Skocz do zawartości

Wymiana głośników w kolumnie


przemo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miło przeczytać, że jesteś zadowolony. Mam jednak pytanie które nasówa się jak tak patrzę na rozstaw mebli w Twoim pokoju. Czy nie myślałeś o niewielkim przemeblowaniu?? Choćby nawet na próbe czy nie będzie lepiej grało??

Od razu napisze o o mi chodzi i co bym spróbował. Szafe postawić tam gdzie teraz stoi biurko tyłem do ścianki. Regał ustawić na cianie z oknem a w jego miejscu postawić biurko z kolumnami. Może warto spróbować tego wariantu ?? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się i nawet machałem kolumnami po moim i innym większym pokoju. Rogi one pokazują w tym większym pokoju ale, co zrobić, mam co mam i jakoś muszę z tym żyć. Tak czy siak w tym czy w innym miejscu mojego pokoju, przy takim czy innym ustawieniu i tak zawsze "szukam" tego basu o który mi chodzi. Ze względu na ergonomię takie ustawienie pokoju pasuje mi maksymalnie bo da się do niego jeszcze wejść i wyjść. Nawet mały stolik się zmieścił icon_wink.gif
A z kolumn jestem zadowolony i poczułem wyraźną różnicę, nawet jak grają cicho to bas jest przyjemniejszy i bardziej wyraźny.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Miło się z wami gawędzi - oby tak było na każdym forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolega przemoso pisał w pierwszym poście jakie ma kolumny icon_wink.gif link. Mi one nie wydają się podobne do ALTUSów, ale każdy ma inne skojarzenia icon_mrgreen.gif

Pacio
Pytam dlatego, że dla mnie Altusy i te kolumny SONY są zupełnie do siebie niepodobne , a być może Przemoso zrobił z nich jakąś kosmiczną modyfikację (np. zostawił głośnik średniotonowy i koncepcję trójdrożną, a wymienił pudło i pozostałe głośniki). icon_mrgreen.gif
Więc skoro Tobie też te Soniaki nie kojarzą się z ALTUSami - to czemu się dziwisz???

A co do suba i możliwości podłączenia kablami głośnikowymi - to zazwyczaj jednak stosuje się niskopoziomowe (i spora część subów tylko takie gniazda posiada...).

Przemoso
Warto trochę odsunąć lewą kolumnę od ściany lub szafki. Bas może być mniej uwypuklony, ale powinny się lekko wyrównać warunki pracy obu kolumn.
Jak w stereo masz ustawione głośniki niskotonowe -na zewnątrz czy do środka?

Poza tym jeśli przy kompie nie siedzisz na podłodze icon_mrgreen.gif to masz zdecydowanie za nisko oś głośników wysokotonowych (i zapewne osłabione odtwarzanie wysokich tonów). Optymalne choć pewnie niewykonalne byłoby przesunąć się do odsłuchów o jakiś metr do tyłu...
No ale skoro funkcjonalność jest najważniejsza - to dobrze, że w takim ustawieniu jesteś zadowolony!

Pozdrawiam
PS. Mimo wszystko - na przyszłość nie pisz jednego postu pod drugim i korzystaj z funkcji EDYTUJ (no chyba, że robisz naprawdę długie wpisy i to zwiększy przejrzystość Twojego wpisu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...