Skocz do zawartości

Co wybrać?


jacek1011

Recommended Posts

Witam wszystkich.

W najblizszych dniach planuje zakupic miniwieże. Zastanawiam się nad dwoma

1. LG MCD 23 - moc (RMS) 2 x 12,5 W
2. Sony MHC -EC69 moc wyjściowa 140 W (RMS)

Nie istotna jest cena, chodzi mi tylko o to aby wieża grała głośno i dzwiek był dobrej jakości. Która z nich bedzie lepsza? Która lepiej bedzie spełniać moje wymagania ? Czy mógłby mi ktos wyjaśnic jak to jest z tymi mocami wyjściowymi zebym wiedział w jakim zakresie szukac ? Z góry wielkie dzieki.pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się na coś zdecydować, to jest tak naprawdę wybór między dobrą jakością, a maksymalną głośnością (względnie oczywiście). Jeśli ma być głośno to kupujesz wieżę mini (tzn. coś pokroju tego co sam wypatrzyłeś), jeśli zaś chcesz dobrej jakości to w tych okolicach masz ONKYO CS-325. Pytanie jeszcze jakie masz pomieszczenie i oczekiwania wobec basu, bo to ma głównie znaczenie przy tej konfrontacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie powinien grać na 100% mocy - są wtedy duże zniekształcenia. Więc lepiej kupić coś mocniejszego...

Jeżeli cena nie gra roli icon_razz.gif - to lepiej kupić porzadną miniwieżę za 1500zł i do tego subwoofer. Będzie i niezla jakość i niezły bas. icon_razz.gif

Poza tym poczytać w wątkach dotycząćych tematu "miniwieża za ... zł", znajdziesz sporo wskazówek i propozycji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watty samem w sobie nie dają głośności, ten parametr jest bardziej uzależniony od efektywności moc jest tylko wynikiem tej zależności tzn. dostarczając daną ilość mocy głośniki grają z najwyższą efektywnością (głośnością).

Przy 18m2 może być trochę krucho, nie wiem jak głośno lubisz słuchać, ale CS-325 to raczej mała wieżyczka, więc na pewno domu tym nie nagłośnisz. Większości osób (melomanów, nie imprezowiczów) wystarczyłaby, ale tutaj nie jestem pewien, musiałbyś sam przetestować.

RoRo dobrze pisze o tym subie. Swoją drogą, jego post pojawił się w między czasie i info się trochę zdublowało icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli w przypadku tych dwóch, które sobie upatrzyłem i wyżej wymieniłem ;pp Zawsze myślałem ze jesli wieza ma 140 w mocy to gra lepiej i głośniej niz ta która ma 12,5, do momentu az kumpel mnie uświadomił, ze nie koniecznie tak jest i chciałbym sie dowiedziec jak jest naprawde, wiec pytam fachowców;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...