Skocz do zawartości

Jaki rozsądny bitrate do odtwarzacza przenośnego?


Recommended Posts

Cytat

Co proponujecie, bez szaleństw, ma być słuchane tylko poza domem, a więc w warunkach hałasu (ulica, autobus) - najwyższej jakości być tu nie musi, ale żeby jakoś grało. 192 wystarczy? A może by VBR 128-192?

W samochodzie (hałaśliwym) wystarcza mi 128, do słuchawek na ulicy pewnie też lepszego nie trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Żeby dużo miejsca nie zajmował plik mp3 a jakość była akceptowalna VBR 160-320 jest chyba najlepszym wyjściem.
Odradzam tryby CBR (Stały bitrate) poniżej 160.
Najlepiej w VBR i w najlepszej jakości kodowania kilka sek. dłużej się koduje ale jak masz wielokrotnie słuchać tego mp3 to chyba warto trochę dłużej poczekać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby dużo miejsca nie zajmował plik mp3 a jakość była akceptowalna VBR 160-320 jest chyba najlepszym wyjściem.
Odradzam tryby CBR (Stały bitrate) poniżej 160.
Najlepiej w VBR i w najlepszej jakości kodowania kilka sek. dłużej się koduje ale jak masz wielokrotnie słuchać tego mp3 to chyba warto trochę dłużej poczekać...



Popieram
VBR 160-320 nie wiele więcej miejsca zajmuje a jakośc dużo lepsza.

Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cenię sobie w miarę dobrą jakość i nie zależy mi na dużej kompresji. Jedynie słuszny dla mnie bitrap to 192kbs. Choć czasem ustawiam na wyższy.



Witam
VBR ma tą zaletę że sam ustawia bitrate odpowiednio do zawartości kompresowanego pliku i jak są np. pauzy w utworze to ustawia najmniejszy bitrate co powoduje oszczędność miejsca. Uważam że relatywnie wychodzi lepsza jakość i nie wiele większy rozmiar. Po co słuchać ciszy kompresowanej na 192kbs, jak np na 128 też to będzie cisza.
Ja osobiście wolę jakość CD, ale kiedyś dużo robiłem i słuchałem mp3.
pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...