Skocz do zawartości

pomoc w kolumnach


grzes

Recommended Posts

witam wszystkich mam takie pytanie byłem na odsłuchu kolumn elac 58 bardzo ładnie grały , tylko jak podkreciłem duzo basu i odgłosiłem je głosniej to kiedy sie podeszło z tyłu wylotów bas refleksu było słychac dziwne tak jak by pierdzenie wygladało to tak jak by powietrze wylatywało przez mała dziurke pod duzym cisnieniem pytałem sie sprzedawcy czy to jest normalne to odpowiedział mi ze jest to normalne bo powietrze wychodzi pod duzym cisnieniem i cytuje ze sie załamuje ,????????/ cos takiego mi powiedział co mozecie mi powiedziec na ten temat ? z góry dziekuje za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny grają głośno i mają obudowę typu bass-reflex to czasami powstają turbulencje powietrza w wylocie co może powodować różne nieporządane efekty. Jeśli grały one głośno i w dodatku był podkręcony bas to prawdopodobnym jest wystąpienie "efektów uboczynych" bass-reflexu. Producent na ogół stroi obudowę do przetwarzania głośników na jakiś konkretnych nagraniach, a jeśli podbijesz bas to jego ilość jest inna (przypuszczalnie) niż zakładał producent.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był to świst powietrza to nie usterka z drugiej zaś strony często sklepy pokazują "test kolumn" na zasadzie - niech pan zobacz jak one graja głośno i niemiłosiernie podkręcają gałki. Jak sie bedziesz decydował poproś o nowy komplet kolumn a nie te z ekspozycji - musisz dostać towar nowy nieśmigany, w domu sam ocenisz czy w ogóle owy świst ma miejsce nagminnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie zamieszałes hehe no wiesz odsłuchiwałem missiony m34i ale nie podobały mi sie mało basu miały a te elaki 58 to ładnie grały i na nie sie napaliłem icon_smile.gifi cena tez jest jeszcze w miare , tak tez se przypominam ze w tych elakach sa dwie rury od bas refleksu z tego co se przypominam to jedna z nich nie dolegała do scianki kolumny była taka moze z 1 mm przerwa miedzy rantem rury a scianka kolumny moze to powód tego pierdzenia????????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...