Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do 10tys


Tomek JEL

Recommended Posts

Witam jestem w tym temacie laikiem lecz obiecałm drugiej połowie , zakup dobrego sprzetu do słuchania muzyki rózne gatunki ( 40%) oraz dla siebie i rodzinki ogladanie filmów (ok 60%) .Mam do wydnaia 8- 10tys i chiał bym cos dobrego co jako laik bede mogł docenic przez kilka nastepnych lat.Pomieszcenie to pokój z otwarta kuchnia ok 30m2
zestaw powinien zawierac kolumny 5+1
Rozgladam sie za
JBL NORTHRIDGE CINE PACK (E80+EC25+E20+E150) kolor czarny
Klipsch Zestaw kolumn głośnikowych 5.0 REFERENCE 52 SET + sub KSW10 GW-kolor czarny
biore pod uwage te głownie ze wzgledu na oslonke z tworzywa na głosnikach -które pozwola przetrwac tym gosnikom przed dzieciakami
[u]Amplituner
[b][/b]
H/K AVR255
Blu Ray
H/K BDP-10

Jestem juz po kilku godzinach wertowania forum i czytajac dłuzej mam coraz wiekszy metlik, ale głownie chodzi o tem głosników-mam z tym duzy problem
Co do amplitunera oraz B/R to raczej skłaniam sie do AVR255 i BDP-10 i wtej kwesti chce sie tylko upewnic czy to dobry wybór

O opinie bardzo bym poprosił PACIO94 i RORO bo chyba jak czttam to Panowie macie bardzo duza wiedze
A ja jestem w potrzebie??????????????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (w zasadzie nie wiem czy mogę odpisać.. ponieważ nie zostałem na dole Twojego postu wymieniony..ale zaryzykuję) icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Przede wszystkim wydając nie małą gotówkę na "kino" powinno się mieć dość sprecyzowane podejście do tematu (a już na pewno nie opierać się o Allegro)
Trzeba zdać sobie sprawę jakie granie preferujemy, jakie możemy zaakceptować, a co w ogóle odpada.
Wypadało by mieć mocne podstawy akustyki wnętrza, kalibracji systemów, oraz realne możliwości ustawienia całego systemu (względem pomieszczenia )
Należ również doliczyć koszt kabli, ew stendów na tylne głośniki efektowe.
Należy zoptymalizować jakość elektroniki z jakością nagłośnienia. Wypada zastanowić się ile mamy materiału w CD, ile w DVD oraz BD - pod tym kątem można zacząć rozmyślania nad kupnem sprzętu.

Czy przemyślałeś te aspekty ? zadając nam Forumowiczom pytanie .. za 10 koła?

(jeżeli nie chciałeś mojej odpowiedzi - możesz dać mi bana na Twój wątek)

a teraz Zapraszam moich kolegów forumowych do nakreślania koledze od czego na początku warto zacząć zanim kliknie się "kup teraz"

PS. Polecam bardzo : FAQ
PS.2. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz, ... pytanie
Preferencjie co do czystej muzyki to
guns n roses,nirvana,u2, muzyka elektroniczna np jarre, gotycki rock, The Cranberries,Sinéad O'Connor,Vanessa-Mae 40%

jesli chodzi o dvd i d/r to głownie wypozyczalnie filmy oraz koncerty 20%

oraz filmy z Ntv w HD 40%

co do rodzaju odtwarzanej muzyki to dobry bas oraz dobra słyszalnosc instrunentów , prekusji, gitary, chodzi by słuchajac dobrej muzyki włosy na całym ciele stawały ( przepraszam za kolokwalizmi forme ale chiałe zobrazowac)

jesli chodzi o dotaki typu kable i podstawy lub wieszaki to nad tym sie rowniez zastanawiałem głownie nad powieszeniem bo na stojaki nie bardzo mam pomysł

jeszce raz dzieki za zaiteresowanie moim tematem Edytowano przez muzyczny_gość
ułożyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wątpliwości (pytania) muzycznego są jak najbardziej na miejscu, ale z drugiej kalibracja odbywa się automatycznie, a rozmieścić głośniki można prawie w każdym pomieszczeniu (nie wszędzie idealnie, ale z auto-kalib gra to ok nawet w średnim rozstawieniu).

