Skocz do zawartości

Zestaw kina 5.1


christo

Recommended Posts

Witam jako ze jestem nowy na forum chciałbym was wszystkich pozdrowić i jednocześnie doradzić się w sprawie kupna kina domowego.
Chcialbym sobie sprawic zestaw 5.1 ktory teraz w 80% przeznaczony bylby glównie pod konsole xbox360,a 20% to filmy dvd, dobrze by bylo jeszcze jakby dobrze sprawował sie w zwykłym sluchaniu muzyki-trance house techno.W przyszlosci będę mial jeszcze cyfra+ albo n.
Głownie zalezy mi na tym aby otrzymac dzwiek hm przestrzenny w grach.
Na sprzet do dyspozycji mam jedynie 1000zl dlatego na zestaw 5.1 +amplituner nie ma szans, dlatego zastanawialem sie teraz czy nielepiej by bylo kupic amplituner+ 2 kolumny, a gdy bede mial mozliwosc dokupie kolejne 2 kolumny potem centralna i na koniec subufer.
Nie jestem zadnym audiofilem ktory potrzebuje niewiadomo jakiego sprzetu, kuzyn ma jakis zestaw lg plastikowy 5.1 wraz z dvd i powiem wam ze dzwiek jest bdb jak dla mnie a za caly zestaw dal okolo 600zl, wiec nie mam zadnych wygorowanych potrzeb ,mam taka nadzieje
Dlatego prosze was o pomoc w wyborze amplitunera i 2 kolumn do 1000zl -100/+100. i propozycje jakie kolumny musze kupic w przyszlosci.
Z gory wam bardzo dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt, że amplitunery KD starzeją się w zastraszającym tempie, takie rozwiązanie ma sens w przypadku, gdy brakujące kolumny uzupełnisz w miarę szybko. Jeżeli natomiast miałbyś pozostać z dwiema kolumnami przez rok lub dłużej, lepiej będzie kupić wzmacniacz lub amplituner stereofoniczny zamiast wielokanałowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pablo:) za zainteresowanie
No wiesz ja jestem doslownie zielony w tych sprawach...
to czyli proponujesz kupic amplituner stereofoniczny ok tylko powiedz mi czy za 1000 zl kupie cos wraz z jakimis glosnikami wiesz narazie 2 kolumny by sie przydaly, a we wkacje jak cos przyrobie:) to dokupie co trzeba. tylko jakbys mi podal jakies przykladowe ampli i glosniki ktore posluzyly by mi na dluzej to bym byl bardzo widzieczny:) A jesli to jest wazne to mam toshibe 42x300pg:) Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł masz bardzo małe pole manewru tak naprawdę, ja widzę jedno rozwiązanie jeśli chodzi o kolumny, a mianowicie KODA, co do ampa to polecam Kenwooda (lepszy byłby Harman, ale tutaj potrzeba przynajmniej 1500zł na całość), może coś z SONY (niestety nie miałem nigdy żadnego Soniaka więc nie polecę nic).
Pamiętaj jeszcze, że musisz kupić kable, a do kina trochę ich będziesz potrzebował, pójdzie przynajmniej ze 200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli duuza jest roznica miedzy tym apmli to to moze bym powstrzymal sie narazie z kupnem i jakbym dozbieral te 500zl kupilbym tego harmana..no chyba ze jakis wzmacniacz nie wiem ja sie na tym kompletnie nie znam wiec polegam tylko na was:). tylko wiesz ja nie jestem zadnych audiofilem:D wiec mysle ze kazdy sprzet 5.1 by mnie zadowolil tylko ze chce cos na dluzej zeby mi posluzylo.
Jesli moglbys to podaj jakis konkretny model apla i kolumny;) Edytowano przez christo
odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej powierzchni ma to grać?
Jeżeli zamierzasz kupować w przyszłości pozostałe kolumny a nie masz zbyt dużych wymagan co do jakości sprzetu - to lepiej weź coś na raty (firmowy zestaw odtwarzacz DVD + amplituner + 5 kolumn) w granicach 1500-2000zł.
Pojawiają się już oferty świąteczne w takich cenach, a poza tym jeśli masz trochę cierpliwosci to po świętach powinno być jeszcze ciekawiej z cenami.
Jeżeli moze być sprzęt używany - to z jednej strony małe sklepy handlują też sprzętem używanym i dają możliwość kredytu (przy lepszym sprzęcie może to być opłacalne), a z drugiej masz sznase zmieścić się w tym tysiącu złotych.

