Skocz do zawartości

Stereo do 12 000 PLN


molinskid

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum . Zwraca sie do Was o pomoc w wyborze sprzetu. Mam do wydanie max 12 000 Pln chetniej 10 000PLN.
Slucham glownie acid jazz , troche pop, depeche mode , u2, roisin murphy etc. Pokoj ma około 20 m2. Chcial bym miec ladny bas i stereofonie.
Myslalem o czyms ze stajni B&W albo Vienna Acoustics w polaczeniu z Yamaha lub Rotelem. Nie zamykam sie jednak na inne firmy rozwazam takze mozliwosc kupna sprzetu uzywanego.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecę ci REGĘ to naprawdę niezły sprzęt jak na swoją klasę cenową (za 10k zł możesz wybierać już ze średniej półki i kupić nawet zestaw z gramofonem). Tak do 10k zł to masz np. CD "Apollo" (2800zł) + wzmak "Mira 3" (2700zł) + kolumny RS3 (2900zł) lub większe RS5 (3750zł). Oczywiście to tylko jedna z możliwości, na pewno możesz samemu skompletować zestaw (innej marki), który zagra niegorzej, a może i lepiej, ale warto się REGĄ zainteresować.

Tutaj masz link do tematu o REDZE

PS: U nas na forum działa sprzedawca/dystrybutor tego sprzętu, jego nick to arksup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja także polecę ci REGĘ to naprawdę niezły sprzęt jak na swoją klasę cenową (za 10k zł możesz wybierać już ze średniej półki i kupić nawet zestaw z gramofonem). Tak do 10k zł to masz np. CD "Apollo" (2800zł) + wzmak "Mira 3" (2700zł) + kolumny RS3 (2900zł) lub większe RS5 (3750zł). Oczywiście to tylko jedna z możliwości, na pewno możesz samemu skompletować zestaw (innej marki), który zagra niegorzej, a może i lepiej, ale warto się REGĄ zainteresować.

Tutaj masz link do tematu o REDZE

PS: U nas na forum działa sprzedawca/dystrybutor tego sprzętu, jego nick to arksup.



Tak. Dystrybutor działa i to na kilku forach. Chyba nieźle mu idzie...

Ufff... Ja nie wydawałbym tyle kasy na nowe. Wyjdziesz ze sklepu i już 30% w tył... Jeśli już - to chyba lepiej kupić roczne, dwuletnie (zaledwie "dotarte") za 50-60% ceny, a za resztę jechać na przysłowiowe wczasy.
Oczywiście - pienądze są po to, aby je wydawać! Jeśli w Twoim przypadku 5, 6, 7 kzł nie robi róznicy... to wiadomo! icon_lol.gif

Niedawno przekonałem znajomego, żeby nie "wyrzucał" od razu 3 kzł w sprzęt (nowy miał być). Sam stwierdził po wizytach w sklepach, że to nie gra. A sprzedawcy ściemniają. Koniec końców wydał 3 razy mniej na zestaw ze "śmietnika" i póki co jest zachwycony dźwiękiem (powiem szczerze, że też wkrótce nabędę identyczny, drugi zestaw archaicznych monitorów) i... kasą pozostałą w portfelu icon_biggrin.gif

Mam przekonanie, że nawet za połowę takich pieniędzy, skompletujesz najmniej kilka (naście) starszych zestawów, które zagrają lepiej od Regi:)
Zalety Regi na pewno są dwie: to je "noje" i dobrze piszą...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie jestem zwolennikiem jednego producenta, dlatego że nie ma takiej firmy na świecie, która produkuje super odtwarzacze CD/SACD/DVD, wzmacniacze, tunery, kolumny, kable, etc. Zawsze jest tak, że wyspecjalizuje się w jednym, góra dwóch segmentach - choć oczywiśćie może zdarzyć się wyprodukować jej hit w mniej popularnym asortymencie.... Propozycji masz mnóstwo, sprzętu w kwocie 12000 zł też. Pamiętaj tylko że REGA, też NAIM i im podobni, nie robią wszystkiego w super relacji jakość/cena, tak że nikt na rynku ich nie pokona.... Troszkę zgadzam się z Kolegą zukzukzuk, warto pomyśłeć o rynku wtórnym, jedynie sugeruje pomyśleć o kolumnach nowych. Żeby nie zostawić Cię z taką ogólnikową odpowiedzią, proponuje:
wzmacniacz używany: COPLAND CSA 8 = ok. 2000 zł
kolumny: DALI IKON 6, MONITOR AUDIO RS6, KEF IQ50 = OK. 3500 zł
odtwarzacz CD/SACD: Yamaha CD-S1000 = ok. 2000 zł
kable (te musisz dobrać podczas odsłuchów) = min. 500 zł
SUMA = 8000 zł.
To tylko propozycja, ale jeśli nie spodobał Ci się zestwa DENON/B&W, to w/w przypadnie Ci do gustu................................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam co nieco inną koncepcję od Kol. Radi 73.
Otóż - gro kwoty przeznaczyłbym na kupno porządnych głośników.
Jestem zwolennikiem klasycznych Infinity, Zoller (tu potrzeba sporo mocy i prądu), ale też wiem, że wspaniale "grają" wpółosiowe "skrzynie" (Tannoy, Lowther, Goodmans) i są dużo łatwiejsze w napędzeniu.
Moim zaniem WARTO wydać na te (już nieraz wiekowe) konstrukcje nawet 50-70% kwoty docelowej.
Potem reszta...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil odsluchanie czego z Avcona lub RLSa... niedawno szukalem zestawu do 10k i z nowych albo prawie nowych kolumn (dema w Avconie) to wypadaly zdecydowanie najlepiej. A juz napewno o niebo lepiej niz konstrukcje dali, kefa czy monitor audio w podobnych cenach.
Ostatecznie wyladowalem z kolumnami ARTa, ale tylko dlatego ze trafila sie niezla okazja :)

Za 10k mozesz miec np:
- kolumny Avcon Levanter (4,5k za demo, 6k za nowki z kablami)
- wzmaka Advance Acoustica MAP105 2k
- co do CD nie bede sie wypowiadal, bo za malo ich odsluchalem... ale za pozostala kwote napewno dostaniesz cos rozsadnego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam,
wracam do tematu bo akurat ostatnio mialem mozliwosc posluchac Avcon Levanter + Atoll In80 i wrazenia moje jak za te pieniadze zdecydowanie negatywne.
Za polowe tych pieniedzy mozesz miec Amplifier Harmana + Monitor Audio Br5 ktory da moim zdaniem duzo lepsze odczucia.
Levanter, fakt posiada piekny wstegowy glosnik ale z tego glosnika nie wydobywaja sie wysokie tony! Zadnej szczegolowosci na poziomie wysokich tonów.
W sprzecie tym oczywiscie, czego sie zpodziewalem, jest bardzo duzo srodka ale tylko srodka. Basy rowniez nie przekonujace- moim zdaniem rocka na tym z zadowoleniem nie posluchasz- tylko ewentualnie wokale.
Mysle ze gdyby te kolumny sparowac z jakims lepszym wzmacniaczem daloby sie z tego cos wiecej wyciagnac. Ale cos czuje ze musi to byc wzmacniacz z regulacja niskie/wysokie.
Jakkolwiek polaczenie Avcon+Atoll nie gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...