Skocz do zawartości

Amplituner + głosniki


Szeregowy jurnała

Recommended Posts

Witam!!!
Mam zamiar kupić głośniki Jbl ES80 (jak na razie tylko te 2) i dobieram do nich amplituner... i mam dylemat...
I teraz prośba do Was znalazłem ten <KLIK>
i nie wiem czy on je "pociągnie" posiadam do tego sub JBL ES 250P. myślę że powinien ale nie jestem pewny więc proszę o pomoc. Do tych głośników kupuje tylne oraz centralny nie koniecznie z JBL. Przedział cenowy na którym mi zależy to 2000-2700zł.

Mam też pewne zastrzeżenia do tych głośników a mianowicie mam dobry sub to po co mi "kolumnowe łupanki". Podajcie jakieś konkretne kolumny w przedziale cenowym do 900zł za szt. które nie będą miały wyostrzonego basu (dodam ze lubię bas bo słucham głownie techno jak che czegoś posłuchać ale kocham klasykę a mianowicie koncerty fortepianowe, rock[głównie o dźwięk gitary chodzi], i operetki jak coś znajdę na necie; oczywiście do muzyki będzie używanie w jakichś 20-25% zaś reszta to filmy 60-70% i gry w 10-15%) ale może wypowiedzą się użytkownicy tych kolumn jak wygląda to na tych kolumnach jak one wyglądają na tle z fortepianem i gitarą czy nie dochodzi do załamania głosów i czy dźwięk nie jest "ciężki". Nie żebym ich nie słyszał, ale miałem okazje poznać je na kawałku techno.

PS. Jak będę miał okazje to jeszcze ich posłucham w koncercie fortepianowym "Szopena" póki co prosiłbym o podawanie co myślicie o tych JBL'ach oraz o ampli... na którym mi teraz bardziej zależy.

DZIęKI!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz napisać, że "nie sprawdzą się w stereo" może każdy, ale to tobie ma się podobać, a nie każdemu. Ja używam swoich ES100 do wszystkiego i nie narzekam (może mogłem wybrać lepiej, ale są ok). W wakacje słuchałem ES80 z procesorem kina KRELLa, końcówką mocy Audiolaba i CDkiem Harman Kardona - to droga elektornika, ale z tańszą też na pewno będzie dobrze - dźwięk był detaliczny, scena mogłaby być lepsza (jednak to wciąż niski pułap cenowy, nie była w sumie zła), bas jako, że to nie za duże kolumn (względem całej serii) nie był bardzo mocny i rozlazły.

Jeśli chcesz jeszcze czegoś posłuchać to polecam KEFa z serii IQ, nie wiem czy starczy ci kasy na IQ70, ale IQ50 powinny być ok. Poza tym może Monitor Audio z serii BR. Yamahy nie polecam, a KODY trzeba spróbować samemu, może akurat ten model będzie świetny, ale nie wiem.

Czy kupiłeś już ten amplituner ONKYO??? Jeśli nie to proponuję ci wybór H/K AVR255 zamiast niego, ten Harman to prawdopodobnie najlepszy amplituner za 2000zł z hakiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem narazie i nie kupie pewnie w tym roku :/ zaszła mała komplikacja... ale nie o tym mowa zobaczę te głośniki i ampli i dam znać Dzięki


EDIT:

patrze na ten H/K i wydaje mi się ze jest gorszy od ONKYO nie licząc THX ma małą moc wyjściową... a te głośniki to jednak ok 120W hmmm możesz przybliżyć ocb. z tym ze jest the best?? bo jak porównać to Onkyo z mojej strony jest mocniejsze... ale to moje zdanie....

