Skocz do zawartości

Ważny wybór Amplitunera.


markot84

Recommended Posts

Witam wszystkich urzytkowników forum, przez parę miesięcy ślędzę wszystkie posty na forum i czas wkońcu zakupić swoję pięrwsze audio. Mam zamiar zakupić na samym początku sam aplituner kina domowego. Będzie to mój pierwszy element kina domowego 5.1. I mam do Was wielką proźbę co mam kupić?
Pokoik mam tak z 20m2(narazie w przyszłości coś większego), głównie słucham muzyki, trance oraz dance. Stosunek muzyki do kina tak z 70:30.Na samym początku za dVd posłuży mi ps3. A z czasem kto wie:) Kaskę chcę tak przeznaczyć w granicach 3000 do 4000 tyś. Bardzo Was prosze o poradę, w co mam zainwestować, aby przez dłuży czas posłużyło mi z zadowoleniem. Dziękuję pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to czego sam używam, czyli Denona AVR2809, moim zdaniem bardzo dobry wybór, w stereo gra już całkiem nieźle (na poziomie integry 710AE), ma wszystko czego potrzeba w nowoczesnym kinie (dekodery HD, skaler obrazu), a cena jest na niezłym poziomie.
Poza tym masz jeszcze Yamahę RX-V1900 i ONKYO TX-SR806 (ewentualnie 876).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz.

Rzeczywiście ten denon to ciekawa propozycja, zamierzam w przyszłości zakupić sobie głośniki z serii JBl es, na sam początek stereo Es 30, więc ten denon powinien dobrze z nimi współgrać.

Czyli mam wybrać między tymi aplitunerami:

Denon AVR2809
Yamaha RX-V1900
ONKYO TX-SR806

A jak wypada Harman kardon AVR 360 albo 460?

Dzięki za Odpowiedz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Onkyo TX-SR706/806 bardzo dobre ampli ((Przekonałem się o tym wczoraj)do tego ładnie grają z PS3 i nie tylko) a H/K jakoś mnie nie ciągnie żeby polecać je komukolwiek duzo jest komplikacji na necie + brak PL inst.obsł. Denona Nie słyszałem to się nie wypowiem. Jeżeli kupujesz ES JBL'a to zainwestuj w ampli z "górnej półki" żeby nie miał problemu z nimi bo słabsze modele będą się z nimi "pocić". Ja osobiście mam 706 i jestem z niego bardzo zadowolony icon_biggrin.gif tylko jeszcze swoich kolumn nie mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak się zastanawiałem nad wyborem, bo jednak nie codziennie kupuję się kino domowe, więc wybór musi być trafny z wiązku z tym mam pytania.

A czym się różni apli Denona avr 2310 od 3310, może opłaca się dołożyc i zakupić pólkę wyższą. A zamiast jbl es30 zacząć kolekcjonować systel L np. na sam początek jbl L830. Czy seria L jest warta dołożenia więcej kasy? Bardzo proszę o Odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera, różnica cenowa między 2310 i 3310 jest znaczna (w sumie nie wiem dlaczego Denon opuścił serię 28xx moim zdananiem była najlepszym wyborem jakość/cena). Za pewne dobrze ustawione kolumny pokażą różnicę na korzyść 3310, ale musisz sam sprawdzić czy warto dopłacić.

JBLe serii ES i L STUDIO są w sumie podobne technicznie. Takie same konfiguracje głośników, te same przetworniki, pewnie poprawiono coś w zwrotnicy (ale nie wiem czy aby na pewno), obudowy są inne, ale tak czysto teoretycznie ta ze skosami z ESek jest lepsza. Ja wolałbym ES100 niż L890 (co zresztą wynika z mojego zakupu), ale jak zwykle powinieneś przetestować samemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za Odp ale jestem już po zakupię kupiłem Denona 2809 oraz dwa satelity Es 30 (na sam początek:) ale teraz mam jeszcze jedną prośbę, Jakie kabelki zakupic? Chodzi mi o hdmi oraz jakieś głośnikowe aby były w miarę porządne. Myślałem nad qed, Bradzo proszę o podpowiedz.

A drugim pytaniem jest jaka jest różnica między DVD-2500BT A DBP-2010? O co chodzi z "Transoprt płyt Blu-ray" Bardzo proszę wjaśnic mi tak na chlopski rozum. Dzięki pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są różne i ich dobór to bardzo indywidualne sprawa, ja radzę ci zakupić na początek jakiegoś Oehlbacha 2x2,5mm i potestować, może się okazać, że właśnie taki tani najbardziej ci podpasuje.

Transport tzn. sam napęd bez przetworników cyfra/analog. DVD-2500BT ma tylko wyjście HDMI, więc jesteś trochę uziemiony i ogranicza go to trochę w odsłuchu stereo, bo to wyjście nie spisuje się najlepiej w sygnale PCM stereo (chodzi o tzw. jitter, ale to już bardzo zaawansowane tłumaczenia, jak chcesz to poczytaj na necie). Natomiast 2010 to pełnoprawny odtwarzacz z całą kolekcją wyjść i ja bym raczej ku niemu się skłaniał. Ewentaulnie myślę, że ciekawym wyjściem byłby zakup DVD-1800BD i skompletowania oddzielnego toru stereo (odtwarzacz CD, albo serwer muzyczny).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...