Skocz do zawartości

Kolumny do 1200


Mateusz-8

Recommended Posts

Witam! Dwa lata temu kupiłem Yamahe Pianocraft E-810. Tak się składa że przenoszę się do nowego większego pokoju (20m2) (kanapa, biurko łóżka) standard. I pomyślałem o zamianie głośników. Przesłuchałem JBL ES30 i się w nich ,,zakochałem" Ale nie mam pojęcia jak tak dość mocne kolumny sprawdzą się z Pianocraftem??? Poczytałem kilka wątków w których ludzie polecają ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 1. Proszę o pomoc w sprawie:

Czy JBL ES 30 mogą współpracować z Pianocraftem bez problemów
Jakie inne kolumny do 1200 zł mógłbym przesłuchać
I czy w ogóle opłaca się wymieniać kolumny bo może sprzedać Yamahe poczekać i kupić jakiś ambitniejszy zestaw.
Zaznaczam że nie jestem audiofilem lubię posłuchać Rocka, klasyki, popu i electro house. W zasadzie słucham wszystkiego.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie rzecz biorąc to PC powinien sobie poradzić z JBLami ES30, jednak nie ma co oczekiwać cudów. Yamaszka oddaje jakieś 35W na kanał przy 8ohm (pięćdziesiąt kilka przy 4ohm) co oznacza, że demonem nie jest, a JBLe potrzebują piecyka, który dobrze zapanuje nad ich rozlazłym basem. Myślę, że możesz wymienić najpierw głośniki, ale nastaw się na kompletowanie jakiegoś wydajniejszego sprzętu icon_wink.gif

Jeśli chcesz posłuchać jeszcze czegoś to może Monitor Audio BR2, albo CANTON GLE430.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się ekscytować cyferkami na kanał -> ja gram na 30 watowym (na kanał) Rotelu, a ma sporo zapasu z dużymi kolumienkami w 20 m2 pokoju.
JBL ma wadę, którą w eleganckim, audiofilskim sklepie określili mi, przepraszając kilkukrotnie, że to kolumny dla "karków" (ze względu na bas dudniący i rozlazły).
PC to niewielki sprzęcik więc może, na pierwsze rozeznanie jak zagra z mocnymi kolumnami, warto z nim pod pachą do sklepu porządnego zajrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani bym sie nie zastanawial tylko czekal na aukcje badz oferte z jakiegos forum kolumn tych :

http://www.audiostereo.pl/Audio_Academy_ph...-16-1194-1.html badz wersje nowsza " II ". Ciezko bedize znalesc cos lepszego.

ostatnio (w sensie z miesiac temu) bodajze na AS forumowicz sprzedawal za 1200 ..

chyba ze zalezy Ci na mocnym niskim basie .. to juz nie te kolumny a przedewszystkim nie ten wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeni mojego i mojego synu, który obecnie używa Pianocraft E-810 wynika, że sprzęt ten radzi sobie z wieloma kolumnami, również podłogowymi. I przyznaje rację, Adamowi. Fascynacja watami na kanał jest również dla mnie niezrozumiała. Chyba, że ktoś lubi jak mu dudni i szklanki graja w kredensie w sąsiednim pokoju. No wówczas trzeba sobie sprawić "piec"
A tak nawiasem mówiąc używam wzmacniacza lampowego, max. 30 Wat na kanał icon_mrgreen.gif , który napędza bardzo wymagające kolumny A.D.A.M Pencil i nie ma problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba się zdecydowałem jak zrobię. Póki co kupię najprawdopodobniej JBL ES 30. A w najbliższej przyszłości sprzedam Pianocrafta i dołożę trochę kasy na amplituner stereo. Oglądałem w internecie:

- Yamaha RX 497 + JBL ES 30
- Harman Kardon HK 3380 (Ma dość dobrą cenę na allegro) tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jego temat.
- Harman Kardon HK 3390

Na jakimś forum wyczytałem że właśnie HK dobrze radzą sobie z kolumnami JBL. Nie wiem co to dokładnie znaczy i dlaczego miałyby sobie nie radzić równie dobrze z innymi kolumnami, ale... Proszę o radę który z w/w amplitunerów nadawałby się najbardziej. Kwota jaką mogę przeznaczyć to mniej więcej równowartość używanego Pianocrafta (przy okazji napiszcie za ile mógłbym wystawić sprzęt jeszcze na gwarancji bo jeżeli sie nie mylę to miał 3 latka) a korzystam z niego dopiero 2. Także jeżeli tylko ktoś ma jakiś inny pomysł lub może doradzić/odradzić któryś z powyższych z góry bardzo dziękuję!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Harman sprawdzi się bardzo dobrze (ale i tak musisz posłuchać najpierw!!!), ja jakbym miał wybierać to poszedłbym od razu w model 3490. Ma największą moc, a cenowo różnica nie jest duża. Amplitunery Harmana mają ten plus, że są bardzo dobrze wyposażone, choćby dwa wyjścia na subwoofer (to nie jest standard). Może kolega dioniz napisze ci jakąś małą recenzję tego ampa icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...