Skocz do zawartości

Szukam głośników do komp. grających jak pianocraft


Recommended Posts

Mój problem polega na tym że mam wieże yamaha pianocraft i potrzebuję nagłośnić swój komputer i chcę kupić głośniki które jakością dźwięku jak najbardziej będą podobne do pianocrafta. Prosiłbym też o doradę karty dźwiękowej. Dodam że obudowa jest specjalnie wyciszona i nie będzie zakłócać odsłuchiwanych dźwięków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zastosujesz ciekawsze rozwiązanie icon_wink.gif Mógłbyś zainteresować się tzw. DAC na USB. Jest to urządzenie, które wysyła czysty sygnał dźwiękowy z pominięciem karty dźwiękowej. Do tego możesz podłączyć jakiś wzmacniacz a do niego Twoje głośniki, które tak bardzo Ci się podobają icon_wink.gif Jeśli to dobrze wykombinujesz to nawet koszty mogą okazać się niższe icon_smile.gif

Z konkretnych modeli DAC'ów mogę polecić Beresforda TC-7520, sądzę że spora część Kolegów z forum przyznałaby że to całkiem niezły sprzęcik icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz stereo do komputera to najtrafniejszym wyborem będzie Beresford lub taniej Audiotrak HD2 + Microlab 6C lub 7C. Jeśli szukasz wielokanału to Audiotrak 7.1 Hi-Fi + zestaw 5.1 Geniusa.
Takie zestawy nie zagrają aż tak dobrze jak PC (no może to stereo z Beresfordem), ale jakość powinna być zbliżona. Wszystko kwestia ile chcesz na to przeznaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o jakieś przybliżenie o co chodzi z tym beresfordem bo wszędzie piszą co innego a słyszę o tym pierwszy raz.

Bardzo spodobał mi się pomysł z głośnikami Microlab (wcześniej nie znałem marki) i ciekawi mnie jak jest u nich ze wzmacniaczem, bo zależy mi na tym aby podłączyć stereo pod komputer (kartę dźwiękową) i do prądu i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford to tzw. DAC (digital-analog converter), ma on na celu poprawę dźwięku dzięki lepszym podzespołom od tych zintegrowanych. Akurat Beresford TC-7520 ma wejście USB i może współpracować z komputerem jak stereofoniczna karta dźwiękowa.

Microlaby mają wzmacniacz wbudowany, nie ma co liczyć na jakąś powalającą jakość, ale myślę, że z Berkiem powinny zagrać całkiem przyzwoicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...