Odnośnie sprzętu, elektronikę wybrałeś bardzo dobrą. Co do głośników to JBLe są warte uwagi, ale Klipsch z Harmanem moim zdaniem nie zagra jakoś super. Za to poleciłbym ci zestaw zupełnie odmienny (w odniesieniu do JBLa). Mianowicie KEF IQ, taki zestawik będzie miał świetną scenę i odwzorowanie (szczególnie średnica i góra) detali, bas może jest trochę szczupły, ale od tego masz suba. Na pewno warte uwagi, jeśli zbyt drogie to JBL cię zadowoli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wielkie dzieki za słowo...

lecz martwi mnie twoje zdanie ..." sa warte uwagi..." mam tu na mysli JBL NORTHRIDGE CINE PACK (E80+EC25+ ( lub E20 e 30)+E150) i czy dokadnie ta seria bedzie dobra do kina dla mnie oraz do muzyki dla mojej pani czy cos innego z JBL.Bo jak wczytałe sie w H/K to w sumie od pewnego czasu ta sama firma i raczej powinny do siebie pasowac ale czy ta seria.To mnie w sumie jeszcze mocno zastanawia i powstrzymuje przezd decyzja

Pomocy???
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio
Bez przesady icon_eek.gif z tym stwierdzeniem, że z autokalibracją sprzęt zagra OK w każdym pomieszczeniu!

Tomek JEL
Akustyki nie oszukasz - możesz ją trochę wspomóc przez kalibrację, ale nie można byle jak rozstawiać kolumn!!!
Należy się trzymać zasad rozmieszczenia kolumn (symetrycznie, w równych odległościach względem osi głośnika centralnego i telewizora). Poza tym należy zachowac odpowiednią odległość kolumn od scian pomieszczenia.
Ale o tym to proponuję poszukać w wyszukiwarce, temat akustyki jest obszerny a są informacje o podstawowych jej aspektach.

Poza tym otwarta ściana na kuchnie swoje robi, a na powierzchni 30m^2 do kina domowego z JBLa to co najmniej ES90 (ew. tańsze E90) lub ES100 (ew. E100), a nie model E80, no i sub to raczej ES-250 P(E-250P) a nie E150...
Jeżeli wydajesz sporo kasy na cały system to nie ma co pakować się w ograniczające go kolumny.

Przy muzyce jakiej słuchasz warto zadnać o dobrą detaliczność i szybki bas (zresztą w większości przypadków warto o to zadbać icon_razz.gif )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panie Tomku polece cos o kilka klas lepszego od JBL a mianowicie Acoustic Energy serie AELITE. Przepasc pomiedzy JBLem a tym Acoustickiem w brzmieniu jest ogromna. Glosniki generalnie bardzo uniwersalne i muzykalne. Srawdzaja sie zarowno doskonale w repertuarze rockowym jak i czyms subtelniejszym. Nie jest to firma u nas na rynku tak bardzo rozpropagowana jak KEF, JBL czy Monitor Audio ale brzmieniowo wyborna icon_smile.gif

Osobiscie mialem kiedys KEFy cala serie iQ i brzmieniowo byly bardzo dobre - niestety w repertuarze rockowym i troszke ciezszym jednak sie nie sprzawdzaly. Nie sa to glosniki do wszystkiego. Czesc zabrzmi super a czesc tak sobie albo zle. Oczywiscie tez w zaleznosci do czego podepniemy.

Co do cen to Acoustic w detalu kosztuje majatek icon_wink.gif ale na allegro zdarzaja sie zestawy w super cenkach. Razem ze wzmacniaczem HK255 i zestawem 5.1 powinien sie Pan zmiescic w 10tys. Obecnie chyba nic lepszego w tej cenie, na taki metraz i przy takich predyspozycjach muzycznych ciezko znalezc. Szczerze polecam bo skoro wydaje Pan takie pieniazki na sprzet to jednak powinno byc to cos na prawde konkretnego. Dodam tylko ze wlasnie z HK255 tych kolumn sluchalem i bylem oczarowany tym co te pudelka potrafia icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Acoustic Energy niezły (sam korzystam z AE Evo icon_razz.gif ) i wart posłuchania jak grają.

