Skocz do zawartości

koda harmony cv-20, heco victa 500 czy jamo e 660


Lysy239

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum. Umieściłem ten temat w kinie domowym, ale, jako że przeważnie mam zamiar słuchać w stereo, również tu proszę o pomoc .
Mam prośbę do wszystkich tych, którzy mieli okazję posłuchać chociaż jednego z tych zestawów by napisali, co o tym sądzą. Mam zamiar kupić zestaw kolumn 5.0 lecz jestem w kropce... W moim pobliżu nie mam możliwości posłuchania żadnego z nich więc bardzo zależy mi na opinii. Chcę, by służyły one głównie muzyce z cd (w stereo) choć także obejrzeniu jakiegoś filmu w kinie. mój sprzęt to:

-wzmacniacz- denon avc 1530
-cd- denon dcd 715
-interkonekt- profigold
-kable- zwykłe ofc

Preferowana muzyka to jazz, soft rock, rock, r'n'b itp. do dyspozycji mam 1600zł. Pomieszczenie to 15metrów kwadratowych z myślą o większym (w przyszłości). myślałem też nad jamo e 680 ale one wykraczają poza mój budżet icon_sad.gif z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz amiar sluchac stereo radze zainwestowac w dobre stereo a nie 5.0. Pare ofert ponizej.

http://www.allegro.pl/item225573575_dali_c..._gwarancja.html

Tu spoko okazja:
http://www.allegro.pl/item227963099_jbl_e_80_2_szt_.html

Te tonsile sa bardzo dobre, graja w czolowce w swojej klasie, warto zwrocic na nie uwage:
http://www.allegro.pl/item228523270_tonsil...4mie_sklep.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 5.1 czy 5.0 nie nadaje sie do sluchania muzyki. Koniecznie 2.0!! czyli dobre stereo. ja tez nie jestem przekonany do Tonsili ale wielu ludzi je chwali!! I to naprawde dobrze. Naprawde warto ich posluchac. Kiedys Tonsil byl tylko kojarzony z Altusami ale te czasy minely. Wkoncu firma dostrzegla bledy i wyciagnela z nich spore wnioski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, to oczywiste, że przy muzyce tylko front, na jego jakości więc głównie mi zależy (dlatego tego posta umieściłem również tutaj) a efektowe to tylko efektowe, jednak mi byłyby przydatne, bo oprócz muzyki od czasu do czasu jakiś film bym obejrzał... po obejrzeniu matrixa w 5.1 (w którym niektóre efekty powalają na kolana), zdecydowałem, że będzie to 5.0. jeśli chodzi o tonsil to nie wiem ale szukałem info o dali i znalazłem zupełnie rozbieżne oceny. od dobrych po całkiem negatywne. o nich też już nie wiem co myśleć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mk20
18 Mar 2004, 19:34
Czy warto kupić Tonsil MAESTRO 180 za 1100 zł? Jak to zagra w pokoju 25m2 ze amplitunerem YAMAHA - chodzi mi o stereo bez suba.
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


Marcin T.
18 Mar 2004, 19:34
nie warto
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


NADek
18 Mar 2004, 19:49
twardy bas, wycofana srednica, ogolnie za jasno grają i po paru minutach męczą. jak dla mnie nie warto.


Pozdr.
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


ahfc
18 Mar 2004, 20:22
I znowu pojawiają się odpowiedzi, że nie warto....
.
.
.
.
.
Jak w Maestro 180 jest wycofana średnica to kolego radzę udać się czym prędzej do laryngologa.
Pewnie nie słuchałeś nigdy w życiu tych kolumn, bo to ..... Tonsil.
.
.
..
.
.
.
.
Czy odważysz się na porzeprowadzenie testu nie wiedząc, czego słuchasz.? Pewnie nie, więc
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
słuchaj swoich absorberów, półek i złotych liczników energii elektrycznej a muzykę zostaw w spokoju.
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