Daj znać na co chciałbys się zdecydować: dozbierać i poczekać, wziąć coś w lekkim kredycie (w końcu w MMarkt, Saturnie czy Euro dość często są propozycje nieoprocentowanych kredytów) czy jednak szukać czegoś koło tysiąca...
Potrzebujesz mieć w zestawie DVD czy juz je masz?

Pozdrawiam
Ps. Pamiętajmy, że chodzi o sprzęt podstwowej klasy, stąd w tej cenie da się kupić zestawy oparte na najnizszych modelach znanych firm. W każdym razie nie kupuj wynalazków (typu chińskie zestawy nieznanejmarki z nowym amplitunerem za 250zł i kolumnami Akira za 300zl)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj mam 25m2. Narazie az mi sie tak nie pali od wakacji gram na tv i daje jakos rade, wiec nie bylo by problemu zeby poczekac i kupic cos w nowym roku
Insteresuje mnie sam zestaw aplituner(wzmacniacz) i kolumny, bo dvd juz mam- dostales jakies na ur. z manty... ale wazne ze odtwarza ladnie wszystko wyjscie hmd i optyczne tez chyba jest wiec nie jest zle.
No nie wiem moze teraz bym sam apli kupil i jakby cos funduszy zostalo to kupilbym kolumny ehhh no juz sam nie wiem..
Mysle ze mi pomozecie w wyborze cos sensownego ja sie na tym nie znam dlatego nie chcialbym pieniedzy wyrzucic na marne:)
Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej amplituner Kenwood np. KRF-V6030D (niestety nie ma go obecnie, ale myślę, że upolujesz go dość szybko; cenowo ok. 450zł) do tego set kolumn KODA SG-550 lub TAGA TAV-506. Przy czym KODA będzie lepsza z dwóch powodów, po pierwsze ma większą skrzynię, a po drugie ma większą powierzchnię membrany basowej, oba te fakty przemawiają za lepszym (mocniejszym) basem, a przy tych 25m2 w kinie przyda ci się to.

Co do twojej Manty to na razie może zostać, ale na dłuższą metę dobrze byłoby ją wymienić. Ja jak zamieniłem swoje DVD Sanyo na Harmana 27 to sam się zdziwiłem jak duża była różnica w dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio dzieki wielkie:) ok to na celowniku jest koda;P i ampli z keenwoda.
A powiedz mi czy byla by duza roznica jezeli bym dozbieral te 500zl i kupil jakis zestaw za 1500zl bo jesli tak to moze jakos wygospodarowalbym te 500.
Bo jezeli ten sprzet ma mi dzialac latami to wole juz w cos lepszego zainwestowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja juz sie pogubilem w tym wszystkim:P Tego harmana nie moge jakos znalesc w cenie kolo 500-600 zl. A jezle jest duza roznica miedzy KODA AV-707, albo a TAGA TAV-606 to lepiej doplacic jest te 150 zl i cieszyc sie lepszym dzwiekiem:)
A moze lepiej kupic uzywany ale jakis lepszy ampli na allegro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas piszę o używanych ampli, nic o nowych icon_wink.gif

