ale przed zakupem muszę posłuchać i pobawić się ustawieniami. Nie dążę do absolutu, ale choć do zadowolenia. Z dźwięku i dobrze wydanych pieniędzy. Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...