y2k
18 Mar 2004, 22:10
Ja mam Maestro 130 i sadze, ze warto je miec. Rozwazalem mozliwosc nabycia 180-tek, ale wtedy bylo mnie stac jedynie na 130. Ale nie zaluje.
A ci wszyscy, ktorzy juz napisali, albo jeszcze napisza (bo napisza), ze nie warto, ze srednica nie taka, ze bas jakistam, albo wysokie jeszcze cos tam, to najnormalniej w swiecie sa uprzedzeni do Tonsila. Ale nie trzeba brac ich pod uwage. onsil owszem robi, robil i pewnie bedzie robil badziewne zestawy, ale wsrod nich jest kilka wyjatkow takich jak Maestro, Tango...
Pozdrowionka
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


NADek
18 Mar 2004, 22:27
no tak sie skalda ze ich słuchałem i wiem co pisze.

Pozdr.
odpowiedz
Zgłoszenie wpisu do moderacji
bardzo proszę o uzasadnienie zgłoszenia.


NADek
18 Mar 2004, 22:30
i tak dodam ze moze ona i garja jako tako ale porownując je do wiekszosci kolumn do 1500zł to kiepsko wypadają i zadnych uprzedzen do Tonsilu nie mam, sam kiedys posiadałem BOLERO 200 i miło wspominam chodz wydobywjacy sie z nich dzwiek zupełnie odbiegał od naturalnego...

Pozdr.
..."
to fragment rozmowy, którą znalazłem. to jest cytat. prawa autorskie zastrzeżone icon_biggrin.gif to jest pierwszy jaki znalazłem (nie cytuję go z przekąsem, czy by kogoś urazić), mam nadzieje, że inne będą bardziej przychylne. na razie nie mam zbytnio czasu szukać... jak będę miał chwilkę to jeszcze poszukam. może rzeczywiście zmienie zmienie zdanie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pisali o nich nigdy ich nie slyszac "bo to tonsil..." no i co z tego?? Te kolumny graja w czolowce w swojej klasie i tak jest, a jak ktos pisze co innego to pewnie porownywal ich z jakimis studio L albo 9v5. Albo ich nawet nie slyszal i powtarza co gdzies uslyszal. Musisz sam posluchac i tyle. Dla jedenego bedzie kipa a dla drugiego super gralo bo kazdy preferuje inny rodzaj dzwieku i charakter.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chciałbym by to było takie proste... niestety nie mam praktycznie żadnych możliwości odsłuchu czegokolwiek bo w elblągu nie ma sklepów z dobrym sprzętem a bez własnego środka transportu i bez znajomości gdańska odsłuch tam też odpada icon_sad.gif dlatego też dramatycznie próbuje zasięgnąć rady. mój zakup jest to zakup w ciemno dlatego staram się uzyskać jak najwięcej informacji. wieczorem być może dam radę dłużej w sieci siedzieć to poszperam jeszcze o nich ale ciągle mam przed oczami kodę harmony cv-20 a to ze względu na recenzje. Ale chyba niewielu miało z nią kontakt bo nikt o niej nie pisze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba pamiętać że swojego czasu KODA CV zgarnęła wszystkie wyróżnienia pism zajmujących się tematyka Audio .Jeśli sie boisz lub nie masz możliwości posłuchać .poszperaj w internecie .A posłuchać możesz w Gdansku na ulicy szczecinskiej .

A to co na razie znalazłem

http://polpak.com.pl/pl/recenzje/2006-0120...agroda_roku.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podobnych forach uzyskałem trochę wiadomości o kodzie i muszę przyznać, że jestem zawiedziony... mój dotychczasowy faworyt zszedł na 2 plan icon_sad.gif za to teraz do gry weszło jamo E 680. cały czas jeszcze mnie intryguje owe heco victa 500, nikt o nim nie wspomina... znajdzie się ktoś chętny podzieleniem się wrażeniami, kto słuchał tych kolumn? jeśli chodzi o odsłuch w gdańsku to niestety praca mnie strasznie ogranicza icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...