Skocz do zawartości

DVD gra za głośno


centrum2954

Recommended Posts

Witam
Mam taki problem, posiadam wzmacniacz Cambridge Audio AZUR 540A V2.0 i ostatnio kupiłem do niego DVD Pioneer DV-LX50 który nie ma regulacji głośności (albo ja jeszcze tego nie znalazłem).
I niestety zestaw gra za głośno, wzmacniacz mam na minium a i tak słychać muzyke w całym mieszkaniu, normalnie nie mam z tym problemu ale wieczorem pasował by troche przyciszyć to żeby nie przeszkadzać innym icon_wink.gif .
Wcześniej miałem jakiś gówniane dvd wiwa i nie było problemu bo miał regulacje głośności.

Da się coś z tym zrobić, czy jestem skazany na agresje ze strony wszystkich w około? icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zrobić, a nawet należy...

Należy udać się do serwisu, gdzie wymienia Ci niedziałający/źle działający potencjometr siły głosu.

Drogi kolego - w normalnie (prawidłowo) działającym sprzęcie ustawienie gałki siły głosu w pozycji minimum (najczęściej lewe skrajne położenie) powoduje, że z głośników dobiega... cisza  icon_wink.gif

Jeżeli jest inaczej - czytaj dwa akapity wyżej!

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drogi kolego - w normalnie (prawidłowo) działającym sprzęcie ustawienie gałki siły głosu w pozycji minimum (najczęściej lewe skrajne położenie) powoduje, że z głośników dobiega... cisza  icon_wink.gif




Nie zrozumieliśmy się, potencjometr działa poprawnie, jak dam na zero to jest cisza, ale jak choć toszkę podgłośnie to już jest za głośno. przy starym dvd nie było problemu, wzmacniacz był ustawiony na 1/4 i głośność regulowałem przez dvd, a teraz nie mam regulacji głośności w dvd i tu jest problem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony albo... specyficzny!

Wzmacniacz powinien być tak zbudowany, że nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów z regulacją za jego pomocą siły głosu w kolumnach. Również nie powinno Ci sprawić kołopotu ustawienie siły głosu na poziomie ledwo słyszę.

DVD, tak jak zresztą i CD, na wyjściu dysponuje zazwyczaj standardowym napięciem 2V, co umożliwia bezproblemową wspólpracę ze wzmacniaczem.

Reasumując - albo masz kolumny tubowe o skuteczności sporo ponad 100 dB/W (i najniższe natężenie przekłada się na odgłos startującego Jumbo Jeta icon_wink.gif  ), albo z regulacją we wzmacniaczu jest coś nie "halo".

Jakbym się cokolwiek więcej znał i nie był humanistą, to pewnie "na szybko" zaproponowałbym Ci zamontowanie rezystora w torze. Ale się nie znam, więc ostatniego zdania nie było...  icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź DVD Pioneera na innym wejściu wzmacniacza (oczywiście poza wejściem gramofonowym oraz PreOut).

Sprawdź jak gra inny sprzęt (tuner, CD itp.) podłączony do tego wzmaka.
Czy tak samo głośno jest jak skorzystasz z przełącznika trybu DIRECT?
Czy równie duży skok głosności jest przy sterowaniu z pilota jak i ręcznie pokrętłem na płycie czołowej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale obawiam sie ,ze nie da sie z tym nic zrobic.Uzywam tego dvd i o ile na amplitunerze kina domowego moge dojechac prawie do maksimum poziomu glosnosci,to przy wzmaku stereo przy godzinie jedenastej kolumny nie daja juz rady,gdzie podczas odsluchu z innego zrodla mozna spokojnie krecic dalej.Wydaje mi sie ze to dvd podaje mocny sygnal na wyjsciu stereofonicznym i nie posiada ono funkcji regulacji glosnosci.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...