Skocz do zawartości

Onkyo HT-R 518 i dobor kolumn


mario1980pl

Recommended Posts

Witam
Mam taki maly problem icon_smile.gif
Posiadam amplituner Onkyo HT-R 518 i teraz zastanawiam sie nad kupnem kolumn
Wczesniej myslalem nad kolumnami podlogowymi ale z racji ze moj pokoj jest maly cos okolo 11 m2 i po przczytaniu kilku stron w necie widac ze duzo osob odradza kupowanie kolumn podlogowych do tak malego pomieszczenia takze raczej przymierzam sie do kolumn podstawkowych No i tu nie wiadomo na co sie zdecydowac
Na kolumny chce przeznaczyc cos okolo 900zł
Ogolnie to na sprzecie bede sluchal muzyki (rock , pop , dance) no i oczywiscie bede ogladal filmy na dvd
Czego wymagam od kolumn:
Hmm nie jestem jakims specjalnym audiofilem icon_smile.gif ostatnio mialem kino domowe Philips MX 5700D i jakos specjalnie nie narzekalem na dzwiek choc troszke bas byl taki krotki i dudniacy no ale jego zywot sie skonczyl i przyszlo mi kupic cos nowego
Takze chcialbym zeby w nowych kolumnach bas byl taki bardziej soczystszy dla ucha i czasami mogloby konkretniej dac o sobie znac icon_smile.gif
Dodam ze przygladam sie takim markom kolumn jak KEF , JBL , WHARFEDALE , Tannoy , Mission , Dali , itp itd... icon_smile.gif moze ktos ma jakies inne propozycje ,posiada lub sluchal kolumn tych firm chetnie poczytam co macie do napisania i uwagi
Troszke tego jest i przez to ciezko sie zdecydowac choc jakos specjalnie wyczulonego sluchu nie mam i pewnie jak cos wybiore bedzie mi pasowac ale zawsze warto spytac fachowcow:P
Prawdopodobnie nie wszystkie kolumny beda sie miescily w tym przedziale cenowym ktora mam do wydania ale warto sprobowac noz trafi sie jakas okazja
Aha jeszcze jedno raczej celuje w nowe kolumny takze uzywki odpadaja
Z gory dziekuje za wszystkie opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą!
Przy Twojej powierzchni warte polecenia są podstawkowe kolumny KODA K-2000B. Z tym modelem masz szansę zmieścic się w cenie kupując model powystawowy icon_razz.gif , normalnie kosztują powyżej tysiąca złotych (zazwyczaj 1100-1200zł). Na takie powystawowe masz zazwyczaj normalną gwarancję i paragon/fakturę, więc chociaż chciałeś kolumny nowe to chyba warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Bo powinny zagrać lepiej niż np. JBL E30/ES30.

Dystrybutorem jest firma PolPak (Reguły k.Warszawy), bardzo sympatyczni i kompetentni ludzie.
Powinny być u nich w sklepie w ciągłej sprzedaży, choć aktualnie nie wystawiają tego modelu na Allegro.
Poniżej link do ich aukcji – strona „o mnie”
http://allegro.pl/my_page.php?uid=5333670

A poniżej proponowane kolumny KODA K-2000B
link do firmy z Poznania za 1099zł w Poznaniu
http://allegro.pl/item833010854_koda_k_200...lon_poznan.html

a tutaj masz nowe, ale gwarancja tylko uruchomieniowa – za to w cenie 850zł (Wrocław)
http://allegro.pl/item831245743_kolumny_gl...ny_k_2000b.html

Firma PolPak była w tym roku na AudioShow z tymi kolumnami (w ubiegłym roku też...), grają bardzo ładnie (i zbierają niezłe noty) – no i przede wszystkim zagrają tez z lepszym sprzętem niż Twój amplituner (były podpięte pod wzmacniacze za 1500 – 3000 zł i spokojnie dawały sobie radę). Więc jeśli planujesz w przyszłosci wymienić amplituner na coś lepszego, to kolumny będą mogły zostać (no chyba że wejdziesz w dużo lepszy sprzęt).


Koda K-2000B SPECYFIKACJA:

• Konstrukcja :2-drożna, tylny bassreflex Zalecana moc wzmacniacza :10 - 80 W
• Moc RMS 50 W
• Moc szczytowa :80 W
• Efektywność (+/- 2 dB):86 dB
• Pasmo przenoszenia (+/- 2 dB) :48 Hz - 20 kHz
• Średnia impedancja :8 ohm
• Zalecana impedancja wzmacniacza : 4-8 ohm
• Częstotliwość podziału :1700 Hz
• Głośnik wysokotonowy 25.5 mm, cewka: 25.5 mm
• Głośnik średniotonowy 133 mm, cewka: 25.5 mm
• Rozmiar w cm (WxSxG) :33,0 × 19,0 × 27,8
• Grubość ścianek (FxBxT) :25 mm x 25 mm x 25 mm
• Waga :16,2 kg para

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie zdziwilem ze nie proponujecie mi czegos z tych firm co podalem icon_smile.gif
Juz tyle sie tego naogladalem i naczytałem ze glowa boli
O tych Kodach tez czytalem i jak twierdzicie ze dobre to tak musi byc icon_smile.gif
Wszystko jednak wskazuje ze troszke jeszcze poczekam bo kolega ma kolumny ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 1 i cos przebakuje ze mozliwe ze bedzie je sprzedawal i to za przystepna cene da mi je na przetestowanie
Wczesniej ich sluchalem to musze przyznac ze mi sie bardzo podobaja icon_smile.gif
Takze jak nic z tego nie wypali to wroce do tematu
Dzieki za propozycje i pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...