Skocz do zawartości

onkyo tx sr607 a zestaw mission


kamil84

Recommended Posts

witam!
mam maly problem!
a mianowicie.. kupilem sobie zestaw glosnikow firmy mission mv6 mv2 mvc i pisze ze sa to glosniki 8ohm. zastanawiam sie nad kupnem do tego amplitunera onkyo tx sr 607 a tam pisze cos takiego Moc wyjściowa: 140 W / kanał / 6Ω, 1 kHz, 1 kanał wysterowany, IEC.
i teraz pytanie... czy to bedzie sie zgrywalo z tymi glosnikami???
moze wybrac tanszy Yamaha RX-V 465..
prosze o odpowiedz ekspertow w tych sprawach i dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z harmana lub denona to w tej kasie czyli 1680zl nie kupi nic lepszego jak ten onkyo (przynajmiej tak jak patrze na allegro) a ja wiekszego budzetu nie mam.wiec chyba pozostane przy onkyo.jezeli nie bedzie problemu robilo ze ten amplituner ma impedancje 6ohm a glosniki 8ohm to spoko.
jeszcze moze o taka blacha sprawe zapytam.jakim przewodem byscie polaczyli ten zestawik?bo kompletnie sie nie znam na kablach i nie wiem jaki wybrac.
pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie np. Oehlbacha 2x1,5mm, albo grubsze 2x2,5mm. Do tej klasy zestawu to zupełnie wystarczające kable, w razie czego później będziesz mógł wypożyczyć coś, albo kupić kilka używek i potestować kable dla frontów, ale przy tym pułapie cenowym lepiej wydać więcej na sprzęt niż na kable. Tak naprawdę kable kupuje się na ogół za 10% ceny zestawu (kable to nie tylko głośnikowe, ale też IC), więc taki Oehlbach to już górna półka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no jezeli nie bedzie problemu robilo ze ten amplituner ma impedancje 6ohm a glosniki 8ohm to spoko.

Nie będzie robiło - bo te 6 omów to minimum, jeśli kolumny mają 8 to żaden problem (o dopasowaniu kolumn i rzeczywistej ich impedancji poczytaj sobie w FAQ)
http://audio.com.pl/faq/audio-wspolpraca-z...e-wzmacniaczami

Ten ONKYO jest niezłym, w miarę świeżym modelem i cena jest do zaakceptowania.

A co do wydania 10% całej kwoty (mimo że Pacio napisał "na ogół ") na kable to nie jest to wcale jakiś przymus - czasami wydaje się dużo więcej!
Tym niemniej sugestia by na początek w miarę jak największą część kwoty przeznaczyć na sprzęt jest prawdidłowa - kable możesz stopniowo sobie zmieniać, a wymiana sprzętu jest już bardziej kosztowna i uciążliwa!


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam po krotkiej przerwie,
mam juz ampli onkyo tx sr607 i zestaw 5.0 firmy mission i teraz te nieszczesne kable.zastanawiam sie nad
- klotz 2x2,5mm dac na fronty i centrala (12.99zl/mb) a na tyly 2x1,5mm (9.90zl/mb)
- proCab LS25 2x2,5mm (do wszystkich glosnikow) cena 7zl/mb
prosze o opinie i o pomoc.od razu powiem ze nie mam juz duzo gotowki na kabelki a czytalem ze oba przeze mnie podane niczym sie nie roznia praktycznie.. tylko ceną
pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...