Do tego można też zaproponowac posłuchanie zestawów opartych o podłogowe kolumny Canton GLE 490 (poniżej link do pary nowych GLE 490 za 2500zł)
http://allegro.pl/item826764661_canton_gle...awa_bemowo.html
lub wcześniejsze modele GLE 409
http://allegro.pl/item831743311_canton_gle...ra_od_reki.html

Modle GLE 470 i 407 są mniejszą wersją modeli 490 i 409

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio
Bez przesady icon_eek.gif z tym stwierdzeniem, że z autokalibracją sprzęt zagra OK w każdym pomieszczeniu!

Nie napisałem, że można olać rozstawienie, a Audyssey zrobi wszystko, nie wiem skąd taki pomysł.
Cytat

kalibracja odbywa się automatycznie, a rozmieścić głośniki można prawie w każdym pomieszczeniu (nie wszędzie idealnie, ale z auto-kalib gra to ok nawet w średnim rozstawieniu).

Zaznaczyłem, że w "średnim ustawieniu" z kalibracją będzie ok. Nie wchodziłem w szczegóły, bo to jeszcze nie ten etap.

Tomek JEL
O AE nie powiem ci nic, ale RoRo i Avatarowi możesz wierzyć na słowo icon_wink.gif Za to przyłączę się do propozycji RoRo o CANTONach, solidne kolumny, no i za cenę JBLa kupisz większe. Pytanie tylko czy potrzeba ci rzeczywiście większych, bo już E80 hałasu potrafią narobić, a E100 to już bydlaki. Wszystko zależy od preferencji zwyczajowo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ze wszystkimi się zgodzę i jednocześnie niezgodzę. Od początku:
- kolumny JBL bym absolutnie wywalił z pomysłu, Pacio dobrze polecił Kef'y, ale Avatar jeszcze lepiej AE. Szczerze mówiąć jest wiele firm, które powinien Pan sprawdzić i posłuchać szukając upragnionego dźwięku (osobiście dorzuciłbym do propozycji Dali, Audio Pro, Tannoy), ale zacząlbym od ...

- zmiany elektroniki w zestawie. Może to dziwnie zabrzmieć, bo sam używam HK BDP 10, to uważam że nie jest to dobra propozycja dla kogoś zaczynającego swoją przygodę z kinem w HD. Otóz BDP 10 gra pięknie, ale kompletnie nie efektownie. (Może trudno będzie mnie teraz zrozumieć) Owszem głęboką czernią i bogatą paletą kolorów, ale bez efektu "o k***a jaki obraz, nie mogę uwierzyć...". A skoro chce Pan raz na jakiś czas obejrzeć film z rodziną i nie zastanawiać się na co poszło 10.000 zł radziłbym zmienić elektronikę, na efektowniejszą zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo i poszukać gdzieś np. zestawu Marantza (5004 +5004) lub Pioneer'a (blu ray'a pioneera uważam za mistrzostwo świata w kategorii efektu I kontaktu z HD)

Ja na Pana miejscu (choć sam używam prawie całej elektroniki HK) poszukałbym zestawu z Marantza i Wharefedale'a (bardzo fajne zetawy 5.1 w dobrych cenach, niestety często łączone ze spzrętm Denona, który lepiej gra z innymi kolumnami itd...) lub Pioneer'a z Tannoyem, takie połączenia moim zdaniem zapewnią efekt WOW u całej rodziny i rozsądnie wydane pieniądze.

