Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie żebym był biednym studentem i nie było mnie stać na jakiś ogromny sprzęt. Problem przy studiowaniu jest inny - brak miejsca w wynajmowanym pokoju oraz problem przy przeprowadzce z dużą ilością sprzętu.

Do rzeczy więc. Do tej pory słucham radia przez internet ale mnie to deneruje, bo zżera trochę łącza i nie jest stabilne (najlepsza piosenka i akurat zerwie połączenie). Chcę wyposażyć się w jakiś tuner FM, tylko nie wiem co kupić. Zależy mi na uzyskaniu jak najlepszej jakości oraz niewielkich rozmiarach urządzenia. Oglądałem tunery FM na allegro, ale one nie mają możliwości podgłaśniania, co oznacza iż musiałbym podłączać to zawsze przez komputer (mam port Microphone-in, dałby on dobrą jakość?). Połączenie przez komputer jest dla mnie wskazane, jednak chciałbym mieć alternatywę podgłaśniania w tunerze. Co mi poradzicie? Pamiętajcie, jakość dźwięku i dobry tuner, z możliwością wpięcia innej anteny FM jest wymagana. Nie może być ani grama szumów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to nie ma małego, dobrego tunera z wejściem na 2 anteny i 2 parami wyjść (stałe + regulowane). icon_sad.gif
Więc musisz się trochę ograniczyć... icon_wink.gif
A do tego dobry tuner z 2 parami wyjść (z regulacją i bez) spokojnie może przekroczyć tysiąc złotych.

Określ więc które cechy sa najważniejsze,
co rozumiesz przez mały tuner: wąski czy zwykłej szerokości (od 42 do 4cm) ale stosunkowo niski,
no i ile pieniędzy możesz poświęcić na ten cel.

Co do portu wejściowego w komputerze - najlepiej mieć źródło AUX-IN, bo mikrofon może mieć inną impedancję.

Pozdrawiam
PS. Żeby nie było szumów - konieczny będzie nie tylko niezły tuner, ale i bardzo dobra antena!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że max to 100 zł, tuner może być używany. Zapewne audiofile powiedzą, że nie dostanę w tej cenie nic co mi nie zapewni szumów. Tylko, że nie jestem audiofilem i dla mnie brak szumów oznaczał, że ja (zwykły człowiek) chcę być zadowolony z jakości. O antenie wiem. Co do tunera jeszcze, to może on być takich rozmiarów jak większość tunerów - szeroki i głęboki ale niski. Na pewno nie może to być coś zarówno szerokiego, wysokiego i głębokiego (typu części głównej w mini-wieżach). Komputer niestety nie ma aux-in icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już coś więcej wiadomo... icon_razz.gif

Jaka może być maksymalna wysokość tunera?
Przeżyjesz tylko jedną parę gniazd cinch na wyjściu tunera?
Czy mają być 2 gniazda antenowe?


Jeżeli odpowiada Ci tuner z możliwością zaprogramowania kilkunastu-kilkudziesięciu stacji i wysokości do 10cm, z 2 antenami to najlepiej jeszcze trochę dołożyć by zmieścić się w 150zł (a jeszcze lepiej w 200zł) i już parę propozycji firmowego sprzetu będę mial dla Ciebie...
Pod warunkiem że może być wysokość 8-10cm i szerokość 42-44cm.

Poozdrawiam
PS. Za 100zł coś ciekawego się trafi - ale raczej z pojedyńczym gniazdem antenowym icon_wink.gif No i oczywiście ze sprzętu używanego, bo poniżej 500zł za nowy to się raczej nie da...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuj, proponuj. Zobaczę to na własne oczy i będę coś wiedział więcej. Tylko ciekawi mnie jedno. Te tunery są ogólnie drogie w porównaniu do mini wieży. Ja wiem, że takie najtańsze mini wieże to może nie są najlepszej jakości ale w cenie samego tunera można dostać wieżę z głośnikami i wszystkim. To daje do myślenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peterpz
Odpowiedz, odpowiedz ... na zadane wcześniej pytania! Bo tego jeszcze nie zrobiłeś, więc musisz poczekać icon_lol.gif

