Skocz do zawartości

Ustawienie i moc kolumn (pokój L)


kornell

Recommended Posts

To mój pierwszy post, zatem witam wszystkich forumowiczów ... i od razu proszę o poradę.
Mój obecny sprzęt to kilunastoletnia wieża sanyo (x-300) wraz z kolumnami sx-225. Biedne to takie (i wielkie), ale miałem sentyment i długo nic nie zmieniałem. Czas jednak najwyższy zrobić jakąś małą rewolucję. I tu pojawia się pierwszy problem - jak optymalnie ustawić kolumny ? Kształt pokoju w którym chcę je ustawić (właściwie to sypialnia) ma kształt litery L (schemat poniżej; kółkiem i kwadratem zaznaczyłem przykładowe miejsca ich ustawienia).
Kolejne pytanie, jaka powinna być optymalna ich moc ? Czy w zależności od ich ustawienia będzie różna ? Czy wieża typu Pianocraft (myśle o 410, ewentualnie 640) da radę ? Może lepiej już wziąć coś pełnowymiarowego z jakimiś konkretnymi kolumnami przy takich warunkach ?
Nie zależy mi na głośności, ale na jakości dźwięku. Dodam, że słucham głównie rocka alternatywnego, ale nie tylko (również pop, metal, czasami klasyka).
Z góry dziękuję za pomoc.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...