EDIT2: Godz 19:57

studio l 890 widzę że troszkę staniały i chyba w te dołożę bo jak czytam to mają pozytywniejsze opinie icon_biggrin.gif to już sprawa głośników załatwiona...

teraz ampli do nich... H/K AVR255 czy Onkyo TX-SR706 S

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedz Dzięki

Dobrze mieć ojca ^^ doradził mi z tonsili coś wziąć biorę maestro II 180 + siesty jako fronty

Sprawa kolumn załatwiona teraz ampli zostaje ONKYO czy H/K????
Ja bym był za Onkyo. Wy się wypowiedzcie bo ja się na ampli nie znam w ogóle.... Edytowano przez muzyczny_gość
połączyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz TONSILa Maestro 180 z JBLem L890??? Ojciec ci polecił na jakiej podstawie??? Nie chcę podważać niczyjej wiedzy i rozeznania, ale Maestro nijak się ma jakościowo do JBLa. Podejrzewam, że twój tata wspomina stare czasy, gdy TONSIL miał monopol. Dzisiaj jedynym modele wartym uwagi są Siesty (podłogówki), ale to małe kolumienki i raczej nie spełnią twoich oczekiwań. Ja radzę ci zostać przy JBLu icon_wink.gif

Co do ampów to ONKYO będzie trochę mocniejsze w trybie stereo, ale już w kinie niekoniecznie. Chodzi o zasilanie i o to w jaki sposób koncerny mierzą moc wzmacniaczy (każdy ma swoje normy, dlatego występują rozbierzności). O tym sporo masz napisane w tym temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem studio l890 słyszałem w lato jakiś tydzień i było git. Soprany słyszalne w 100% wysokie tony nie męczyły a basem nie grzeszyły tyle ze to jest 3k za parę... Liczę na to że stanieją... Ampli to już na 100% onkyo bo mam sponsora ale tylko na ampli ;/ coś z modelu 706 ; 806.

Reasumując mam do wyboru:

1 ES 80
2 Siesty
3 L 890(które są na ten rok za drogie dla mnie)
4 Koda CV-12F

Pragnę przypomnieć ze to będzie działać z ES 250P więc dla mnie najbardziej opłacalne są siesty i l890... tyle ze 890'ki mnie powaliły jak je słyszałem czego nie mogę powiedzieć o Siestach, ES 80 nie słyszałem dłógo ale wydaje mi się że są przebasowane... czyli mam do wyboru

1 L890(ale kupuje dopiero po nowym roku ba ma stanieć el.)
2 Siesty(które brzmią gorzej ale będę miał je na święta)
3 CV-12F(o których nic nie wiem poza pozytywnymi opiniami)

Pokoik jaki mam to jakieś 30-35m/2 tyle że na lato mnie czeka przeprowadzka(nie wiem dokładnie kwiecień maj te miesiące).... będzie 25m/2 siesty mogą być za słabe L890 będzie w sam raz a nawet jeszcze więcej... Koda... chyba będzie za mocna i nie wysiedzę w pokoju. Pokój jaki będę miał to 4(z małym hakiem)x 6m.... teraz można się wypowiadać.
Pamiętając o subie. Mi się osobiście nie spieszy bo jak kupie je teraz to przypuszczam ze ich nie podłącze... Teraz wypada dodać że nie potrzeba się spieszyć z odpowiedziami... ale jak to w moim przypadku bywa lubię mieć dopięte wszystko na ostatni guzik. Dzięki!!! i sorka za mały spamik.


Edit
Dzisiaj wybrałem się na odsłuch l880 niby na necie piszą takie głupoty ze za szt. 1900zł i wyżej... no ok ale warto posłuchać jak mają... mojemu zdziwieniu za parę chcą 2000zł Oo wieżyc czy nie? Bo słuchałem na swoim ampli i mi się zarombiście podobało^^ wrażenia jak wrażenia ale jak ja odsłuch miałem to typo za mną nie odsłuchiwał ich bo ma złe zdanie o JBL po tym jak ja odsłuchałem swojej płyty zmienił zdanie ^^ Czyli temat do zamknięcia Pozdrowionka i dzięki za pomoc!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...