Skocz do zawartości

Muza na DVD - czego słuchasz + co oglądasz


Adamc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak tak Wszyscy chwalą się muzycznymi DVD, to i ja:

1 ) Will Smith ,,Music Video Collection" - (teledyski) nigdy nie ukrywam, że słucham wszystkiego oprócz DISCO POLO!!!
2 ) Prince ,,Rave un2 The Year 2000" - (koncert) wspaniały milenijny koncert, świetnie nagrany w dts, ale niestety obraz 4:3. Sporo gwiazd min. Lenny Kravitz, George Clinton...
3 ) Queensryche ,,Operation: Live Crime" - (koncert) jeden z najwspanialszych koncertów muzyki Heavy Metalowej, w całości zawiera tylko utwory z 4 płyty zespołu: ,,Operation: Mindcrime".
4 ) Queensryche ,,Building Empires" - (teledyski, fragmenty koncertów) ciekawa płytka, jakość teledysków różna, najciekawsze są dwa ostanie bo MTV Unplugged!!!
5 ) Sade ,,Lovers Live" - (koncert) tego występu artystki nie trzeba opisywać, przez wielu uważany za najlepszy jaki Sade w całej karierze zaśpiewała i podpisuje się pod tym. Jakość płyty nie zachwyca, a sony chyba dla żartu na obwolucie zamieściło logo dts.
6 ) Peter Gabriel ,,Play The Videos" - (teledyski) oryginalny artysta, świetne dźwięki i przebogata muzyka, jakość płyty rewelacyjna: dts 24/96kHz!!!
7 ) Scorpions & Berliner Philharmoniker ,,Moment Of Glory" - (koncert) sam koncert to istny majsterstyk, kapitalne zupełnie nowe aranżacje wielkich przebojów. Walory muzyczne tak filharmonii jak i zespołu, to miód dla moich uszu. Niestety jakość płyty pomimo, że dts nie zachwyca - trzaski...
8 ) Scorpions ,,Acoustica" - (koncert) perfekcyjnie zagrane, nagrane (dts), zaśpiewane a wszystko to już bez udziału MTV Unplugged i może bardzo dobrze. Niesamowity klimat ma ta płyta!!!

P.S. Mam jeszcze DVD-Audio: Miles Davis ,,Tutu" nagranie 24/96kHz bit oraz Faith Hill ,,Cry" w takiej samej jakości do Davis, ale dodatkowo dts 5.1.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Mój nowy nabytek: Blue Man Group ,,The Complex" w formacie DVD-AUDIO min. nagrana w DTS 24/96kHz!!! To zjawiskowa muzyka, instumenty, ludzie tworzący ten zespół... Robią niesamowite interaktywne show, grając głównie na rurach PCV!!! Proponuje poszukać ich w necie - jest tego sporo. A poza tym niebieskie jest przecież w modzie: Blue Ray, Avatar icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Seria Super Drumming (1-3). Projekt dwóch przyjaciół: Pete Yorka, angielskiego perkusisty i Michaela Maschke, niemieckiego producenta TV. Płyty zawierają oryginalny materiał zarejestrowany w latach '87 - '89. Sesje odbywały się w kaplicy i opuszczonej fabryce. Jest to forma koncertu bez publiczności, w którym biorą udział muzycy zaproszeni przez Yorka i on sam. Obraz niestety nie najlepszy, szczególnie starszy materiał. Format 4:3

Ponieważ jest to SUPER DRUMMING, większość materiału to popisy perkusistów, często są to pojedynki na dwie perkusje. Muzyka jest niezwykle energetyczna, trudno spokojnie wysiedzieć przed telewizorem, praktycznie cały czas jest BAARDZO WYSOKI WSKAŹNIK PRZYTUPU, miejscami prawdziwa jazda bez trzymanki! Włos się jeży, co ci ludzie wyprawiają. Każde DVD zawiera średnio 3 godziny zapisu z udziałem prawdziwych wirtuozów perkusji, całość w klimacie rock, rock'n'roll, blues, country i pop.
I może lepiej nie puszczać płyt przed spaniem - bo z nocki nici icon_wink.gif


Charly Antolini's International Jazz Power (65th Birthday Concert) - koncert jednego z moich ulubieńców. Ostatnie 15 minut to po prostu SZOK.

Więcej muzycznych DVD nie mam, czekam, aż w zestawie pojawi się Bluray



Mam jeszcze prośbę o zidentyfikowanie FILMIKU to znaczy, o tytuł płyty DVD/BR na której ten koncert się znajduje.

