Skocz do zawartości

Problem z menu ekranowym


GrYzU

Recommended Posts

Na wstępie chciałem powitać wszystkich:) Jestem tutaj nowy:)
Mam problem z amplitunerem Pioneer VSX-415 - za cholerę nie mogę włączyć menu ekranowego, a co się z tym wiąże nie mogę praktycznie nic ustawić...
LCD Samsung + VSX podłączyłem żółtym czinczem:) niestety na AV pokazuje brak sygnału.
Jeśli ktoś wie, gdzie leży problem prośba o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz podłączenie (VIDEO OUT w ampie + AV IN w TV) i to czy wybierasz dobre wejście na telewizorze, może masz ich kilka i wybierasz złe (nie obraź się, ale takie cuda każdemu się mogą zdarzyć icon_wink.gif).
Kolejna sprawa to tryb pracy amplitunera, może masz włączony tryb DIRECT/PURE AUDIO/... mogą nazywać się różnie, ale chodzi o to, że one odcinają sekcje wideo i różne inne.

Jeśli nic z tego nie działa to napisz jeszcze czy poza tym MENU wszystkie filmy itd. działają normalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem amplituner do kineskowoego TV i też na AV pokazywał brak sygnału, także to chyba nie jest wina TV.
Wg instrukcji powinienem podłączać się (w amplitunerze) w wyjście MONITOR OUT i tak też robię... ale niestety... nie działa...
Ktoś na innym forum powiedział mi, że ten amplituner nie ma menu ekranowego:/// może to jest przyczyną?
Co do trybów, o których piszesz, nie sądze aby były włączone - przywróciłem ustawienia fabryczne...
Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV mam z boku wejścia na 3 czincze, podłączam tam żółty czincz, a co się z tym wiąże TV wykrywa nowe żródło i mam do wyboru w opcjach TV - AV, jednak po chwili oczekiwania pokazuje brak sygnału i nic się już nie da zrobić:///
Może faktycznie ten Pionner nie ma menu ekranowego... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji...Musi być informacja o wywoływaniu menu ekranowego - skoro jest takie złącze w amplitunerze. I to złącze służyło tylko do menu, bo inny sygnał wizyjny nie przechodził przez nie (np. filmu nie przepuścisz z DVD przez amplituner).

VSX-415 ma chyba tylko pojedyńcze wyjście cinch (kompozyt) na sygnał wideo i brak jest wyjścia po SVHS, przynajmniej tak wynika z opisu (hmmm - kiepskiego rysunku) złącz.

Pozdrawiam
PS. A być moze model 415 jako najprostszy nie ma tej funkcji - ale skoro jest wyprowadzenie gniazda, to byłoby to dziwne....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...