Czy takie tunery są rzeczywiscie drogie? Kosztowały kiedyś 500-1000zł, a obecnie 10-20% ceny początkowej. Więc skoro grają lepiej od miniwieży, a Ty chciałeś mieć dobry tuner o co chodzi???
Poza tym dla przykładu - dobry kabel głośnikowy kosztuje 1000-2000 zł, a przeciez w miniwieży za 100-200zł dostajesz kabel głośnikowy w cenie. Tylko że jest to diametralnie różny kabel i inaczej zagra (oczywiście w lepszych systemach - bo raczej nikt normalny nie podpina kabla za 2 tysiące do kolumn i wzmaka za 200zł icon_mrgreen.gif )
Albo powszechnie znany przykład z samochodami: możesz na nowe 4kółka wydać 20 tysięcy, alebo i 200 tysięcy, albo ...


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wysokość tunera w granicach rozsądku, dajmy na to 20 cm.

To po co to całe zamieszanie z małym i niskim tunerem??? icon_eek.gif
20cm wysokości to już "kawał bydlaka" i jeszcze trochę rezerwy, nie przypominam sobie aż tak wysokich tunerów!

Cytat

Przeżyję jedną parę wyjść.
Wystarczy jedno gniazdo antenowe, jeśli tylko pozwoli w potrzebie podłączyć lepszą antenę (nie wiem czy dają jakąś fabrycznie).

W takim razie za 100zł możesz kupić (trzeba trafić, ale pojawiają się...) SONY ST-S500ES i będziesz zadowolony. icon_razz.gif
Za 150zł można już kupić coś niezłego z 2 gniazdami antenowymi (SONY, Pioneer), od 200-250zł zaczynają się dobre modele.

W nowych tunerach jest dodawana prosta antenka (cienki kabelek z końcówkami), w używanych jest różnie, czasami (a właściwie zazwyczaj) nie dostajesz wszystkiego co powinno być w komplecie.

No i dobrze, że odpuściłeś sobie 2 pary wyjść sygnału audio, bo z tym jest ciężko - można znaleźć coś takiego w zbliżonej cenie wśród tunerów ze skalą analogową, wśród "cyfrówek" byłoby ciężko.

Pozdrawiam
PS. "niezły" tuner o którym mówię to taki, co zagra nie gorzej niż sekcja tunera w amplitunerach za 2 tysiące icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To po co to całe zamieszanie z małym i niskim tunerem??? icon_eek.gif
20cm wysokości to już "kawał bydlaka" i jeszcze trochę rezerwy, nie przypominam sobie aż tak wysokich tunerów!


Fakt. Zmieniłem trochę zdanie po napisaniu Twojego wątku i uznałem, że jeśli nie zmienię tego kryterium to jedyne co mi zaproponujesz to coś za min 500 zł icon_biggrin.gif

Rozumiem, że ten Sony nie ma regulacji głośności? Moje wymaganie dotyczy jednego wyjścia audio, bo więcej mi nie potrzebne, jednak dobrze by było gdyby było regulowane (przecież nie będę kupował jeszcze wzmacniacza do słuchawek, czy czegoś takiego).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli najważniejsze jest wyjście z regulowaną głośnością to trzeba szukać wśród starszych sprzętów.
Poniżej masz aukcję analogowego Technicsa (koniec aukcji w poniedziałem o 18.53)
http://www.allegro.pl/item835457872_technics_st_3500.html
ewentualnie takie ONKYO T-4055
http://www.allegro.pl/item839805974_tuner_...azja_tanio.html

Czy potrzebne Ci jest możłiwość programowani kilku stacji w sprzęcie z podwojonym wyjściem sygnału (zresztą jest to pytanie ogólne)?
Bo w takim razie wśród analogów będzie ciężko (te, które mają taką możłiwość i podwójne wyjście przekroczą zapewne zakładany budżet).

Jeżeli natomiast ważna jest cena i 2 anteny, to ...
najbliżej Twojej planowanej kwoty mogę Ci polecić Pioneera 676 (nie mylić z modelem 656), masz sznse trafić go za 150zł (2 gniazda antenowe, 1 para wgniazd cinch - bez regulacji głośności, programowanie około 30 stacji FM)
Natomiast w cenie do 300zł proponuję SONY ST-S590ES (dochodzi RDS i lepsza jakość, no ale cena niestety...), to naprawdę porządny sprzęt za tą cenę.

