Skocz do zawartości

onkyo 605 dvd onkyo 405


marno2

Recommended Posts

mam problem
po podłczeniu poprzez hdmi dvd do amlitunera i ustawieniu na dvd sklaowanie obrazu na 720p lub 1080i zanika dzwięk ale na nizszym 576i działa normlnie
na dekodeze tv N ntomiast na 720 i 1080 działa normalnie czy ktos to miał czy uszkodzony jest amplituner
podłaczyłem dvd bezposrednio do tv i działa normalnie bez zanikania dzwieku
pomocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci podłączyć to bez udziału amplitunera (tzn. HDMI z DVD/dekodera do TV; optyczny DVD/dekodera do ampa), zyskasz na jakości, a skalowanie i tak masz w urządzeniach źródłowych.

Czy ten problem, który występuje to jakiś błąd? Nie wydaje mi się, może po prostu jakieś ustawienia (przy wzajemny współdziałaniu) tworzą jakąś niekompatybilność (z wyświetlaczem, albo wewnątrz ampa). Ciężko coś stwierdzić bez rozeznania w problemie, niemniej jednak radzę ci zastosować do tego co napisałem wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Radzę ci podłączyć to bez udziału amplitunera (tzn. HDMI z DVD/dekodera do TV; optyczny DVD/dekodera do ampa), zyskasz na jakości, a skalowanie i tak masz w urządzeniach źródłowych.

Czy ten problem, który występuje to jakiś błąd? Nie wydaje mi się, może po prostu jakieś ustawienia (przy wzajemny współdziałaniu) tworzą jakąś niekompatybilność (z wyświetlaczem, albo wewnątrz ampa). Ciężko coś stwierdzić bez rozeznania w problemie, niemniej jednak radzę ci zastosować do tego co napisałem wyżej.


połaczenie optyczne jest lepsze od HDMI??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie tak, chodzi o pewne przesunięcia czasowe i ich redukcje na łączach (nie chcę się tu rozpisywać, bo to skomplikowane, a sam nie jestem specem od tak zaawansowanej techniki). Jednak w praktyce możesz różnicy nie usłyszeć, ale zawsze lepiej mieć świadomość, że wyciągasz maksimum możliwości z tego co masz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...