Skocz do zawartości

Dobor wzmacniacza do Jamo


dawidt

Recommended Posts

Witam !

Zamierzam kupic zestaw glosnikow:

JAMO S 416 + wooferek jamo 200 = ok. 1300 zl (chce zeby byly koniecznie nowe), no chyba ze ktos poda mi jakis lepszy zestaw w podobnej cenie icon_smile.gif

i potrzebuje do tego jak najtanszy mozliwie amplituner(uzywany)...

...zastanawialem sie nad:

Onkyo TX-DS575 ok. 550 zl

lub

yamaha RX-V361 ok 550 zl(taki mam w drugim pokoju i wg mnie daje calkiem calkiem rade...niestety podpiety jest do niego zestaw Emerald ht 300)

EDIT: lub ONKYO SR-501 lub SR-503 (na allegro z dvd widzialem po 800 zl wiec bez by byl pewnie w cenie kolo 600, a jakosciowo jest polke wyzej od tej yamahy v361)

Zestaw ten planuje wstawic do pokoiku ok 10 m2....ma on sluzyc do sluchania muzyki(techniczne klimaty), ogladania filmow i grania w gry(50/25/25). Mam zamiar podlaczyc go do komputera do karty dzwiekowej SOUND BLASTER X-FI XTREME GOLD.

Chcialbym wysluchac waszych rad co o tym sadzicie icon_smile.gif


PS. Mam na to max 2000 zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo to dobra firma lecz ten model jest podstawowym produktem tej firmy. Nie wiem czy kolumny podłogowe do tak małego pomieszczenia to jest dobre rozwiązanie moim zdaniem lepiej kupić jakieś podstawkowe kolumny.
Jesli chodzi o używany ampli to zwróć uwagę na to żeby był to produkt jakiejś znanej firmy typu Denon, Onkyo, Yamaha, musi mieć dekodery dźwięku DD 5.1 i dts i żeby nikt wcześniej w nim nie grzebał nie może być za bardzo poobijany i porysowany bo to tez wiele mówi jak i przez kogo był użytkowany.

pozdrawiam ryba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady, lecz mimo to pozostane przy tych glosnikach Jamo ktore calkiem dobrze sobie radza rowniez w tak malym pomieszczeniu(audiofilem nie jestem)

Bardziej intryguje mnie sprawa amplitunera...a dokladniej nie wiem czy pod te kolumny modele takie jak:

ONKYO SR-501 lub 503

lub yamaha RX-V361

uciagna te glosniki...

Najbardziej jak narazie sklanialbym sie w strone tego ONKYO SR-503 ktory parametrami bije na glowe yamahe i ma DPL IIx....co o tym sadzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ONKYO SR-503 (a również 501) będzie lepszym wyjściem od Yamahy.
No i bez żadnego problemu poradzi sobie z tymi kolumnami Jamo. icon_razz.gif

Poza tym często jest proponowany zestaw oparty o kolumny KODA 702 - ale podobnie jak kolega w niezbyt dużym pomieszczeniu zazwyczaj lepiej się sprawdzą mniejsze kolumny....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...