Skocz do zawartości

czy nalepiej połączyć gramofon z preampem


tom7

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

Mam następujący zestaw Gramofon Pro-Ject 5 i przedwzmacniacz Pro-ject Phono box SEII jak na razie połączone są ze sobą kabelkiem z zestawu Pro-jecta. Kebelek nie jest cudem wiem, ale nie miałem nic innego pod ręką i stad moje pytanie co najlepiej wybrać do takiego połączenia: czy szukać kable typowo do gramofonu z uziemieniem, czy po prostu kupić dobry interkonekt a na uziemienie wykorzystać dodatkowy kabelek ? Może ktoś z Was przerabiał już ten temat i może podzielić się jakimiś spostrzeżeniami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Też jestem posiadaczem Pro-Ject`a ale niestety niższego modelu i mam kabelki na stałe. Myślę jednak ,że w twoim przypadku można a chyba nawet należałoby pokusić się o lepszy kabel połączeniowy a uzienienie poprowadzić zwykłym kabelkiem ale też nie jakiś zwykłym ordynarnym drutem. Wiem, że są do kupienia kabelki uziemiające zakończone małymi widełkami w celu łatwieszego montażu. Można też takie widełki kupić i zamontować samemu.
Jeśli chodzi o kabel połączeniowy to wybór producenta zależy od Ciebie jeśli masz już jakieś doświadczenie w tej materii. Jeśli nie to może któryś z kolegów coś doradzi bo ja niestety w sprawie doboru kabla do gramofonu nie mam żadnego doświadczenia z przyczyn podanych wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...