Kolejne propozycje - jak odpowiesz na powyższe pytania... icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Oczywiście poruszamy się wokół sprzętu za niską cenę, bo za kwoty czterocyfrowe oczywiście można znaleźć sprzęt spełniający wszystkie Twoje wymagania (poza ceną icon_mrgreen.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem...
Od dawna nie widziałem w interesującej Ciebie cenie tunera spełnijącego Twoje wymagania... icon_eek.gif

W okolicy są dwa tunery które spełniają warunek regulacji głośności i programowania - niestety oba nie na sprzedaż, a o cenie ich nie wspomnę icon_rolleyes.gif
Mam Grundiga serii FineArts (RDS, a w dodatku gniazdo słuchawkowe, ale jedna antena) oraz u znajomego zapaleńca tunerowego jest Accuphase icon_mrgreen.gif

Szkoda, że nie zdecydowałeś się na analogowego Technicsa ST-3500 o którym Ci pisałem - tylko 1 licytujący i cena 50zł (2 wyjścia: regulowane i stałe). Tylko programowanych stacji brak icon_sad.gif
Poniżej masz link do trwającej aukcji tunera Grundig z 2 wyjściami ("piątka" DIN + 2x cinch) z regulacją, analogowy + wyświetlacz cyfrowy + kilka stacji do zaprogramowania, ale bez RDSu
http://www.allegro.pl/item841055090_grundi...nie_zobacz.html
Nie jest to najwyższy model, ale ... masz regulację wyjścia (z tyłu niestety) i tylko trzeba się upewnić u sprzedającego że to wszystko chodzi.
Prawdopodobnie również model ST-7500 spełni Twoje wymagania - ale cena ponad 250zł to przegięcie, bo można go trafić za połowę tej kwoty.
http://www.allegro.pl/item848447775_unikal...00_sprawnt.html

A idąc w bok icon_lol.gif (w końcu co mi szkodzi) mam trochę mniej audiofilskie rozwiązanie:
tuner z RDSem, 2 anteny i programowanie (choćby ten Piomneer 676 za ok.150zł), a do tego słuchawki bezprzewodowe za 100zł. Podłączasz je standardowo: 2xcinch w tunerze z wejściem AUX-in w bazie słuchawek (zazwyczaj jest to minijack, kabel połączeniowy masz w komplecie). Czyli mieścisz się w 250zł (może nawet 150zł czy 200zł kupując używane słuchawkii i tańszy tuner z 2 antenami)...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem udało mi się zlokalizować jakie porty dokładnie ma mój głupi laptop (on ma tylko 2 lata ale dokumentacja zniknęła ze strony producenta, wszystko było niepewne). Najprawdopodobniej są to jednak porty:
1xmikrofon, 1 x line-in, 1x lini-out

W regulacji głośności mam coś takiego: "Realtek HD Input". Zatem chyba jak podłączę tuner do line-in, a do wyjścia słuchawki, jak zawsze to nie będzie spadku jakości i będę mógł regulować głośność przez laptopa?

Jeśli tak to wymagania na tuner spadają, nie trzeba już głupiej regulacji:
Tuner cyfrowy, najlepiej z kilkoma stacjami do ustawienia (może mieć RDS, nie musi). Jedno wejście antenowe wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że komputer w takiej roli - czyli jako wzmacniacz słuchawkowy nie będzie dobrym rozwiązaniem. icon_cry.gif
Bo będzie to grało, regulacja głośności też będzie - ale można lepiej!

A nie myślałeś o wzmacniaczu słuchawkowym?
Rozwiąże to problem jakości dźwięku i regulacji głośności. No i przyda się na przyszłość.
A co do tego "Jaki wzmacniacz słuchawkowy" to poszukaj w dziale STEREO tematów wzmacniacz słuchawkowy - bo temat był już parę razy poruszany icon_razz.gif
Np. tutaj
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry53681

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie ile chcesz/możesz wydać na tuner z wyświetlaniem cyfrowym oraz jak z tymi gniazdami antenowymi? Poniżej 150zł wg mnie nie ma co się zabierać za zakup tunera...
No i wreszcie będziesz mógł coś kupić icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - napisz, skąd jesteś (a najlepiej to jeszcze umieść tą informację w swoim profilu icon_razz.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...