Skocz do zawartości

Dlaczego sprzęt raz brzmi świetnie a raz słabo


bil654

Recommended Posts

Koledzy może ktoś wyjaśni mi na czym to polega. Sprzętem audio interesuję się od dłuższego czasu. Jak tylko mam trochę wolnego grosza to wymieniam poszczególne elementy swojego zestawu na lepsze. Zawsze jednak powraca ten sam problem. Są dni kiedy wydaje mi się że mój sprzęt brzmi świetnie dostarczając mi mnóstwa satysfakcji ze słuchania muzyki. Co z tego jednak gdy innym razem zapuszczam zestaw i... kompletna kicha. Brzmi beznadziejnie, basy dudnią nieznośnie a zamiast blach słyszę jakieś piaskowe syczenie. Zaznaczam że w obydwu przypadkach używam tego samego źródła tych samych nagrań itd. Czy możliwe że na jakość odbioru ma wpływ na przykład ciśnienie atmosferyczne lub jakość prądu? A może to kwestia mojej percepcji, odbioru dźwięku w danym dniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie napisałeś!
Do tego dochodzi jeszcze sporo innych czynników jak wilgotność, stan słuchacza (szczególnie stany chorobowe czy zmęczenie) itp.

A co ma największy wpływ - to już zależy od słuchacza: czasami nastrój czy zmęczenie, innym razem właśnie kiepski prąd i zakłócenia w sieci elektrycznej.
Poza tym sprzęt dopiero po pewnym czasie (kilka-kilkanaście - kilkadziesiąt minut) się nagrzewa i nabiera optymalnych warunków do pracy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...