Skocz do zawartości

Logitech z-5500 vs Technics SU-V560 +kolumny


Recommended Posts

Witam, jestem po sprzedaży logitechów z-2300 i zastawiam się nad czymś nowym do podłączenia pod PC. Nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem dla mnie, kolumny do 700-800zł czy lepiej doskładać na zestaw 5.1 Logitech z-5500 lub polować na zestaw Altec Lansing FX5051 którego ciężko dorwać nowego. Sprzęt będzie Miał zastosowanie mniej więcej 50% muzyka, 35% filmy, 15% gry. Słucham różnych gatunków muzyki, ale najczęściej jednak Trance. Pokój ma wymiary 10m2. Moja karta dziwiękowa to Gainward Hollywood@Home 7.1.
Co do opcji z kolumnami, to posiadam stary wzmacniacz TECHNICS SU-V560( ma przynajmniej 10 lat) i do tego chciałbym podłączyć jakieś kolumny do postawienia na biurko o wymiarach 180x75. Tylko też nie wiem jakie kolumny bo średnio się na tym znam. Fajnie jakby miały przyjemny i dobry bas, bo przyzwyczaiłem się do basu z poprzedniego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym to:
http://www.allegro.pl/item840158236_najlep...cs_sb_m300.html
Słyszałem, i kolumny naprawde robią bardzo dobre wrażenie. Przestrzeń, i stereofonia wzorowa.
Jesli jednak zalezy ci na 5.1 to z5500 nie sa wcale takim zlym wyborem, za ta cene na 100% nei zlozysz nawet uzywanego sprzetu ktory bedzie tak dobry jak one, amp z dekoderemi+ dobre 5.1 używane to trzeba z 2k mieć jak nic a Z5500 to i za polowe tej ceny mozna NOWE miec.
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę się zdecydować nad wyborem, ale myślę że jednak wybiorę kolumny + wzmacniacz, i najwyżej jak taki układ nie będzie mi pasował to może zainwestuje w te logitechy.
No ciekawe te kolumny, ciekawe do jakiej ceny dojdzie licytacja:)
Myślałem jeszcze nad Wharfedale DIAMOND 9.2, czy te kolumny pasowały by do mojego wzmacniacza(Technisc SU-V560)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze by pasowały, to znaczy fizycznie jak najbardziej bo z ich impedancja wzmak sobie poradzi (4-8ohm), a jesli chodzi o zgranie zestawu to nie zawracałbym sobie tym głowy na tym etapie.
Co do głosnikow z linka, sadze ze cena nie przekroczy 700zł

Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Polecalbym Ci do tego Technicsa dolozyc np Heco Victa 300.
Z latwoscia znajdziesz je na ceneo lub allegro http://www.ceneo.pl/412945.

Moje poprzednie kolumny to byly Victy 700 z Pioneerem A6 i bas zabijal. Ale jezeli chodzi o jakosc to dobrze zaczely grac dopiero jak podlaczylem kompa do DACMagic i pozniej do wzmacniacza. Moj kolega ma Takiego Technicsa jak Twoj i rowniez uzywa Heco Victa 700 plus Dac ktorego ode mnie kupil niedawno i jest bardzo zadowolony.
Dac eliminuje w duzym stopniu jittera i przetwarza sygnal cyfrowy na analogowy bez posrednictwa karty muzycznej. Mozesz oczywiscie sprobowac podlaczyc
bezposrednio z karty ale gwarantuje Ci, ze jakosc muzyki bedzie taka sobie. Duzo osob chwali Logitec Squeeze box, mysle, ze faktycznie do budzetowego systemu jest to bardzo dobre rozwiazanie, a znam takich co wykorzystuja go do calkiem zaawansowanych systemow.
Szkoda, ze nie masz miejsca na podlogowki bo z Victa 500 lub 700 mialbys juz naprawde super potezny bas. Byc moze ktos zna lepsze glosniki w tej cenie....moze. Zanim nabylem A6 i Heco uzywalem Z5500 a wczesniej Z4. Jedyne co moge powiedziec to to, ze obydwa Logitec byly kiepskie do muzyki, bardzo nienaturalne, paskudne brzmienie.

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Poprawiłem formatowanie rozjeżdżającego się tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...