Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam icon_wink.gif Odrazu zaznaczam że jestem kompletnym laikiem w sprawach szeroko rozumianego sprzętu audio itd jednak chciałbym się dowiedziec czy jest możliwa do wykonania pewna rzecz . Mianowicie mam głośniczki 2+1 (subwoofer plus dwa małe głośniczki) Creative'a . Generalnie głośniczki są podpiętę do komputera pilocik (niestety nie bezprzewodowy) . I tu pojawia się pytanie , mam też dwa głosniki od wieży stereo firmy Philips i czy jest wogóle taka opcja zeby je jakoś połaczyć i zrobić z nich zestawik 5.1 ?? Ewentualny zestaw byłyby podpięty do laptopa nie do tv . Z góry dziękuje za oświecenie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2.1 głośniczki Creative mają własny wzmacniacz. icon_razz.gif
A te od wieży Philipsa potrzebują dodatkowego wzmacniacza. icon_sad.gif A jeżeli je podepniesz w jakiś sposób (inwazyjny...) do Creative;a, to może polecieć z dymem coś w laptopie albo w kolumnach - więc od razu odradzam takie rozwiązanie!

Jeżeli karta dźwiękowa w laptopie ma 3 wyjścia minijack (po jednym na kolumny przednie, tylne oraz centralny z subwooferem) to wtedy można podpiąć 3 pary głośniczków. Tylko takie rozwiązania są raczej rzadkie i pytanie o sens...
Jeżeli masz wyjście wielokanałowe na laptopie (zazwyczaj cyfrowe, jedno gniazdo) to lepiej już kupić zestaw 5.1 do komputera.

Pozdrawiam
PS. Poszukaj tematów głośniki 2.1 oraz 5.1 do komputera na tym Forum – powinno Cie trochę oświecić.
I pamiętaj, że zazwyczaj tanie zestawy brzmią słabo – czyli nic za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...