Co do kolumn tak naprawdę trzebaby porównać i samemu ocenić czy jest różnica. Może się okazać, że dla ciebie tańsze KODY grają lepiej od drożych TAG lub na odwrót. Ciężko coś przewidzieć, wydając więcej (w obrębie jednej firmy) prawdopodobnie otrzymasz lepszą jakość, ale czy warto nikt ci nie odpowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo dobrze wycztałeś icon_wink.gif Ja na ogół zakładam, że powinien mieć dekodery Dolby Digital i DTS (Dolby PL jest zbędny, bo to tylko symulator 5.1, a nie dekoder sam w sobie), gniazda cyfrowe OPTICAL i COAXIAL (przynajmniej po jedynym) i zasilacz >250W (im więcej tym lepiej, ale to 250W to minimum i sprawdzi się tylko przy łatwych kolumnach, albo raczej cichym graniu <małe pomieszczenie>; nie trzeba się tego trzymać kurczowo, pierwsze dwie cechy są ważniejsze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Prol Logic już pisałem jest to zbędny (ale montowany chyba wszędzie) symulator 5.1. Dolby True HD i DTS HD Master Audio to formaty dźwięku HD za tą kasę nie masz szans na tkia amplituner, bo tego typu dekodery mają tylko amplitunery z ostatnich, sam nie wiem, trzech lat może (im starszy tym wyższy model, więc wcale nie jest taniej - póki co).

Pisząc 250W miałem na myśli nie moc wzmacniacza na kanał, a moc zasilacza czyt. pobór mocy. Pytasz ile trzeba, żeby moc ampa nie była ograniczona tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, taki przypadek notuje np. zestaw Anthema, ale ot wogóle inna kasa i nie piera się na ograniczeniach ampa, sieci prądowej icon_wink.gif przeczytaj sobie dział "Laboratorium"

Sprawdzaj na tylnych ściankach (na zdjęciach) na ogół jest tam podane ile WAT (xxxW, czasem xxxVA) zużywa wzmacniacz/amplituner, czasami jest napisane, że pobiera "xA" wtedy pomnóż sobie razy 230 i będziesz wiedział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Ci wielkie pacio:) a z tych ampli ktory bys wybral?:
rx-v350
Dr-L50
Tx-SR501 tu trzeba bylo by wiecej $$$ dokskladac i nie wiadomo czy za 550 by poszedl...
VSX-D512
VSX-804
STR-DE475
STR-KG700

No chyba ze poczekac i po nowym roku bym cos kupil.. bo narazie nie mam takiej opcji zebym naraz kupic i kolumny i ampli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak DG-700, Onkyo TX-SR501
no i Pioneer 804 (chociaz ma już swoje lata)

Reszta to dość niskie modele i bez rewelacji (zresztą SR-501 też nie jest wysokim modlem, ale jest w miare niezły).
No może od biedy jeszcze ta najprostsza, ale i najświeższa Yamaha.

Pozdrawiam
PS. W każdym razie - budżet ograniczony, więc i sprzęt musi być niezbyt wysoki... w sensie modelu oczywiście icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon ciekawy, jeśli cena nie skoczy jakoś to myślę, że warto, bo to może nie wysoki model, ale za to dość świeży ze wszystkim co potrzeba i dodatkowo dobrym zasilaniem (480W poboru to bardzo dobry zasilacz jak na tę klasę).

Kable nie muszą być jakieś specjalne, pytnie czy nie ma dużych ograniczeń budżetowych. Ja zawsze polecam do zastosowań kinowych Oehlbacha (podstawowe) np. 2x2,5mm (na przód) i 2x1,5mm (na tył), ewentualnie jeszcze trochę taniej ALPHARD Da Vinci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy są dostępne w MM/Saturnie, nie ma nigdy gwarancji, że znajdziesz to czego szukasz, ale ostatnimi czasy jakość obsługi i asortyment idzie w górę w marketach, więc jest szansa, że kupisz. Ja osobiście czekam, aż w naszych marketach będzie tak jak w Niemczech (można kupić budżetówkę, ale też hi-end od "popularnych" firm).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to trzeba bd na dniach odwiedzic MM:) a powiedz mi jesli tam nie zjadne tych kabli to mozesz podac jakas stronke albo cos z kad bd mogl zampowic je?
To tak kable mam z glowy:)
Co do kolumn 5.0 do 1000zl to najlepsze rozwiazanie bd ten taga tav 606(no chyba ze cos lepszego jest do 1000zl)
no i ampli zalezy mi na dwoch wejsciach optycznych(xbox,dvd) to yamaha rx-v350 no chyba ze cos innego sie znajdzie za 500-550.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...