Skocz do zawartości

Zakup kolumn stereo + amplituner


Skojon

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym poradzić się Was w sprawie zakupu sprzętu. Wymieniam meble w pokoju i do tego chciałbym dopasować jakiś w miarę dobrze grający i przy okazji wyglądający sprzęt. Mam na myśli kolumny podłogowe + wzmacniacz z tunerem radiowym.
Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to max 1000zł.

Będzie to służyło głównie do słuchania mp3 z komputera i radia (które ma mnie budzić rano). Używane kolumny raczej odpadają, chyba że w bdb stanie. Wzmacniacz raczej używany i nie chcę aby był to jakiś zabytek.

Co zaproponujecie?

Dzięki za porady icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam na myśli kolumny podłogowe + wzmacniacz z tunerem radiowym.
Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to max 1000zł.

Będzie to służyło głównie do słuchania mp3 z komputera i radia (które ma mnie budzić rano).

Jeżeli radio ma Cię budzić - to potrzebujesz mieć dodatkowy timer - bo wzmacniacze i amplitunery nie mają takiej funkcji (koszt 50-100zł, ale trudno upolować coś ładnego i zadbanego, a jednoczesnie taniego).

Zdarzają się tunery radiowe z timerem (koszt do 200złza egzemplarz w dobrym stanie).

Dlatego jeżeli chcesz mieć takie funkcje a do tego nowe (lub praiwe nowe kolumny( to być może wyjściem będzie zakup firmpwej miniwieży - tylko wtedy kolumny podłogowe raczej nie występują w kompletach z miniwieżą. icon_mrgreen.gif
A jaką miniwieżę kupić - idąc śladem Poprzednika proponuję poszukać wśród tematów w dziale STEREO na naszym Forum icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. A jeżeli chcesz kupić/dokupić kolumny podłogowe to nie kupuj produktów bezfirmowych (lub tanich i kiepskich producentów)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Chyba najlepszym wyjściem byłoby zrobienie kolumienek DIY ale po prostu mi się nie chce, dlatego szukam niedrogiej alternatywy sklepowej.

Apropos amplitunera - zmartwiłeś mnie RoRo z tym timerem
A co powiecie na amplitunery np. SONY STR-DE445, STR-DE375, 475 itd. mowa o modelach 5.1, oczywiście wykorzystałbym tylko 2 kanały, widzę że ceny takich są dość przystępne i podejrzewam że może któryś z nich ma timer?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzenie przez radio to rzecz której sobie nie potrafię odmówić, komórkę mam ustawioną 30min po wieży icon_smile.gif

Wpadłem na może głupi pomysł ale zastanawiam się czy jest sens kupować końcówkę mocy Sharp 8800 albo 7700 i do tego kolumny STX F-200 lub F-280 + jakiś tuner radiowy. Audiofilem nie jestem, do tej pory służy mi sfatygowana wieża philipsa, i cudów od nowego sprzętu nie oczekuję, a to mógłby być sprzęt zarówno do normalnego jak i bardzo głośnego słuchania. Tylko nigdzie nie potrafię znaleźć info na temat tych kolumn w internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro aż to taki priorytet z tym budzeniem.. to wiesz...
Te końcówki - to są już dość długo - mogą być zakatowane i ożywione przez domorosłych elektroników icon_smile.gif . W ogóle temat tych końców po przez pryzmat ich cen.. często się przewija icon_wink.gif
Wiec suma summarum - trzeba uważać bo można nabyć szrot.
Temat kolumn.. nie wypowiadam się ponieważ ich na oczy nie widziałem..
A źródło to tylko radio chcesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to miało by być tylko radio i komputer ew. kiedyś może dokupię CD.
Ale już chyba sobie to trochę poukładałem: na początek zakupię sobie wzmacniacz (selektor....), i tunerek radiowy - bo widzę że za 150zł można już kupić tuner, a z czasem jeśli zajdzie potrzeba dorzucę końcówkę mocy np. tego sharpa - bez obejrzenia na żywo wnętrza tego sprzętu bym nie kupił icon_smile.gif
A najlepszym wyjściem żeby ocenić te kolumny będzie podjechać do Józefowa i posłuchać w salonie STX tak myślę.
Ale zanim znajdę jakiś fajny wzmacniacz pewnie minie trochę czasu więc najpierw zajmę się kolumnami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...