d.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a w szczegolnosci osoby które mi doradzały Pacio , RORO i Avatar .Wszystkie sugestie bardzo mocno do siebie wziąłem , zrobiłem rachunek sumienia , podjechalem na dwa odsłuch JBL E i ES 80 oraz eS 90 , Monitor audio oraz KEF IQ 70 i to własnie te ostanie mnie urzekły.JBL w moim mniemaniu maja z duzo basu i do odłsuchu muzyki rockowej nie dokonca przy tym sprzecie sie nadaja ( ale to moja opinia ) do KD sa ok , Monitor Audio zajeły w moim małym rankingu miejsce nr dwa ale nie pod wzgledem muzycznym tylko wygladu i numer 1 To KEF IQ brzmienie w roznych typach muzyki , głebia i szczegołowosc , wyglad zewnetrzny oraz jakosc wykonania i bardzo wazna cech maskownice wzmocnione siatka przy małych dzieciach to zbawienie dla rodziców i duze oszczednosci. Zestaw który wybrałem nie stety przekroczył wymienione 10 tys ale w moim mniemaniu jest wart swojej ceny i najwazniejsze jestem zadowolony na tym etapie z zakupu. a to przeciez najwazniejsze

Zestaw wybrany to

.>>1.HK355 i BDP-10
>> 2.KEF IQ 70x2+10x2+60Cx1 kolor nusbaum
>> 3.sub welodyne cht10 q

jeszce bardzo serdeczne pozdrowienia dla Pana Tomka z czestochowy z firmy delta-audio jako mojego dostawcy-goraco polecam
Wolałem kupic sprzet w sklepie niz z netu gdyz uwazam ze to zabija ta branze a przecie gdyby nie te salonu muzyczne i ich starania oraz wiedza to wiekszosc z nas z Forum nie miała by takiej wiedzy jak obecnie .
I jeszce jedno od siebie -kupujac w sklepie masz pewnosc i gwarancjie dobrego zakupu i jakosci ,czego allegro nie zawsze da

Pozdarwiam wszystkich i zycze dobrego odsłuchu Edytowano przez RoRo
Bezsensowne cytowanie całego postu :-(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Częsotochowie/okolicach??? Mógłbym powiedzieć witaj w klubie, ale mieszkam w Wawie, niemniej jednak Czewa jest mi bardzo bliska, tam się urodziłem i zawsze chętnie tam powracam. W Delta Audio w wakacje robiłem sobie odsłuch i trzeba powiedzieć, że naprawdę dobry sklep (jak byłem to przy okazji poznałem pewnego "audiofila", fajna branża icon_wink.gif), w Wawie nie widziałem jeszcze, żeby był tak duży wybór kolumn na miejscu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że trochę nie doceniałem Pana, niby amator tiru-riru, a tu taki zacny zestaw sobie Pan wybrał - gratuluję. Subwoofer jest genialny, Kefy są bardzo OK, a skoro wziął Pan także klocki Harmana... mmmmm

Proszę tylko uważać przy doborze kabli- Kef'y bardzo łatwo zniszczyć zbyt ostrymi kablami.

d.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dioniz ja równie uwazam iz dobrze zrobiłe i na sprzet moge powiedziec iz to jest to, ale co do kalbi nie mam pojecia ale poszukałem co mi panowie dostawcy sprezentowali na emailach

cos takiego "...kabel do kolumn tylnych2,5mm2 ,fronty 6m real
>> bm250t,kabel > sub 3 m eagle ..."

czy z tego opisu cos wynika... bo troche mnie przestarszyłeś i wolał bym za wczasu sie zabezpieczyć

prosze daj znac????co zrobic Edytowano przez RoRo
PO RAZ KOLEJNY!!! Proszę nie cytuj całego postu poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie daj sobie zainstalować, daj mu trochę czasu żeby się wypalił i skalibruj wszystko. Potem w zależności od efektu (każdy szuka czego innego) będziesz mógł pozmieniać kable (np. we frontach tylko). Daj znać na forum, jak brzmi i wygląda system kilka dni po używaniu. Wierzę w to ze Panowie z salonu dadzą Ci niezły sprzęt i dobrze go podłączą. Real Cable jest OK, nie bardzo dobry, ale OK. Miłego słuchania icon_smile.gif

d.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...