Skocz do zawartości

amplituner stereofoniczny czy wzmacniacz stereofoniczny


audiofan 111

Recommended Posts

Mam dylemat odnośnie wyboru sprzętu. Z pośród amplitunerów stereofonicznych mam do wyboru:
Denon dra 700

Yamaha rx797

Harman/kardon 3490

Z pośród wzmacniaczy to:

Denon pma 710 ae

Yamaha AX 497

Yamaha A-S700

Harman/kardon 980
Według mnie najmocniejszy z tych wszystkich jest yamaha a-s700 i h/k 980.Jak narazie jeden z tych sprzętów(to znaczy jeszcze nie wiem który) narazie będzie pracował z wharfedale diamond 9,2. Czekam na odpowiedz który wybrać. Czy jest wyczuwalna różnica w dżwięku między wzmacniaczem a amplitunerem stereofonicznym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rodzi się pytanie czy będziesz słuchał tego radia , bo jeśli nie to nie ma sensu kupować amplitunera.
Co do różnic w dźwięku to nie powinny raczej występować pod warunkiem ,że amplituner powstał na bazie równorzędnego wzmacniacza, czyli mamy normalnie produkowany wzmacniacz dokładamy tuner i mamy amplituner. Jedyne czym się mogą między sobą w takim wypadku różnić to ewentualnie większe zakłucenia w torze audio spowodowane dodatkowymi obwodami tunera i generowanym przez nie polem elektromagnetycznymi. Może ale nie musi.
Więc jeśli radio miałoby być li tylko ozdobą to ja bym się skłaniał w stronę Yamachy A-S700 jeśli nie to Harman/kardon 3490.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem HK 3490 przez pół roku. Kupiłem przez przypadek - trochę dzięki świetnym recenzjom, trochę dzięki genialnej cenie w Saturnie (1580 zł ponad rok temu). Nie lubiłem firmy HK. Doświadczenie z 3490 absolutnie zmieniło wsyztsko: zauroczony użytkowaniem, wyglądem i przede wszystkim jakością dźwięku wymieniłem go po kilku miesiącach genialnej współpracy na 990'tkę.

3490 jest neutralny a przy tym piekielnie mocny. W moje nieprzesadnie niskotonowe System Audio 720 wepchnął dobrze kontrolowany aczkolwiek niespecjalnie głęboki bas, pozostawiając przy tym nienaruszone klarownością soprany i neutralną średnicę. Szybki i precyzyjny, o co nigdy bym go nie podejrzewał i buduje niezłą scenę, chociaż niekoniecznie głęboką. Zaskoczeniem kolejnym były zastosowane przetworniki C/A- Harman posiada 1 wejście optyczne i 1 wejście koaksjalne, z których gra rewelacyjnie! Apple TV podłączony po optyku grał świetnie.

Kolejnym plusem 3490 jest wyjście na subwoofer (a nawet 2), którego nie ma np. w 980'tce. Jeśli lubisz niskie tony - proszę bardzo.

Moim zdaniem 3490 jest jednym z lepszych wzmacniaczy zintergowanych < 2000 zł (z masą bajerów), a wbudowany tuner, wyjścia sub, wejścia cyfrowe i video są bajerami które być może będziesz używał a być może nie. Nie jest to kolejny Amplituner stereo, bo brzmi dużo lepiej niż jakikolwiek ampli w zbliżonej cenie.


PS. Ale prawdziwa jazda zaczyna się dopiero z 990'tką... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...