Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz kupić ? Prosze o pomoc ...


Ronsky

Recommended Posts

Witam . Rodzice mojej dziewczyny są posiadaczami kina domowego Samsung HT-TZ315 http://www.kurtmedia.pl/szczegoly/680/nazwa_produktu . Zakupili ostatnio 4 głośniki sufitowe Taga Harmony http://sklep.rms.pl/index.php?p2382 , i wiadomo że do tych własnie głośników Taga potrzebują wzmacniacza i tu mam problem i w związku z tym mam pytanie jaki to powinien byc wzmacniacz tak aby to wszystko podłączyć razem , i jak i jakim kablem połączyc wzmacniacz do kina samsunga zeby wszystko współgrało . Kwota jaką dysponują to troche ponad 1000 zł . W internecie znalazlem takie : http://allegro.pl/item820971824_wzmacniacz...owy_okazja.html http://allegro.pl/item821524701_yamaha_wzm..._lata_raty.html
http://allegro.pl/item805660104_onkyo_wzma...kowska_223.html
Poradzcie ktory najlepszy chyba , że wiecie gdzie kupić inne też dobre w necie w podobnych cenach . Chodzi mi głównie o to aby zakupiony wzmacniacz bezprloblemowo podłączyć do kina Samsunga i żeby udzwignął te 4 sufitowe głośniki . Acha i jeszcze jedno , pisalem taki sam temat na innym forum to radzili mi i slusznie kupic w tej cenie używke bo bedzie mial lepsze parametry ale problem w tym że Oni chcą nowy i basta ;/ ... Mam nadzieje , że ktoś mi pomoże i szybko napisze co mam kupić i jak i czym podłączyć -Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha czy onkyo to dla samsunga (i to zestawu z jednego pudelka) za wysokie progi. Ale przede wszystkim brakuje informacji jak to cale ustrojstwo ma byc podpiete: czy te glosniki w suficie maja byc na dokladke, dla dodatkowego uprzestrzennienia dzwieku OPROCZ fabrycznych glosnikow samsunga rozstawionych po pokoju, czy beda graly ZAMIAST oryginalnych, bo wlasciciele nie toleruja widoku kolumn na podlodze i placzacych sie kabli. (Rozumiem, ze te Tagi beda rozmieszczone w rogach sufitu?)
Jesli beda graly jako dodatkowe, to brzmieniowo mogloby byc dziwnie i wcale nie przestrzennie: ze wzmacniacza stereo nie uzyska sie dzwieku dookolnego, jak w kinie domowym, nawet jesli napedzi wszystkie cztery glosniki (dwie pary); o zabawie w dwa osobne wzmacniacze nawet nie wspominam. Najsensowniej byloby podlaczyc to pod wielokanalowy amplituner. Wtedy dzwiek zyska w porownaniu z samsungiem. Zdaje sie, ze mimo popapranej specyfikacji w podanym linku (takie kwiatki jak:"Złącze audio composite" - tak autentycznie jest na tej stronie! ) da sie tego samsunga spiac cyfrowo z prawdziwym wzmacniaczem.
Przy drugiej pocji (graja tylko te w suficie) tez mozna skorzystac z zewnetrznego amplitunera do kina domowego, a samsunga potraktowac jedynie jako odtwarzacz DVD, ale wtedy mijaloby sie to z celem zakupu calego zestawu. Mozna zatem nic nie dokupowac, a do zaciskow glosnikowych samsunga podpiac po prostu te glosniki z sufitu (haha, ale zabrzmialo: "glosniki z sufitu"). Z ciekawosci: co wtedy z glosnikami samsunga?
A zatem o szczegolach polaczen mozemy mowic, kiedy wyjasni sie w jakiej konfiguracji beda graly te glosniki sufitowe: z samsungowymi, czy bez.

A kupowanie nowego wzmacniacza to nieporozumienie: za pol ceny mozna miec to samo uzywane, a to nie samsung i gwarancji nie potrzebuje; takie nazwy jak yamaha, denon, marantz same sa gwarancja. A jesli ma sie cisnienie na wydanie calej kwoty, to mozna te pieniadze spozytkowac na sprzet rowniez uzywany, ale jeszcze o klase lub dwie lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem peiwen jak wyglada tylny panel tego urzadzenia, bo w specyfikacjach pisza co uwazaja (najlepiej jakby przeslac tu, na forum, jego zdjecie). Zdaje sie, ze ma tylko cyfrowe wyjscie optyczne. Wtedy trzeba by polaczyc to takim wlasnie kablem optycznym (swiatlowodowym). Z wyjscia "opticalal out" w samsungu do "optical in" w amplitunerze kina domowego (ta opcje naglosnienia uznalbym w tej osobliwej konfiguracji za najbardziej wskazana). No i oczywiscie wypuscic kable z amplitunera do tych glosnikow w suficie, baczac przy tym, by odpowiedni glosnik spiac z odpowiednim terminalem glosnikowym w amplitunerze: czyli przednie lewy i prawy do "front left" i "front right", a tylne glosniki odpowiednio do "rear left" i "rear right" (czasem nazwa "rear" zastepowana jest slowem "surround"). Glosnik centralny (w tej wersji sufitowej nieobecny) trzeba ustawic w menu amplitunera na wylaczony.

To tyle ogolnie. Po zakupie amplitunera mozemy mowic o szczegolach. A amplituner radze uzywany i bez "wodotryskow" typu wyjscie na 7 kolumn i subwoofer, bo to pozostanie niewykorzystane (no, chyba, ze zostana dokupione odpowiednie glosniki). W ogole dziwne toto bedzie (sterowanie glosnoscia na dwa piloty: samsungowym i z dodatkowego amplitunera). "Dziwnie dziwne", jak powiedzial Wielki Elektronik w "Podrozach pana Kleksa".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...