Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Witamy za 300zł to możesz się zrazić do dziedziny audio, czy ie lepiej kupić znośne małe stereo biurkowe skoro do kompa ? Sa systemy 2.0 i 2.1 ? Co Ty a to ?



Ja rozumiem, ze za 300zl to mozna kupic jedna nowa kolumienke, ale zostaja jeszcze tony, doslownie tony sprzetu uzywanego. Ze wzgledu na jego wiek ceny, jakich zadaja za te urzadzenia ich wlasciciele, sa absurdalnie niskie, natomiast jakosc dzwieku, jaka sie z nich (urzadzen) wydobywa miazdzy KAZDA mini wieze, ze nie wspomne o plastikowych zestawikach komputerowych 2.1. Doczytalem tez, ze ma to byc, niestety, do kompa, ale mimo wszystko prosze trzymajmy pewien poziom i nie zyczmy blizniemu zle proponujac mu zakup zestawow, ktore nie powinny byc nawet dopuszczone do produkcji, bo uragaja podstawowym kanonom reprodukcji dzwieku. Kolega po zakupie takich "glosnikow" pozostalby pewnie dluzej w mrocznym komputerowo-empetrojkowym zaulku, a tak, biorac pod uwage to, w jakim kierunku ida jego poszukiwania (normalny wzmacniacz + normalne kolumny) ma szanse sie wykaraskac. Przyjdzie wtedy moze i czas na zakup normalnego odtwarzacza cd.
Wchodzac na allegro i zadajac limit 200zl za kolumny i 100zl za wzmacniacz (razem 300) mamy kilka lub kilkanascie STRON ofert. Czasem za stowke dostepne sa dwa urzadzenia naraz. Zeby nie byc goloslownym wypatrzylem diore, sony, technics, siemens, telefunken, metz, unitra, pioneer, dual, philips, a wsrod kolumn (w tym rowniez kilka duzo ponizej 200zl) dual, philips, tonsil a nawet heco, magnat czy elac(!) i canton(!) i jeszcze sporo nieznanych marek, ktore i tak bez watpienia pokonaja kazda byle wiezyczke. Tym bardziej najprzyzwoitsze nawet pierdziawki do komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witamy za 300zł to możesz się zrazić do dziedziny audio, czy ie lepiej kupić znośne małe stereo biurkowe skoro do kompa ? Sa systemy 2.0 i 2.1 ? Co Ty a to ?



Ja rozumiem, ze za 300zl to mozna kupic jedna nowa kolumienke, ale zostaja jeszcze tony, doslownie tony sprzetu uzywanego. Ze wzgledu na jego wiek ceny....



Może i tak, ale szukam wyjścia na dość oględnie i ogólnikowo zadane pytanie ...
Uważąmże rozsądnym wyborem jest no pewien zakup np..kupić teraz biurkowe creative T20 lub T40 i słuchać na nich przez rok..może dwa i w tym czasie uzbierac kase na coś poważniejszego... myślę,ze to dość dobre posuniecie..ale o tym zadecyduje kolega
Owszem mirafiori teoretycznie może i masz rację.. niestety jakość urządzeń w tak niskich cenach.. przechodząc często z rąk do rąk.. jest lekko wątpliwa...
W zasadzie są różne drogi - głośniki do kompa to też nie wiadomo - dokałdnie czy ktoś chce nagłośnić nimi pokoj 12 mk wk czy 20m.kw czy może tylko słuchanie przy biurku..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może i tak, ale szukam wyjścia na dość oględnie i ogólnikowo zadane pytanie ...
Uważąmże rozsądnym wyborem jest no pewien zakup np..kupić teraz biurkowe creative T20 lub T40 i słuchać na nich przez rok..może dwa i w tym czasie uzbierac kase na coś poważniejszego... myślę,ze to dość dobre posuniecie..ale o tym zadecyduje kolega"

Zawsze mozna po tych dwoch latach sprzedac stare Hi-Fi za porownywalna sume, za jaka sie kupilo i za dozbierana reszte dokupic cos lepszego. Ale nie ma powodu sie te dwa lata katowac creativami (chyba, ze ktos dostal taka pokute:)


"Owszem mirafiori teoretycznie może i masz rację.. niestety jakość urządzeń w tak niskich cenach.. przechodząc często z rąk do rąk.. jest lekko wątpliwa... "

Wiem, ze moga byc dlubane i nieudolnie naprawiane przez elektronikow amatorow, ale na szczescie, o czym zapomnialem napisac poprzednio, pochodza z okresu, kiedy wszelka elektronike robilo sie na lata, solidnie jak czolg, nie to co dzisiejsze plastikowe jednorazowki. Kazda konstrukcja byla przemyslana i dopracowana. Dlatego dzis, nawet jesli do ceny zakupu doliczyc koszt ewetualnej naprawy, to po wydaniu 70zl za takiego siemensa (to tyle, co za koszyk zakupow lub 3 kilo wedliny), jakiego wypatrzyl kolega, wciaz dostaniemy brzmienie oddalone o lata swietlne od glosniczkow komputerowych i za mniejsze pieniadze. Poza tym, jezeli urzadzenie jest sprzedawane jako sprawne, to raczej samo sie nie zepsuje, nawet jesli ktos w nim wczesniej grzebal. Predzej pada wszelakie wspolczesne, komputerowe barachlo.


"W zasadzie są różne drogi - głośniki do kompa to też nie wiadomo - dokałdnie czy ktoś chce nagłośnić nimi pokoj 12 mk wk czy 20m.kw czy może tylko słuchanie przy biurku.."

