Skocz do zawartości

Problem z doborem wzmacniacza do CW


Tasiej

Recommended Posts

Witam, posiadam głośniki cerwin-vega cls12 , obecnie są podłączone do wzmacniacza pioneer A-701R lecz wydaje mi się że wzmacniacz wykorzystuje tylko połowę mocy tych kolumn. Chciałbym zamienić ten wzmacniacz na coś mocniejszego co wykorzysta pełną moc tych głośników, zastanawiałem się nad końcówką mocy sharp co ma poboru ponad 1k ale made in korea... generalnie chodzi o coś nie drogiego bo już wystarczająco się wykosztowałem kupując te głośniki:)

pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc tak naprawdę to pochodna głośności (efektywności), więc nie rozumiem po co chcesz grać tak głośno. Już ten Pioneer dałby radę te kolumny spalić A-701R to kawał pieca i dałby radę niejednej imprezie, a tutaj mówimy chyba o zwykłym słuchaniu. W każdym razie nie polecam, a jak chcesz mocy to zainwestuj i kup sobie końcówkę mocy Anthema np. A2 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że nie opłaca się zmieniać wzmacniacza? dużo to nie wniesie? wzmacniacz się sprawdza ale po prostu chciałem z nich wydusić wszystko(sprawdzić co tak na prawdę potrafią)... w grę wchodzi zwykłe słuchanie w domu oraz częste imprezy. W takim razie zostawiam zestaw taki jaki jest.

pozdrawiam
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmak się sprawdza - to nie warto pakować się w inny.

Poza tym nie należy grać na maksimum możliwości sprzętu - powinna być zachowana rezerwa mocy (podobnie jak samochodem nie jedzie się na 100% prędkości maksymalnej). Przy graniu na maksa mocno zwiększają się zniekształcenia i przesterowania.

No i szkoda słuchu ... icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...