Skocz do zawartości

pioneer vsx 416


seba002

Recommended Posts

Witam.kupiłem sobie amplituner nowy model jak w temacie i mam do tego kolumny pioneer cs-997 3 drożne 8 ohm, kolumny są uzywane, na pewno dobre, Problem taki,że cicho to coś gra,słabo,mały basik, niby ma tam 100 wat na każdy kanał (5) nie wiem może żle ustawiłem amplituner,ale nie wiem jak to ustawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menu, czy masz ustawioną opcję SUBWOOFER = NO.
Wtedy cały bas idzie na kolumny frontowe.

Poza tym masz jeszcze regulacje wzmocnienia wysokich i niskich tonów- może jest ustawiona na "minus".
Jeżeli masz wywołanie funkcji DIRECT (bez ingerencji w sygnał, tzn. na kolumny wychodzi taki sygnal jaki dochodzi do amplitunera) to wypróbuj ją.

Poza tym spróbuj zagrać w stereo - tylko na kolumnach przednich.
Podłącz np. odtwarzacz CD lub DVD i wtedy daj na 2 głosniki przednie. Poza tym możesz jeszcze spróbować jak gra na sygnale z radia.

Pozdrawiam
PS. O ile pamiętam - ten amplituner nie ma mikrofonu pomiarowego do automatycznej kalibracji głośników?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z tym głosem to już zrobiłem, tak jak doradziliście wszystkie pozostałe kanały wyciszyłem jest wszystko ok. Ale mam drugi problem z tym amplitunerem, jak dam zbyt głośno to się wyłącza, czyli ponad połowe, a chyba nie powinien sie wyłączać. Dodam że głośniki są dobrze dobrane jeśli chodzi o ohmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi następować załęczenie jakiegoś obwodu zabezpieczającego. Czy amplituner stoi w jakiejś szafce, jeśli tak to wystaw go. Może to być kwestia przeciążenia zasilania, spadku impedancji głośników, wiesz to, że producent kolumn pisze 8ohm to nie znaczy, że tak jest, dla przykładu mam ONKYO 605 i zestaw kolumn M-Audio Trend "coś tam" niby fronty 8ohm, ale jak było tak ustawione w ampie (nawet jak były w bi-ampingu) to się wyłączała maszyna, zmieniłem na 4ohm i gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Pionku ustawienie impedancji - jeżeli masz ustawione 8 om, to zmień na 6.
Powinno pomóc - a przynajmniej nie zaszkodzi icon_razz.gif

Procedura jest następująca:
- amplituner w StandBy
- wciskasz przycisk "SPEAKER IMPEDANCE"
- po każdym wciśnięciu masz zmianę (z 8 na 6 potem 8 itd)

Pozdrawiam
PS. A o impedancji kolumn i współpracy z kolumnami to poczytaj sobie w FAQ ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół korektory były podpinane między końcówką mocy, a przedwzmacniaczem, ale w amplintunerze KD nie masz takiej możliwości, możesz ewentualnie podłączyć taki EQ między odtwarzaczem, a amplitunerem, ale wtedy ograniczasz się do "obrabiania" jednego źródła.

Tak na marginesie mówiąc to nie ma sensu dodawać EQ, bo więcej możesz zniszczyć niż polepszyć. Tak naprawdę wystarcza regulacja BASS i TREBLE, samą nią możesz skorygować dźwięk (dodać wokali ujmując reszty itd.), czyli nie polecam dodawania, zresztą pewnie wiele innych osób powie ci to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...