Z MOJEJ STRONY DOZGONNA WDZIĘCZNOŚĆ icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Ja słucham najczęsciej Pink Floyd i wszystko co z tym związane. Ostatnio w sklepach znanej sieci wypatrzyłem DVD Roger Waters Live from Lisbona w atrkacyjnej cenie. Jakie było moje zdziwienie, gdy po wlożeniu do odtwarzacza DVD okazało się to marnym jakosciowo produktem. Słabym dźwiekowo jak i wizyjnie też. Podejrzewam że to jakiś botleg Fan Clubu Watersa. Przestrzegam przed zakupem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Dedek, koncertu Metalliki z Colosseum widziałam część, a do tego na płycie Blu-ray - odlot!!! A tak przy okazji i z ciekawości- wybieracie się na Sonisphere Festival, jeśli już przy Metallice jesteśmy?


Przepraszam że taka przeterminowana odpowiedź.
Nie wybrałem się i na razie na żadnego "lajfa (live)" się nie wybieram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
A ja mam DVD "Muse H.A.R.P. live at Wembley" rewelacja, świetnie nagrane i zagrane. No i posiadam moim zdaniem pozycję obowiązkową, Led Zeppelin - rejestracja występu z Royal Albert Hall, który odbył się w styczniu 70 roku, seria pięciu koncertów zorganizowanych w Earl's Court w maju 75 roku, rejestracja rewelacyjnych występów z Knebworth Festival z sierpnia 79 roku (rok przed rozwiązaniem zespołu). Znalazły się tu równeż utwory wykonane w nowojorskim Madison Square Garden w lipcu 73 roku, które nie zostały wykorzystane na filmowym zapisie koncertowym The Song Remains The Same - jedynym dotychczas wydanym materiale filmowym, dokumentującym występ Led Zeppelin na żywo. Wszystko zremasterowane, poprostu ogień! Wydanie opatrzone jest dwoma kolorowymi książeczkami umieszczonymi w rozkładanym digipacku oraz w specjalnym etui... (Warner Music Poland , 2003)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
A ja uzupełniłem swoją kolekcję o dwie, a w zasadzie trzy godne polecenia pozycje:

1. PETER GABRIEL ,,GROWING UP LIVE" jak to zwykle bywa u tego pana i ta płyta wydana jest znakomicie (min. dts). Świetne nowe aranżacje jego największych przebojów oraz wspaniałe widowisko z centralnie ustawioną kolistą, wielopoziomową sceną. Mnóstwo nowoczesnych technologii, gadżetów, etc. oryginalne show... icon_mrgreen.gif . Płytkę udało mi się kupić w sklepie nie dla idiotów za niecałe 30 zł - rarytas !!!

2. QUEEN ,,GREATEST VIDEO HITS 1 i 2" w sumie aż 4 płyty DVD z doskonałą muzyką nagraną w większości w dts 96kHz/24-bit, jakość video niestety nie zachwyca, ale godne pochwały jest zrealizowanie wszystkich teledysków w 16:9!!! Dźwięk natomiast jest ,,bez zarzutu", bo jednak Peter Gabriel ,,Play The Video" pokazał, że można jeszcze lepiej wykorzystać dts 96/24... Na płytach QUEEN jakby brakowało troszeczkę wysokich tonów, może to wina źródła i lepiej się już nie dało...? Ciekawa pojawia się tu zbieżność w realizacjach: mianowicie dużo utworów nagranych jest po przez rozbicie (odseparowanie) wokalu i poszczególnych instrumentów na pojedyńcze kanały. Daje to niesamowite efekty, ktoś czasami śpiewa z tyłu głowy, albo z boku..., to samo dotyczy wszystkich instrumentów!!! Słuchacz zdaje się być w centrum nagrania, dosłownie i w przenośni... Te dwa podwójne wydania największych przebojów zespółu, udało mi się trafić w Media Expert za 2 x 35 zł !!!

P.S. Wracając do Queen, od jakiegoś czasu poluje na powoli ,,umierające" już formaty DVD-Audio oraz SACD i tu pojawia się dylemat: czy warto kupić dwie płyty w/w zespołu ,,THE GAME" oraz ,,A NIGHT AT THE OPERA"? Czy odstają one jakością nagrania od chociażby opisanych wyżej płyt DVD...??? Ktoś porównywał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...