Skocz do zawartości

pianocraft czy może coś innego


terefere

Recommended Posts

Witam

Jako, że moja unitra powoli odmawia posłuszeństwa chciałbym zrobić sobie prezent na gwiazdkę i wymienić sprzęt audio w domu.
Czytałem dużo w internecie, ale zanim "ruszę w miasto" wole się przygotować.

Przymierzam się do pianocrafta E410 (DVD nie potrzebuje) + wymiana kabli + standy (np. takie http://allegro.pl/item822100141_podstawki_..._wiosenna.html)

w sumie w 2000 pln powinienem się z tym zmieścić.

Czy w tym przedziale cenowym można kupić coś lepszego?

Muzycznie to wszelakopojęty rock
Pokój ma 18m2

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
T.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki pomysł by zostawić kolumny, które aktualnie mam (onkyo d-052ax), a wymienić tylko padający wzmacniacz. na jakiś czas starczy a później będę rozglądać się za nowymi kolumnami. Czy takie rozwiązanie ma sens?

Jutro pewnie wybiorę się posłuchać tego denona D-M37
umówiłem się już też na odsłuch różnych wzmacniaczy z tymi moimi kolumienkami

trochę boję się, że zamiast skupiać się na słuchaniu muzyki to będę skupiać się na kompletowaniu sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie przeznaczyć więcej kasy to takie rozwiązanie z etapowym kupowaniem jest bardzo dobre. Pytani tylko ile byłbyś w stanie wogóle uzbierać??? Jeśli całkowicie jakieś 3000zł to wiele więcej nie uzyskasz, ale jeśli mówimy o 5000zł to nie ma o czym dyskutować.

Z tym skupianiu się na kompletowaniu sprzętu, a nie na słuchaniu to niestety smutna prawda icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz się używanego sprzętu - to warto rozejrzeć się za serią Reference znanej firmy TEAC.
Model świetny i w cenie nowej Yamahy PC masz lepszy sprzęt.

Natomiast przy sprzęcie nowym to faktycznie lepiej będzie kompletować kawałkami...
Poza tym chcesz zostac przy miniwieży czy pójść w większe "klocki'?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast przy sprzęcie nowym to faktycznie lepiej będzie kompletować kawałkami...
Poza tym chcesz zostac przy miniwieży czy pójść w większe "klocki'?



Moim zdaniem PC poza tym, że sprzedawana jest w półwymiarowych klockach i jako całość nie odbiega niczym od "dużych" braci. I zgadzam się z jednym z przedpiszców - z początku ma dźwięk stłumiony, jak spod koca ale po kilku dniach (a mam ją od piątku) wyrabia się i dźwięk z niej wychodzący jest naprawdę dobry, może z faktycznie nieco zapiaszczona górą i czasami rezonująca obudową kolumn ale to się da łatwo wyeliminować poprzez tuning kolumn (lepsze okablowanie wewnętrzne, lepsze wytłumienie obudów, może tweeter i nowa zwrotnica) lub sprawienie sobie lepszych monitorów o czym tez tu wspominano.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha PC to fajny sprzęcik. Wybrałem model E700 dla siostry. Gra sympatycznie, nieźle wygląda. Oczywiście zastanów się czy nie warto skompletować czegoś pełnowymiarowego. Za 2000zł można kupić dobry wzmacniacz np. Cambridge Audio Azur 640 A V2 (gra u mnie z Sonus Faber Concertino Domus i CA Azur 640C V2 i jestem zadowolony icon_biggrin.gif) lub może Rotel RC-06. Za jakiś czas kupisz kolumny być może coś B&W serii 600, odtwarzacz,..., słuchawki itd. Zabawa się zaczyna i jest coraz ciekawiej icon_wink.gif. A tak poważnie "nie od razu Rzym zbudowano" więc polecam E410.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być sprzęt używany, to między 1000 a 1500zł kupisz niezłego Rotela RA-02 (ze zdalnym sterowaniem), RA-06 jest nowszy i droższy, ale niekoniecznie lepszy icon_razz.gif
A potem można stopniowo uzupełniać resztę systemu.
A jeżeli mogą to być starsze modele, to w 2 tysiącach za wzmak+CD (a nawet +kolumny) to już m ożna poszaleć icon_wink.gif

Poza tym stwierdzenie Nazgula o PC "i jako całość nie odbiega niczym od "dużych" braci" jest trochę na wyrost, bo w tej cenie nie ma "dorosłego" systemu. Sam wzmacniacz AX-497 kosztuje tyle co cała wieżyczka, a potencjal ma dużo większy (tylkok jeszcze trzeba drugie tyle na CD i na kolumny...).
A co do modyfikacji nowego sprzętu na gwarancji to chyba nie jest to najlepsze wyjście. Lepiej poprzestać na wymianie kabli między wzmakiem a kolumnami - albo również na wymianie kolumn (no ale to jak wiadomo dodatkowe koszty..)

Zresztą o tym pisał już wcześniej Adamc, że lepiej (ale drożej) niż PC zagrają oddzielne komponenty...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym stwierdzenie Nazgula o PC "i jako całość nie odbiega niczym od "dużych" braci" jest trochę na wyrost, bo w tej cenie nie ma "dorosłego" systemu. Sam wzmacniacz AX-497 kosztuje tyle co cała wieżyczka, a potencjal ma dużo większy (tylkok jeszcze trzeba drugie tyle na CD i na kolumny...).



Pisząc o "dużych braciach" miałem na myśli głównie ich rozmiary icon_smile.gif Z tego co zdążyłem wyczytać i tutaj, i na audiostereo i w innych miejscach w tym mikrusku drzemią spore zapasy potencjału które można niedużym kosztem wyzwolić - potrzeba do tego jedynie chęci, umiejętności i pewnych nakładów finansowych.

Edit: No proszę...

http://www.lampizator.eu/AMPLIFIERS/CHINA/Miniamplifier.html

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories

Małe - a cieszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za rady

jestem właśnie po odsłuchu denona 710 i nada 315 wraz z moimi kolumnami jak i kilkoma innymi zestawami
z tego zestawienia bardziej mi się spodobał denon
i chyba tak zrobie, kupię denona, zostawię moje kolumny, które w przyszłości wymienię na coś lepszego


a co do używek to jestem jak najbardziej za kupnem używanego sprzętu lecz trochę się boję zakupu w ciemno, wolał bym jednak wcześniej mieć możliwość odsłuchu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Terefere

Jeżeli piszesz, że "chyba (...) zostawię moje kolumny, które w przyszłości wymienię " . To z doświadczenia radzę, że
przy takiej wiedzy jaką już masz - warto i te kolumny zastąpić już naprawdę. Będziesz się jeszcze bardziej cieszył całością.
Prowizorka - nawet częściowa - to trochę zmarnowanie całego Twojego zapału, który się zresztą udziela icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...