Takie glosniczki brzmia porownywalnie, o ile nie gorzej (mowie serio), do przenosnego, monofonicznego radia "Alicja" mojej babci - zawsze zal mi jej bylo, kiedy na nim sluchala. Dalem jej kiedys posluchac z mojego radiomagnetofonu (tylko to wtedy mialem jako nastolatek) - no, i nie mogla wyjsc z zachwytu, jak pieknie gra. A to byl tylko RADIOMAGNETOFON (taki troche lepszy, ale nawet nie mini wieza). A glosniczkami do kompa nie mozna naglasniac nawet biurka, choc masa ludzi tak, o zgrozo(!), robi. Sluchalem nawet zestawow 2.1 takich poteg jak JBL, ale i tego nie moglbym polecic. Coz dopiero creativa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten siemens obleci. Szkoda, ze nie ma do niego pilota (mozna wyslac wlascicielowi pytanie przed kupnem, ale watpie - to sa sprzety zdekompletowane, przywozone gdzies z Niemiec, czy w ogole z zachodniej Europy, czesto za pare euro lub darmo) i reszty zestawu (z tylu widac polaczenia pozostalych komponentow do zdalnego sterowania) , ale za 70 to zawsze lepiej niz polska unitra czy fonica. Plusem jest tez regulacja glosnosci przyciskami - nie ma potencjometru, ktorego zasniedziale styki moglyby trzeszczec i ktore trzeba by spsikac specjalnym plynem. Ale regulacje tonow wysokich, niskich i balans pewnie bedzie trzeba (choc moze sprzet jest przed sprzedaza po konserwacji i ma to juz za soba - tak zreszta wynika z opisu). Dodatkowo ma wyjscie na glosniki surround - choc po tej funkcji wiele bym sobie nie obiecywal; na pewno nie jest to nawet to, co stary system dolby pro logic.
Popatrzylem po ofertach i widzialem tam jeszcze cos technicsa, sony, bardzo fajny nordmende (ale tam jest komplet z magnetofonem i tunerem, a u Ciebie staloby to niewykorzystane, jak podejrzewam, wiec szkoda by bylo), jakas diora (troche zapuszczona i pooblupywana, ale z korektorem), niezlego grundiga i philipsa (ale maja antyczne wyjscia glosnikowe - nie wiem czy poradzilbys sobie z podpieciem kolumn), JVC, universum, fisher. Ale chyba za te 70zl to najlepszy wybor z tym siemensem. Mowie oczywiscie o ustalonych juz ofertach "kup teraz". Mozna jeszcze policytowac inne marki.
Co do kolumn, to zawsze obawiam sie takich bezfirmowych, jak z osiedlowego sklepu z elektronika, ale wygladaja solidnie - pewnie lepiej sie prezentuja niz graja. Druga zaleta: sa nowe i maja jakas tam podobno gwarancje nawet. Ja bym jednak jeszcze poszukal - nie zapomne, jak kupilem za 230zl kolumny BOSE za 1983 roku - musialem oczywiscie dodac 100zl na wymiane piankowego zawieszenia wokol membran, bo po takim czasie kazde by skruszalo, ale warto bylo. Graja lepiej niz Tannoy M1!

Trzeba popatrzec tez w ogloszeniach na tej stronie czy na "audiostereo.pl". No i komisy, jesli mowimy o jakims wiekszym miescie.
Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Plusem jest tez regulacja glosnosci przyciskami - nie ma potencjometru, ktorego zasniedziale styki moglyby trzeszczec i ktore trzeba by spsikac specjalnym plynem.

Regulacja głośności przyciskami też potrafi zawodzić - więc nie wiem, czy to lepsze rozwiazanie...
Niewątpliwie sporo jest na aukcjachh sprzętu (ale koniecznie firmowego!) za 100 czy 200zł.
Najlepiej jednak znaleźć coś w okolicy i umówić sie na próbny odsłuch i odbiór osobisty...
Z ciekawych sprzętów masz za 199zł niezły amplituner JVC RX-40
http://www.allegro.pl/item810404380_jvc_rx...reo_silver.html

Cytat

Co do kolumn, to zawsze obawiam sie takich bezfirmowych, jak z osiedlowego sklepu z elektronika, ale wygladaja solidnie - pewnie lepiej sie prezentuja niz graja. Druga zaleta: sa nowe i maja jakas tam podobno gwarancje nawet. Ja bym jednak jeszcze poszukal...

Dla mnie takie wynalazki jak VK - co z tego że są nowe, skoro grają kiepsko (albo nawet jeszcze gorzej). Lepiej kupić firmowe kolumny podstawkowe - bas może nie będzie tak nisko schodził, ale będzie lepszy: dokładniejszy i szybszy, mniej rozlazły.

Poza tym sprzęt polskich firm jak np. wzmacniacze Diory czy Radmor nie muszą być złym rozwiązaniem - trzeba tylko znaleźc coś w rozsądnym stanie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niewątpliwie sporo jest na aukcjachh sprzętu (ale koniecznie firmowego!) za 100 czy 200zł.

Z ciekawych sprzętów masz za 199zł niezły amplituner JVC RX-40


Poza tym sprzęt polskich firm jak np. wzmacniacze Diory czy Radmor nie muszą być złym rozwiązaniem - trzeba tylko znaleźc coś w rozsądnym stanie.



Przypominam, ze calkowity budzet to 300zl i po wydaniu 200 na wzmacniacz zostaloby 100 na kolumny, a wtedy kupa. Lepiej jesli jednak proporcje zostana jak poprzednio: okolo 100 na wzmacniacz i 200 na kolumny.

Nie mam nic do diory czy radmora (bez watpienia jest to juz normalne hi-fi), ale jak porownywac to z jakas firma zachodnia (czy wschodnia, czytaj: japonska), to wypadaja slabiej.
A za kolumnami tez polecalem sie rozejrzec jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...