Skocz do zawartości

Zestaw do 3500 zł


robgog

Recommended Posts

Witam wszystkich, pewnie temat i zagadnienie było już poruszane na forum ale jednak technika idzie do przodu grono forumowiczów się powiększa co wiąże się z nowymi opiniami, uwagami i wnioskami.
Budżet jest skromny ale jest. Kompletuje mój pierwszy zestaw kina domowego. Od dłuższego czasu grzebie w internecie i czym to robię dłużej tym mam więcej nie wiadomych. W końcu zwątpiłem i proszę Was o pomoc w doborze sprzętu. Poszukuje komponentów do całego kina. Amplituner dvd plus głośniki i sub.
Moje poszukiwania zacząłem od firmy Yamaha. Większość moich znajomych posiada sprzęt tej firmy. Osobiście nie upieram się przy tej marce. Może warto spojrzeć na inne marki bo wybór jest ogromny. Kina będę używał - muzyka 60 % filmy 40%. Nie jestem audiofilem (co widać po budżecie). Chcę kupić dobry sprzęt za rozsądną cenę (tak jak chyba większość z nas). Nie zależy mi zbytnio na mocy mieszkam w bloku mieszkanie ma 20 m bardziej stawiałbym na jakość dźwięku.
Jeżeli ktoś by mi wskazał lub ukierunkował na konkretny sprzęt byłbym bardzo wdzięczny i w każdą niedzielę odmówiłbym paciorek w czyjeś intencji icon_wink.gif . Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest cała masa, uważam, że warto w tej chwili kupić już odtwarzacz Blu-ray (jeśli masz telewizor Full HD), cenowo nie różnią się znacznie od DVD, a masz kompatybilność z najnowszym nośnikiem. Jeśli chodzi o komponenty to:
Blu-ray: SONY 360
amp: ONKYO 507
kolumny: Taga Harmony TAV-606 / KODA AV-702 v.2
Poza tym PolPak oferuje ciekawe zestawy tych kolumn u siebie to ułatwi wybór (kliknij sobie na ich stronie na samym dole "zobacz zestawy").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Prawie cały zestaw mi podpasował tylko mam mieszane uczucia co do DVD sony nie odtwarza DIVX i chyba nie ma wejścia USB. Czy jest może taki odtwarzacz godny polecenia w cenie do 1000-1200 zł ? I jeszcze jedno skoro proponujesz dvd z blu-ray to czy nie lepiej od razu kupić ampli z wyjściem 7.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do amplitunera z wyjściem na 7.1 ma sens wtedy, gdy rzeczywiście będziesz chciał kupić i prawdidłowo rozmieścić te 7 kolumn i suba...
Jeżeli chcesz mieć DivXy i USB, to możesz uzupełnić zestaw o niedrogi odtwarzacz z taką funkcją (choćby podstawowego Pioneera serii 310 czy 410/420).

Poza tym możesz poszukać amplitunera w gniazdem USB.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...